Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Colectii si Colectionari (https://forum.4tuning.ro/651-colectii-colectionari.html)
-   -   Brichete si soldatei (https://forum.4tuning.ro/651-colectii-colectionari/217736-brichete-soldatei.html)

2010 24-06-11 17:46

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by alynex (Post 4419597)
2010 o bricheta in forma de lincoln nu te intereseaza?

pune poze boss

alynex 25-06-11 14:09

Re: Brichete si soldatei
 
2 Attachment(s)
Asa arata.Am si cutia la ea.

2010 25-06-11 16:04

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by alynex (Post 4421278)
Asa arata.Am si cutia la ea.

foarte misto dar speram sa fie un model vechi..

Cozmescu-Alin 25-06-11 21:17

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by alynex (Post 4421278)
Asa arata.Am si cutia la ea.

La ce bani?

alynex 25-06-11 23:25

Re: Brichete si soldatei
 
Eu am dat 40 dintr-un magazin de suveniruri.La 30 e a ta.Daca vrei mai multe poze fac maine si-ti dau pe mess.

ovibonaparte 25-06-11 23:30

Re: Brichete si soldatei
 
deci...masinute,nave spatiale,carute cu cai,tunuri,etc...pe bune,toate astea le-am ignorat pt. ca erau toate cu aprindere electronica,da' daca stiam ca se cauta zau ca le luam...mie insa imi plac doar cele clasice...

2010 26-06-11 04:18

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by sergini0 (Post 4356135)
Nu ştiam de existenţa topicului. Săptămāna asta mi-am luat şi eu prima brichetă pentru viitoarea mea colecţie, colecţie pe care sper să-mi permit să o īntreţin. Ca şi temă, majoritatea vor fi brichete pe benzină, de dimensiuni şi forme apropiate cu aceasta (sper să nu dureze foarte mult pānă pun māna şi pe un Zippo) şi probabil pistoale brichetă, sau orice brichetă retro. Ce părere aveţi? :D

finuta asta!
ai mai luat ceva??

andrei87grs 26-06-11 21:40

Re: Brichete si soldatei
 
nu vrei niste brichete? daca le vrei propune un schimb cu machete :D https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/2...-brichete.html

2010 26-06-11 21:52

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by andrei87grs (Post 4424197)
nu vrei niste brichete? daca le vrei propune un schimb cu machete :D https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/2...-brichete.html

mare parte din ce ai acolo le am si eu, multumesc frumos pentru oferta!!!

sergini0 27-06-11 18:52

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 4422508)
finuta asta!
ai mai luat ceva??

Mi-am luat saptamana trecuta primul Zippo :d, unul cu un airbrush by Mazzi pe fata, cu un vultur american.

2010 27-06-11 18:58

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by sergini0 (Post 4425986)
Mi-am luat saptamana trecuta primul Zippo :d, unul cu un airbrush by Mazzi pe fata, cu un vultur american.

poze si pret??

ovibonaparte 10-07-11 10:29

Re: Brichete si soldatei
 
4 Attachment(s)
tocmai cand eram sigur ca mi-ai ,,cobit'',am gasit ceva...SUNFLOWER,ZIPPO,si una romaneasca,imitatie...

2010 12-07-11 18:34

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by ovibonaparte (Post 4454996)
tocmai cand eram sigur ca mi-ai ,,cobit'',am gasit ceva...SUNFLOWER,ZIPPO,si una romaneasca,imitatie...

daca cauti gasesti..bani sa fie!

ovibonaparte 13-07-11 16:16

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 4460729)
daca cauti gasesti..bani sa fie!

eeeee,asa....problema e ca cineva care are tot timpul,a ridicat preturile vazand ca cineva cauta asa ceva.Asa ca subit,s-a redus posibilitatea de a gasi ceva frumos,pt. ca nenea asta chiar merge la prima ora si le ,,culege''...

2010 13-07-11 16:18

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by ovibonaparte (Post 4462836)
eeeee,asa....problema e ca cineva care are tot timpul,a ridicat preturile vazand ca cineva cauta asa ceva.Asa ca subit,s-a redus posibilitatea de a gasi ceva frumos,pt. ca nenea asta chiar merge la prima ora si le ,,culege''...

exact la fel e si aici!!!

ovibonaparte 17-07-11 23:28

Re: Brichete si soldatei
 
6 Attachment(s)
si inca trei,foarte frumoase,dupa parerea mea...

Cozmescu-Alin 18-07-11 00:25

Re: Brichete si soldatei
 
Foarte tare aia zippo solid brass.

O vinzi?:lol: sau macar cu cat ai cumparat'o.

sergini0 18-07-11 00:37

Re: Brichete si soldatei
 
3 Attachment(s)
Fotografiile cu care am rămas dator. Īntre timp am mai luat şi modelul Brush finish chrome. Cea cu vulturul are seria B 11 iar cealaltă A 11. Al 3-lea Zippo care a ajuns īn colecţie are seria K XV şi face parte din seria limitată cu logo-ul de la Lucky Strike gravat in fata, fotografii pe viitor...
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 4425999)
poze si pret??

Brush chrome-ul la preţ de mall, iar street chrome-ul cu vulturul un pic mai ieftin.

2010 18-07-11 05:53

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by ovibonaparte (Post 4471258)
si inca trei,foarte frumoase,dupa parerea mea...

clar!
te tii de treaba...eu gasesc numai ciurucuri..
Quote:

Originally Posted by sergini0 (Post 4471333)
Fotografiile cu care am rămas dator. Īntre timp am mai luat şi modelul Brush finish chrome. Cea cu vulturul are seria B 11 iar cealaltă A 11. Al 3-lea Zippo care a ajuns īn colecţie are seria K XV şi face parte din seria limitată cu logo-ul de la Lucky Strike gravat in fata, fotografii pe viitor...

Brush chrome-ul la preţ de mall, iar street chrome-ul cu vulturul un pic mai ieftin.

foarte frumoase mn, se vede ca ai gusturi bune!!!

sergini0 18-07-11 11:27

Re: Brichete si soldatei
 
Merci! azi daca sunt pe-acasă cāt am lumină bună fotografiez şi Lucky Strike-ul.

2010 19-07-11 18:43

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by sergini0 (Post 4472004)
Merci! azi daca sunt pe-acasă cāt am lumină bună fotografiez şi Lucky Strike-ul.

tot astept..

sergini0 19-07-11 21:31

Re: Brichete si soldatei
 
6 Attachment(s)
Dacă tot e cerere, le postez :). Nu cred că mai e nevoie să pălăvrăgesc, se vede īn fotografii ce trebuie să se vadă. Lucky Strike-ul e cadou de la domn' Cozmescu.:tenisclap
LE: Seria Lucky Strike-ului ar trebui să vină de la Noembrie '99 dacă nu mă īnşel. Celelalte sunt Ianuarie, respectiv Februarie 2011.

2010 20-07-11 00:28

Re: Brichete si soldatei
 
impecabile, frumoase...sa tot detii asa ceva si sa tot primesti cadouri de astea..

ovibonaparte 25-08-11 11:42

Re: Brichete si soldatei
 
recolta slaba de duminica iar sambata colegul meu a ,,saltat'' inaintea mea cateva foarte frumoase...
nu pot incarca poze,de altfel de trei zile accesez foarte greu acest forum.

ovibonaparte 25-08-11 12:50

Re: Brichete si soldatei
 
tot nu se incarca:sad:

2010 26-08-11 21:12

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by ovibonaparte (Post 4546053)
tot nu se incarca:sad:

mai incearca...

ovibonaparte 27-08-11 10:06

Re: Brichete si soldatei
 
2 Attachment(s)
sa vedem...

2010 27-08-11 16:30

Re: Brichete si soldatei
 
pe asta o am si eu, foarte finuta..

ovibonaparte 27-08-11 18:42

Re: Brichete si soldatei
 
4 Attachment(s)
primele doua bucati sant mai demult luate,din perioada de ,,seceta'',bic din pacate e doar carcasa,apoi o bricheta pt. fanii lui 2PAC,ultima invelita in piele foarte bine lucrata.

2010 27-08-11 19:10

Re: Brichete si soldatei
 
frumoase toate!!!
vezi ce mai prinzi maine..

ovibonaparte 04-09-11 00:58

Re: Brichete si soldatei
 
5 Attachment(s)
una draguta si una busita rau din pacate,romaneasca...

2010 04-09-11 15:50

Re: Brichete si soldatei
 
marfa noua tot timpul..
am fost si eu in targ azi am gasit ceva brichete dar nu am luat nimic...a cam scazut interesul pentru ele..

ovibonaparte 14-09-11 16:18

Re: Brichete si soldatei
 
3 Attachment(s)
ultima achizitie,plus ceva chibrite ...

2010 16-09-11 18:17

Re: Brichete si soldatei
 
e originala??
faine si chibriturile, am avut si eu cam 30 de cutii..

ovibonaparte 16-09-11 18:37

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 4589422)
e originala??
faine si chibriturile, am avut si eu cam 30 de cutii..

Daca te referi la inscriptie,doar atat are,YSL,YVES SAINT LAURENT ar putea insemna,dar nici vorba sa fie originala,altceva nu scrie pe ea...totusi e frumoasa...

2010 16-09-11 18:45

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by ovibonaparte (Post 4589458)
Daca te referi la inscriptie,doar atat are,YSL,YVES SAINT LAURENT ar putea insemna,dar nici vorba sa fie originala,altceva nu scrie pe ea...totusi e frumoasa...

pai de asta si intrebam...
e frumoasa!

ovibonaparte 20-09-11 08:33

Re: Brichete si soldatei
 
2 Attachment(s)
inca una,in stare foarte buna,se alatura surorii econ fagaras..

2010 20-09-11 14:44

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by ovibonaparte (Post 4595550)
inca una,in stare foarte buna,se alatura surorii econ fagaras..

multe modele au mai scos astia...
faina si asa!

balasan 01-10-11 20:46

Re: Brichete si soldatei
 
4 Attachment(s)
salut te intereseaza o bricheta sub forma de telefon?
ti'o donez tie daca vrei dar platesti decat transportul.
Uite poze:

2010 03-10-11 12:17

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by balasan (Post 4618216)
salut te intereseaza o bricheta sub forma de telefon?
ti'o donez tie daca vrei dar platesti decat transportul.
Uite poze:

brichete nu prea am mai adunat in ultima vreme...mersik frumos de oferta mane!!!


All times are GMT +2. The time now is 21:53.

- Copyright 2026 4Tuning