![]() |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Ma amuza faptu ca majoritatea comentatoriilor de pe aici, nu au organizat in viata lor un meeting de proportii. O seara buna!
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Si daca nu ai organizat nu poti sa-ti expui o parere , am inteles .
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Quote:
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Quote:
Si acele discutii eu cred ca se pot face si aici pe forum , nu cred ca este musai o intalnire speciala pt. a pune la cale un plan de meeting . Haideee lumeee sa punem la cale ceva pisicesc , acolo si 20 daca vin si eu unul as fi multumit , ca oricum nu vezi asta zilnic . |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Si totusi .. macar "sticky" sa-l facem .. si restul .. mai vedem ..
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
io astept sa va decideti , sunt prezent:D
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Eu unul as spune sa facem ceva pentru o zi si in imprejurimile bucurestiului , adik pe o raza de 200 de km dus , ca si asa nu vad mare agitatie si stiu de anul trecut ca majoritatea erau din bucuresti .
Ca data , mi-ar fi placut tot 12 iunie ca in anii trecuti si ca locatie , cel mai probabil undeva in zona de munte dar si de 1 mai o fuga la mare ar fi frumos :twisted: mai ales ca stiu ca acolo ne-ar astepta un numar considerabil de pisici . |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
As propune sa se inchida acest topic . Lipsa de interes este prea mare .
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
ma bag si eu aiurea in seama:D.mai acum vreo doi ani am fost la o intrunire de genul doar ca loganuri.pai nu va suparati dar cum acolo s-a putut organiza ceva cel putin superb si aici asa de putine idei?o umila parere mi-o pot da si eu...undeva la munte,obligatoriu,la un restaurant sau un platou ceva pentru a avea si masinile aproape,vara sa nu existe probleme,si se poate anunta cu doual luni tocmai in ideea ca fiecare sa-si faca un plan.si sa se faca liste si automat sticky cu anuntul.greu nu e,doar sa se doreasca acest lucru.Si nu e o rusine sa mai intrebati si pe altii care au mai facut asta si se pricep la asa ceva.oricum,daca se organizeaza ceva cu adevarat particip si eu si inca vreo 5-6 prieteni cu aceeasi pasiune pentru bmw,respectiv e36.bafta tuturor
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
timpul trece si vad ca mai nimeni nu zice nimic.intalnirea asta anuala trebuie pregatita din timp nu in ultima zi ca nu pleci la mare cu tovarasii ,aici sunt asteptati pisicari din toata tara.si fiecare trebuie sa stie cate ceva despre locatie, cati km vor parcurge pe drum sa isi faca fiecare o socoteala cu cheltuielile care implica aceasta intalnire.multi poate mai au de lucru la masini si vor sa stie si ei o data sa se pregateasca pana atunci.
de inceput rog un moderator sa ne faca si noua un sticky cu "propuneri bmw e36 meeting 2011" unde acolo toti propietarii de bmw e36 sa isi dea cu parerea in legatura cu locatia si data intalnirii. |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
2 Attachment(s)
Am inteles ca sunt multe persoane care nu au fost multumite de ce am facut noi in trecut, de cele doua E36 Meeting realizate in 2009 si 2010 si de accea nu ar venii la un eveniment organizat de noi. Inteleg ca pentru aceleasi persoane aparitiile pe siteuri internationale precum bimmerpost, siteuri nationale precum bmwblog, reviste de profil precum COX nu reprezinta nimic!
Ce nu inteleg este insa de ce nici macar una dintre aceste persoane nu organizeaza un eveniment, toti arunca vorbe in vant insa nimeni nu face nimic, la vorba suntem toti eroi la fapte mai greu! Eu unu simt nevoia sa imi cer scuze pentru faptul ca nu am fost capabili sa facem un eveniment si pe pacul acelor persoane si tocmai din acest motiv nu mai organizam nimic anul acesta preferam sa ii lasam pe ei! Acele persoane care nu ar venii la evenimentele noastre au sansa sa organizeze anul acesta ceva peste ce am facut noi si sa speram sa fie de zeci de ori mai bine si cu rezultate de sute de ori mai bune pentru comunitatea de E36 din Romania! Atasez doua fotografii si un filmulet pentru ca tara am impresia ca anul asta nu o sa mai avem parte de asa ceva! https://www.youtube.com/watch?v=9VkjqgiGcdw |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
si io care vroiam sa fiu prezent anu asta ,ce ghinion am :(
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
totusi...de ce nu va cumulati efortul cu intalnirea anuala bmwclub?
pare un pic ... rasista, nicidecum selecta, intalnirea "pe modele". am participat la o astfel de intalnire si... nu s-a facut diferenta intre posesorii de seria 3 sau 6, 7 sau ... in fond si la urma urmei... este aceiasi marca. vezi modele diferite, ani diferiti si... aflii lucruri extrem de placute. p.s. anul acesta,daca nu ma insel, se tine la b.herculane in perioada 24-26 iunie. |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Quote:
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
eu unul zic sa lasam supararile acasa si sa incercam sa organizam ceva si anul asta. pana acum nu am participat la vreo intalnire e36 si chiar as vrea sa particip anul acesta.
va doresc o zi buna. |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Uhm .. sper sa nu suferim (pasionatii de E36) din cauza unui "razboi de orgolii" (ca in asa ceva pare sa se transforme ceea ce trebuia sa fie frumos :rolleyes2 )
In fine .. ideea e urmatoarea : vrem o intalnire E36 si ar fi minunat daca s-ar si intampla (si daca am stii din timp, dupa cum spunea cineva mai sus "sa ne putem pregati financiar, sau sa ne terminam masinile pana la data stabilita") .. Bafta si sa ne vedem cu bine (si multi) :D |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Quote:
intalnirile bmwclub cu ce sunt "deosebite" fata de meeting-urile e36? si la .... intalnirile bmwclub sunt prezenti posesori de e36, compact si e30. chiar nu sunt intalniri de fite. diferenta, discrepanta o fac ... cei ce propovaduiesc intalnirile gen E36, e30...s.a.m.d. multi, foarte multi posesori de modele mai noi sau mai de "fite" au fost posesori de e36, e30... ce inseamna..SA FIE LA EI ACOLO? |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
La intalnirea anuala bmwclub nu se pune accent pe pasiunea ce ne leaga , pe masini , acolo se aduna baietii care au legat prietenii de pe forum , daca criteriu de baza pentru locatie a ajuns piscina , no comment , poate sunt eu redus mintal si nu inteleg treburile astea , dar ma uit si eu pe site-uri din afara si baietii aia nu au nevoie decat de o parcare mai mare sau o bucata de gazon unde sa-si poata parca masinile si sa zicem un drum de cativa zeci de km in coloana , atat , nu bauturi , cazari care mai decare bogate in optiuni , piscine , dealeri si alte treburi .
Si sunt convins ca anul asta nu vom avea un e36 meeting , macar daca s-ar face ceva ca afara incluzand toate modelele dar nu prea vad cum si cand . |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Quote:
pe forumul respectiv...locatia se voteaza ....la vedere. un lucru ce mi se pare ok. inca nu se detine monopolul intalnirii anulae cum este pe alte forumuri/cluburi. niciodata nu vor fi multumiti cu totii. important este ca nu se fac diferente intre modele bmw un dealer...nu il poti caza la casuta sau cort. totusi bmw e marca "pretentioasa". pentru participanti din cate stiu(si nu ma insel) exista variante de cazare, functie de buget si pretentii(de toate pentru toti). discutiile de pe forum nu sunt relevante ! multi povestitori.... despre ce este DINCOLO. -dincolo....nimic nu este moka..si chiar se platesc taxe de participare. -dincolo...nu toata lumea este acceptata la meeting(nu de putine ori trebuie sa indeplinesti anumite bareme/criterii/conditii) -dincolo...nu prea vezi baieti de 21 de ani la intalnirile anuale dedicate unei marci(no offence!) |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Singurii care au venit cu o varianta adevarata de meeting/intalnire/fest au fost cei din cluj insa nu au fost foarte votati , de aici reiese si mentalitatea romanului , sa fie distractie si bauta , restul putin conteaza , aaaa da , poate si o tura doua cu ceva modele puse la dispozitie de catre dilari , lucru pe care oricum il poti face oricand .
Hai sa spun cum vad eu o intalnire de proportii : nu zice nimeni sa nu ai o taxa de participare , undeva la 50 maxim 100 de roni , o parcare mare , acolo masinile asezate pe serii , acordare de cupe simbolice pentru cel mai bun retro bmw sau tuning bmw sau engine tuning etc , tombola cu premii si cel mai important desii cred eu ca visez prea mult , amenajarea unui traseu , ca o mini competitie de indemanare sa ne si distram , asta e distractia pe care eu o vad , plus plecarea seara in coloana sau a 2-a zi , aici depinde foarte mult si de cati participanti ar fi , televiziuni chemate , reviste de profil , sau de ce nu ca bmwclub tot are o revista , aparitia unui numar dedicat acestei intalniri , sa ai o amintire , sa te uiti la ea peste ani si ani si sa-ti spui ''ba ce marfa a fost atunci , haos a iesit''. In fine , ideea mea generala ar fi ca in acea zi sa o petreci intre fiare si hostes-uri , holbandu-te la una la alta , ceva ce oricum nu se intampla zilnic dar cred eu ca nu avem inca mentalitatea pentru a demara o asa actiune . Si crezi tu ca un student de 21 de ani cu venituri modeste poate venii la intalnirea anuala bmwclub ? |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Quote:
interesant la bmwclub este ca toti sunt bineveniti, indiferent de modelul condus. daca ai bmw...ar fi normal sa iti permiti macar o data pe an participarea la un eveniment ...daca esti pasionat. student cu venituri modeste...dar iti permiti bmw - totusi nu e o masina cu intretinere sub medie. taxa de participare 50-100 roni este cam putin. gandeste-te cat este un bilet de intrare la un eveniment auto. si acolo sunt sponsori gramada! daca s-ar fi organizat la cluj, ai fi fost prezent?:-) totusi este departe de bucuresti. cu siguranta s-ar fi reusit la cluj organizarea intalnirii anuale(este una din cele mai mari comunitati din tara) dar trebuie tinut cont si de participantii din toatele zonele tarii. p.s. pana la televiziuni prezente...e cale lunga. unele posturi locale chiar cer bani pentru a fi prezente la un asemenea "eveniment". |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
+1 pt ideea lui Billy c25xe .... dc nu poate organiza nimeni? va spun eu dc.... pt ca sunt f putini care sunt pasionati de E36...restul sunt doar "posesori"... eu am vrut sa fac club in Buzau dar nu am avut cu cine....dar sper sa pot da nastere acestui club pana la urma...o sa incep dupa sarbatori sa vad ce pot face! Sper ca pana organizati voi intrunirea sa-mi pot vopsi barile si jantele si sa-mi pun suspensi :D si sa dau nastere acestui club!
SI VA ROG PUNETI-MA PE LISTA DACA ORGANIZATI CEVA :P |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Quote:
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Sapte (7) pagini in care nu ati facut nimic.
Doar barfa, certuri, orgolii ... si 2-3 sugestii. UNU, dar macar UNU SINGUR, nu a luat initiativa, sa faca un topic dedicat, SAU sa contacteze un moderator/supermoderator, pe care sa il intrebe: " uite, asa, asa, vreau sa fac un topic despre asta, la sectiunea asta, ma poti ajuta cu un sticky daca il fac ?! " . Din punctul meu de vedere, sunt lamurit mai mult decat e nevoie, despre cum o sa decurga chestia asta ... desi ma asteptam la asta, sunt dezamagit. Din nou, la noi, ca e romania, lucrurile stau altfel. Noi nu putem sa fim o comunitate, cum sunt cei de la VW ... ca noi ... avem BMW, e mai mult decat o comunitate ... e fiecare cu jmecheria lui. p.s.: pentru oricine face intalnirea asta, va rog eu frumos, sa aveti macar decenta, sa nu puneti pe cineva din tara, sa bata drumul degeaba, pentru o intalnire de 1 ora intr-o parcare oarecare, ca e parcare de capitala si e mai cu mot. Pentru ca nu merita! Daca aveti de gand sa faceti asta, mentionati ca e o intalnire locala si atat, nu 'hraniti' lumea cu vise. |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
@Stefan
In primul rand nu stiu cine esti,daca ne cunoastem de undeva de iti permiti sa cataloghezi ce vreau eu sau nu. Daca esti atat de ahtiat dupa intalnirile bmwclub nu ai decat sa te duci,nu te retine nimeni.Dar nu mai face atata propanganda pentru ei.Pentru mine si altii ca mine acolo au ramas cativa baieti care inca mai sunt de treaba ,restul sunt paraleli si plini de basini.Daca merg la intalnire,merg sa ma simt bine,sa ma destind si sa stau cu prieteni cu care am ce vorbi nu sa ma enervez. Cat despre intalnirele lor din punct de vedere organizatoric nu sunt rau facute,din contra...chiar reusesc sa atraga o parte din dealerii bmw alaturi de ei...ceea ce e un mare lucru.Cine nu crede poate incerca sa intre in contact cu orice dealer si se va convinge. Pentru cunostintele tale cand eu organizam primele intalniri bmwclub la un nivel mai mare (asta in urma cu ani buni) probabil nu stiai cu ce sa mananca bmw( si nu o spun ca pe o jignire).Sa mai zic de multe alte intalniri?Nu cred ca are rost.Nu am cautat si nu caut recunostinta nimanui,nu m-am scos cu nimic niciodata din contra...cred ca am bagat bani de la mine pe care nu i-am mai recuperat. Si cum a zis si Skillzu ''Noi nu putem sa fim o comunitate, cum sunt cei de la VW ... ca noi ... avem BMW, e mai mult decat o comunitate ... e fiecare cu jmecheria lui.'' Asa ca prefer ca ceea ce voi face de acum inainte in materie de intalniri sa fie numai cu porti inchise si pe baza de invitatii,iar rezultatele le veti putea compara ceva mai tarziu. In plus intalnirile e30,e36 nu isi au rostul din pct meu de vedere deoarece nu sunt niste comunitati atat de mari si atat de bine organizate incat sa le reuseasca.Recunosc ca am incercat si eu asa ceva insa nu a iesit ce doream.Multi au dat din gura pe forum ca vin si nu au mai aparut,altii au venit doar in parcarea de unde se facea plecarea,altii veniti la caterinca,altii erau mai coiosi si erau ''riceri'' iar pe altii ii apucau cercurile si burnout-urile...de parca ceea ce faceau ei nu am mai vazut.Nu asta e ideea de intalnire...e penibil. |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
ai dreptate .... s-au scris 7 pagini de pomana! poate lua careva inima in dinti si sa inceapa organizarea?
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Quote:
nu am avut intentia de a cataloga ceea vrei sau nu. ma refeream strict la ... diferentierea pe modele. atat si nimic mai mult. acest lucru nu se face "dincolo".8) personal nu mi se pare un lucru normal. la chestia cu "paralelismul si basinile"...iti dau dreptate. dar aceste aspecte le intalnim la mai tot pasul. am idee cati nervi si bani iti "consuma" un astfel de eveniment ... daca esti organizator. presupun ca ai fost organizator in 2008(?) la bmwclub... |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Quote:
necestita timp, bani.... lucruri care in ziua de astazi sunt "deficitare". sorti de izbanda ar avea mai repede intalnirile zonale....cred. |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
[QUOTE=da_joint;4270329]
Asa ca prefer ca ceea ce voi face de acum inainte in materie de intalniri sa fie numai cu porti inchise si pe baza de invitatii,iar rezultatele le veti putea compara ceva mai tarziu. QUOTE] in modul acesta ... chai o sa eviti "jmecherii si basinile". good point!:peace: |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
+1 pt Stef .... dar pe ce baza se va intra la intrunire?
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
garantat organizatorul va stabili anumite criterii si isi va lua masuri pentru a evita prezenta ... "unor personalitati nedorite".
bafta in organizare ! |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Discutia deja a luato razna :rolleyes2 .
Intalnirea Anuala BMWClub nu are nici cea mai mica legatura cu vrea sa se realizeze aici . Nu vreau sa fiu inteles gresit , nu zic nimic despre intalnirea BMWClub , este foarte ok , insa eu unul nu am de gand sa particip , nici anul asta , nici in anii ce vor urma , acolo este mai mult o intalnire de relaxare , se vine cu sotii , prietene , copii ETC . . . Plus ca este o cheltuiala destul de mare , nu zic ca nu imi permit asa ceva , insa prefer sa cheltui in altfel acei bani . Intalnirea de anul trecut , mie personal mi sa parut chiar foarte reusita . Nu stiu de ce se tot sustine ca a fost prost organizata . Imi pare sincer rau ca din cauza unor orgolii nu vom avea partea de o intalnire anul acesta . Daca se ocupau aceleasi persoane de organizare si anul acesta eu sunt sigur ca iesea ceva si mai frumos , doar aveau deja experinta ; in fine fiecare stie ce si cum , insa e pacat . |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Quote:
Pai tocmai din cauza asta am si spus ce am spus . Este o intalnire foarte OK , insa acolo lumea vine sa se relaxeze cu familia , eu am 22 de ani , nu am inca in cap sa ma stabilesc la casa mea . Poate azi umblu cu una , maine cu alta , poimaine nu am pe nimeni . . . fiecare cu stilul lui de viata . Nu am nimic impotriva cu cei care participa , cand va fi cazul voi fi si eu prezent . Oricum , nu asta vroiam sa subliniez , ideea era ca E36 Meeting este un altfel de intrunire , ar trebui sa fie ceva haotic , dar organizat . Anul trecut cand sa mers prin Brasov a fost dea dreptul minunat , 4 benzi , sens unic , numai E36 . . . Sper ca mam facut inteles si ca nu sa simtit nimeni jignit ! |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Totusi .. e deja 01.05.2011 .. si inca nimic .. ?
Macar de s-ar spune clar "facem ceva" sau "nu mai facem nimic", sa ne stim de o treaba, sa nu ne facem planuri, alte planuri, sa nu mai visam .. :) |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Asta e ceva de genul:
"Hai sa spargem o banca sa facem rost de bani. Tu faci totul si la sfarsit impartim banii." Daca macar 2/3 din cei care va agitati aici faceati si ceva in sensul asta tot iesea ceva ;). Asa ca ori puneti osul la treaba, ori calmati-va si asteptati. Cu siguranta daca cineva va organiza ceva va va anunta. Cum si pe cine trebuie. Din partea mea numai respect, tuturor celor care il merita! |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
Cipilica .. hai sa nu fim rautaciosi .. la o adica si comentariul tau de mai sus e degeaba, inutil, sau se poate considera "bagare in seama" pt. ca nu ajuta pe nimeni cu nimic ..
Doream sa fie un fel de "up", nimic mai mult si dupa cum am spus, ar fi bine de stiut daca se va intampla ceva sau nu, ca sa isi faca (sau nu) lumea planuri .. (poate unii au un servici care ii solicita si in weekend si ar dori sa-si aranjeze un liber, si din multe alte motive ar fi bine de stiut inainte, nu ? ) |
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
?????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
up........
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
up si de la mn
|
Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
up up dar nimeni nu vine cu o varianta de intalnire .
Eu propun sa ne vedem cativa pe aici prin zona , intr-o parcare , o ieseala pana la padure si gata . Ce a fost anul trecut este clar ca nu o sa se mai faca . Dar daca propunem asa , discriminam pe cei din afara bucurestiului , daca vrem ceva mai mare , nu se inghesuie lumea si tot asa . Pacat ca cei care chiar sunt greii sectiunii bmw nu se implica mai mult , ei chiar pot face ceva , eu pot tasta pana maine , nu am rating-ul popularitatii ridicat pt. a fi si credibil . |
| All times are GMT +2. The time now is 00:47. |
- Copyright 2026 4Tuning