Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - My e36 TM (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/243003-e36-my-e36-tm.html)

vam_19 17-03-11 20:40

Re: E36 - My e36 TM
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu_tim (Post 4166078)
nu sunt fan iveco...doar duminica cand sunt singur si am loc sa ma desfasor in timpul zilei...si doar asa cand merg cu prietenii intro vineri seara pe luna



da pai na fiecare cu gusturile lui...:D



da OIEM :lol:

am luat si azi noapte un cd-player ca nu mai suportam s ama plimb fara muzica :lol:

hmm....azi noapte?:???::???: vezi frate poate dai de belele....da na u sti mai bine

laurentiu_tim 19-03-11 07:53

Re: E36 - My e36 TM
 
ai revenit din vacanta ma???...facem si noi ursu ala?

da frate o fost oferta....cd-player simplu cu 1 mil :lol:ce mai afacerea de furaciune :lol: si l-am luat d ela bobu ce lo avut in golfu ala fire&ice :lol: clasic.

JusT_SaY_BoBo 20-03-11 19:22

Re: E36 - My e36 TM
 
ochii de pisica din bara nu se pot scoate:???:?

laurentiu_tim 20-03-11 23:21

Re: E36 - My e36 TM
 
o sa se dea jos...atunci cand pun bandourile sus vopsesc difuzoru si fac restu...mai tre sa strang cateva piese si ma pun pe ea.....

da si atunci cand ma apuc si iese...direct cu mareo la poze 8)8)8)

crysty.bobok 21-03-11 10:17

Re: E36 - My e36 TM
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu_tim (Post 4186406)
o sa se dea jos...atunci cand pun bandourile sus vopsesc difuzoru si fac restu...mai tre sa strang cateva piese si ma pun pe ea.....

da si atunci cand ma apuc si iese...direct cu mareo la poze 8)8)8)

Da inainte de asta sa nu mai pui tu o poza un filmulet in drift un burn ... nimic , nimic .. pai se paote ?

:)

laurentiu_tim 21-03-11 15:04

Re: E36 - My e36 TM
 
secret total :twisted:

crysty.bobok 21-03-11 16:19

Re: E36 - My e36 TM
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu_tim (Post 4188074)
secret total :twisted:

Esti bagabont ... Clar !

Adryanno 23-03-11 15:39

Re: E36 - My e36 TM
 
Frumos bmw-ul . Imi place culoarea , jantele dau bine , suna bine .. dar .. trebe sa mergi la spalatorie :lol:

laurentiu_tim 23-03-11 23:38

Re: E36 - My e36 TM
 
stai linistit ca e spalata....in mod normal in timpu sapt sta in garaj....

Adryanno 24-03-11 00:55

Re: E36 - My e36 TM
 
Hmm..te-am vazut ieri .. pe la 12 :p nu prea era curata:D bafta .

laurentiu_tim 24-03-11 22:57

Re: E36 - My e36 TM
 
azi i-am cumparat si bandourile in sfarsit...maine le pun sus cu fratele caius pentru ca o treaba buna nu se face fara el ar trebui sunat si ADF conform piramidei :lol:... :lol:

ovidiu89 24-03-11 23:00

Re: E36 - My e36 TM
 
Nebunie cat poate sa fie de joasa masina. Am vazut-o asta seara in complex si arata foarte bine si se aude la fel de bine

laurentiu_tim 24-03-11 23:22

Re: E36 - My e36 TM
 
ink nu e joasa cum vreau ...dar o sa fie....:D

are doar o finala dar e f ok....nu trebuie mai mult...ms de urari:Dla fel si tie

Caius TM 27-03-11 22:38

Re: E36 - My e36 TM
 
3 Attachment(s)
hop cu 3 poze...

banuiesc ca urmeaza un polish la jante...

ovidiu89 27-03-11 22:39

Re: E36 - My e36 TM
 
si niste capace:D

laurentiu_tim 28-03-11 10:35

Re: E36 - My e36 TM
 
danke brother caius :lol:

capacele s-au pus dupa poze cum s-au scos si ochii de pisica...sambata trebuia sa vopsesc si bandourile prelungirea fata si difuzoru spate in negru dar mio fugit vopsitoru in lumee asa ca le facem azi daca totu decurge conform planului :-)

mutzu 28-03-11 21:08

Re: E36 - My e36 TM
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu_tim (Post 4206055)
danke brother caius :lol:

capacele s-au pus dupa poze cum s-au scos si ochii de pisica...sambata trebuia sa vopsesc si bandourile prelungirea fata si difuzoru spate in negru dar mio fugit vopsitoru in lumee asa ca le facem azi daca totu decurge conform planului :-)

Parcă începe să arate a maşina.
Păcat de emblemele alea.. :(

eqilibruee 29-03-11 18:28

Re: E36 - My e36 TM
 
ce suspensie ai pe ea?

Caius TM 30-03-11 07:01

Re: E36 - My e36 TM
 
.... sport!

mutzu 30-03-11 09:27

Re: E36 - My e36 TM
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4211714)
.... sport!

Hahaha :)))

eqilibruee 30-03-11 11:29

Re: E36 - My e36 TM
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4211714)
.... sport!

ghips matza ta era coborata la maxim... are ceva daca nu mai sunt reglajele pe spate?

Caius TM 30-03-11 17:27

Re: E36 - My e36 TM
 
n'are ma nimic .. numa sa lasi cauciucu ala sa stea fix arcu...
si sa nu fie prea lasata de cur si botu sa fie in aer...
vezi si tu... pune ochiu de subler in actiune.

laurentiu_tim 31-03-11 11:03

Re: E36 - My e36 TM
 
Quote:

Originally Posted by eqilibruee (Post 4210219)
ce suspensie ai pe ea?


are ceva koni reglabila nu e coborata la maxim...scoate-i reglaju de pe spate linistit ramane doar arcu cu amortizoru si sta blana jos numa vezi cum faci cu fata :D
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4211714)
.... sport!


tip-top mini sport! :lol:
Quote:

Originally Posted by mutzu (Post 4212046)
Hahaha :)))


dute la 8.5 j tau :lol::lol::lol:

GTII 08-04-11 11:15

Re: E36 - My e36 TM
 
arata demential pisica....am vazut-o si eu in ghiroda .....bafta in continuare cu ea :)

bogdan.t 08-04-11 16:25

Re: E36 - My e36 TM
 
arata foarte bine masina si culoarea e, nu stiu cum sa ii zic :D e superba!!! jantele ai de gand sa le lasi astea ?

vladigrec

cryssTM 08-04-11 21:39

Re: E36 - My e36 TM
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu_tim (Post 4206055)
danke brother caius :lol:

capacele s-au pus dupa poze cum s-au scos si ochii de pisica...sambata trebuia sa vopsesc si bandourile prelungirea fata si difuzoru spate in negru dar mio fugit vopsitoru in lumee asa ca le facem azi daca totu decurge conform planului :-)

cine'o fugit :?: .....bah baiatule, toata treaba-i sub control:-P

laurentiu_tim 14-04-11 20:13

Re: E36 - My e36 TM
 
toata treaba va fi sub control.....sapt asta cand terminam tot...totu e planuit am vb si cu luci azi ca am fost pe la el:-)

apropo bmw e36 M3 3.2 manual la dezmembrat care doreste info PM...

laurentiu_tim 16-04-11 20:19

Re: E36 - My e36 TM
 
10 Attachment(s)
update...am mai lucrat cateceva la masina...vand interioru cu tot cu fete de usi si fetele spate.....:-)

am facut jumate mai trebuie sa fac jumatate :lol: dar suntem pe drumul cel bun zic eu...

n-am apucat ca am vrut sai dau blana jos probabil nu o sa fac maine ca na e zi de spalat masina si plimbat da poate apuc luni sai dau blana jos ca na...WE LIKE IT LOW...:-)

Multumiri WEST GARAGE ink o treaba bine facuta...urmeaza partea a doua :lol:

myky99 16-04-11 20:38

Re: E36 - My e36 TM
 
masina e superba.....dar rollbar-ul ala nu e deloc ... nici functional , nici estetic..nici nimic...chiar ai gresit :(fa-l calumea sa fie treaba treaba :)
numai bine.si spor la munca !

laurentiu_tim 17-04-11 02:31

Re: E36 - My e36 TM
 
ce nu e estetic?ce nu e functional?unii dintre noi avem si alte gusturi...at daca nu e functional roll-u deci il consideram piesa adaugata de moft...ca si rotile pe 10j...suspensia reglabila ca nu e functionala...m-packetu...pai le lasam stock si toti le facem la fel.....nu??si sincer nu te supara pe mine dar eu nu folosesc o matza coupe pe post de masina de familie poate altii da....anu asta masina mai ramane cu motoru asta pana dupa ce trece vara dupa se trece la alt capitol...masina vreau sa o fac si de mers zi de zi dar si de dat cand am chef...

kox_24 17-04-11 07:57

Re: E36 - My e36 TM
 
ce satana e mega mucu ala?!!!!!!!! tu? X men?

da_joint 17-04-11 08:19

Re: E36 - My e36 TM
 
:)) bv man imi place ce vad...mi-ai luat-o inainte cu modificarile la interior,in schimb eu ma opresc cu rollcage-ul la jumate

ozn_yakuza 17-04-11 09:17

Re: E36 - My e36 TM
 
bravo...succes in continuare cu ea...de unde ai luat rollcage-ul;)

laurentiu_tim 17-04-11 11:59

Re: E36 - My e36 TM
 
Quote:

Originally Posted by kox_24 (Post 4262030)
ce satana e mega mucu ala?!!!!!!!! tu? X men?

eu is ruda cu nicholas cage :lol::lol:

Quote:

Originally Posted by da_joint (Post 4262047)
:)) bv man imi place ce vad...mi-ai luat-o inainte cu modificarile la interior,in schimb eu ma opresc cu rollcage-ul la jumate

ms man....n-am apucat sa pun scaunele,scoicile ca trebe facute niste adaptari si ca sa pun si fata o sa trebuiasca sa mai dau jos mocheta si astea si am zis ca le fac dupa ce trec sarbatorile ca sa nu rapesc oamenii d ela masina lu caius :lol::lol:mie mi se pare foarte porno matza cu rollcage 8)

Quote:

Originally Posted by ozn_yakuza (Post 4262133)
bravo...succes in continuare cu ea...de unde ai luat rollcage-ul;)

ms,de la voi de acolo l-am luat da ma gandesc da deja sti asta :-)

myky99 17-04-11 13:09

Re: E36 - My e36 TM
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu_tim (Post 4261950)
ce nu e estetic?ce nu e functional?unii dintre noi avem si alte gusturi...at daca nu e functional roll-u deci il consideram piesa adaugata de moft...ca si rotile pe 10j...suspensia reglabila ca nu e functionala...m-packetu...pai le lasam stock si toti le facem la fel.....nu??si sincer nu te supara pe mine dar eu nu folosesc o matza coupe pe post de masina de familie poate altii da....anu asta masina mai ramane cu motoru asta pana dupa ce trece vara dupa se trece la alt capitol...masina vreau sa o fac si de mers zi de zi dar si de dat cand am chef...

estetic-culoare. suduri . indoituri aiurea...ciopartit ca dracu
functional- ce rezistenta are rollcage-ul ala? cu tevi indoite.... talpi de 5cm pe caroserie ... fix 0
la tine este doar de farmec.....farmecul X-ului:lol:
daca asta ai inteles tu din postul meu .........nu sunt un utilizator de jeep-.crede-ma:))
mergi pe stilul race....bun ...dar ziceam sa o faci calumea.... daca tot bagi rollcage.scaune scoica...macar sa fie calumea...
numai bine

laurentiu_tim 17-04-11 13:13

Re: E36 - My e36 TM
 
Quote:

Originally Posted by myky99 (Post 4262793)
estetic-culoare. suduri . indoituri aiurea...ciopartit ca dracu
functional- ce rezistenta are rollcage-ul ala? cu tevi indoite.... talpi de 5cm pe caroserie ... fix 0
la tine este doar de farmec.....farmecul X-ului:lol:
daca asta ai inteles tu din postul meu .........nu sunt un utilizator de jeep-.crede-ma:))
mergi pe stilul race....bun ...dar ziceam sa o faci calumea.... daca tot bagi rollcage.scaune scoica...macar sa fie calumea...
numai bine

scuza-ma ilumineaza-ma cum crezi tu ca poti face un rollcage?in principiu este facut de estetic partea din fata toata a fost polizata partea din spate so pus de proba...o zis cineva ca ramane asa?....myky stai jos ai 4!

myky99 17-04-11 13:38

Re: E36 - My e36 TM
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu_tim (Post 4262817)
scuza-ma ilumineaza-ma cum crezi tu ca poti face un rollcage?in principiu este facut de estetic partea din fata toata a fost polizata partea din spate so pus de proba...o zis cineva ca ramane asa?....myky stai jos ai 4!

daca vrei sa vezi ...vii la craiova sa vezi rollcage-uri de nationala ;)facute in garaj .....ca la carte...care dupa accident in cnvc, de nu se mai misca masina pe roti ,era complet stramba&distrusa, rollcage-ul era INTACT !
daca nu va ramane asta , e foarte bine....
spor la lucru !

laurentiu_tim 17-04-11 13:43

Re: E36 - My e36 TM
 
stiu ca sunt....dar eu la randul meu l-am luat gata facut....nu l-am facut eu....a fost pe un 2.5 T e36 de la pitesti sau de prin partea aia....el in principiu o fost facut ok dar poate cine l-o sudat nu prea a avut cunostinte ca e foarte incarcat....nici mie nu-mi plac sudurile alea dar deja eram satul sa il tin in garaj(mentionez ca am abuzat de garaju lu caius :lol:) si at am decis sa il pun macar ala in spate numa bine am vazut ce si cum unde vine asezat si ce trebuie retusat.....asa potis a vi si tu in tm sa iti arat roll-uri de europene sau mergem imrepuan la brasov si vedem roll-uri de WRC deci nu contest ca exista altele mai bune dar pentru ce-mi trebuie mie este suficient...poate cand voi schimba motoru si va veni mica bestie v8 atunci o sa regandesc rollcage-ul dar momentan pentru prapaditu meu de 2.5 si pentru o etapa sau 2 de drifturi este foarte ok...in plus duce lumea in eroare :lol:

ugod 19-04-11 10:28

Re: E36 - My e36 TM
 
Quote:

Originally Posted by myky99 (Post 4262793)
estetic-culoare. suduri . indoituri aiurea...ciopartit ca dracu
functional- ce rezistenta are rollcage-ul ala? cu tevi indoite.... talpi de 5cm pe caroserie ... fix 0
la tine este doar de farmec.....farmecul X-ului:lol:
daca asta ai inteles tu din postul meu .........nu sunt un utilizator de jeep-.crede-ma:))
mergi pe stilul race....bun ...dar ziceam sa o faci calumea.... daca tot bagi rollcage.scaune scoica...macar sa fie calumea...
numai bine

sustin ce spune myky99
parca e din alt film cusca aia ..nu are nici o treaba cu masina
daca vrei ceva frumos de desig il faci din teava de inox de balustrada sau din aluminiu carne subtire si usoara ...daca vrei ceva profi faci din fier ...din fier cu o teava de 6 metri ai rezolvat treaba ...dar suduri facute cu cap si MIG/mag nu cu electrod

laurentiu_tim 19-04-11 15:11

Re: E36 - My e36 TM
 
nu am vrut teava de inox ca nu imi pun balustrada in masina :lol:

fiecare cu parerea lui...altii cu muzica altii cu altceva.....amandoi aveti dreptate din punctu vostru de vedere....


All times are GMT +2. The time now is 22:50.

- Copyright 2026 4Tuning