![]() |
Re: Nissan 200SX S14 Project
la ce se face la masina asta , ma mir ca nu s-au strans 50 de pagini pana acum. altii schimba 2 becuri si cer 1000 de pareri ...si primesc.
cred ca va fi ceva foarte rar pentru romania, mai ales ca se urmareste o MASINA de zi cu zi , rapida si frumoasa. majoritatea care au trecut la japoneze vor doar drift,cat mai usoare si rele. asta va avea si confort si dotari dar presupun ca se va si misca foarte bine pe sosea, si nici la un drift nu s-ar face de ras. bafta si cat mai putine greutati in continuare |
Re: Nissan 200SX S14 Project
5 Attachment(s)
Quote:
Quote:
Din acest motiv s-a achizitionat al doilea set jante tot pe 18" (BBS LM) pe care vom monta niste anvelope cu orientare mai mult catre strada (Parada spec 2 / PS3). Jantele vor fi reconditionate profi binenteles. Ps - vom face si reverse face pentru un plus de "buza" si un et mai mic :) |
Re: Nissan 200SX S14 Project
superbe BBS-urile!sa le "stapaneasca" sanatoasa!
app de service......in caz de nu ghicesc poate imi vinzi u un pont cant te intorci.....;):D |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Quote:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
1 Attachment(s)
Quote:
Quote:
Merci ... asamblarea stii cum e cu piese turnate dupa matrita ... mai e de lucrat la ele dar per ansamblu pot zice ca vine foarte bine peste tot. Apropo ca am fost intrebat ce face reverse face la BBS LM. Practic jantele fiind din 2 bucati se monteaza fata prin interiorul jantei si rezulta un pic mai mult buza si un et mai mic cu 12-15. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Acum am descoperit postul tau si am ramas fara cuvinte.....
Felicitari de 3 ori ! Un proiect care a inghitit multi bani,nici nu vreau sa ma gandesc cat ai bagat tu( stiu cat am bagat eu pana acum in masina) si cate vor mai urma... Abia astept sa o termini si sa o postezi aici ! Sa ai grija de ea cand va fi gata...merita toata stima ! ;) |
Re: Nissan 200SX S14 Project
4 Attachment(s)
Sunt gata si suportii pentru scaune.
A trebuit sa modificam podeaua un pic pentru ca nu veneau prinse drept si erau prea sus iar intr-o zona era ceva rugina si a trebuit sa intervenim. Merci de aprecieri si eu abia astept sa o vad gata dar sunt constient ca mai e ceva de lucru. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Multe felicitari pentru proiectul S14, nu stiu cum mi-a scapat topic-ul tau pana acum, dar voi tine un ochi curios pe dansul :)
Pe cand crezi ca vei putea prezenta si Z-ul ? 240-ul e destul de special pentru cine le stie istoria :) Multa bafta, Octav |
Re: Nissan 200SX S14 Project
10 Attachment(s)
Merci Octav :)
240Z intra in lucru imediat dupa ce termin cu SX ul deci mai dureaza putin. Saptamana viitoare masina intra la vopsit. Poze cu ea si poze binenteles de la Geneva. Anul acesta au fost prezenti foarte multi tuneri ... cam 30% din expozanti si asta nu a putut decat sa ma bucure. Standurile care m-au impresionat pe mine au fost Bmw/Lambo si Renault. Oricum toate aveau ceva "atractiv" si a durat 7-8 ore sa vizitez tot. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
10 Attachment(s)
.....
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
mazda shinari!!!
deosebita:rolleyes2 |
Re: Nissan 200SX S14 Project
10 Attachment(s)
update de poze ...
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
galeria de evacuare este cumva tomei expreme?
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Manifold ul nu este Tomei este ND Custom.
Axele cu came si internele motorul sunt Tomei in schimb. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Quote:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
10 Attachment(s)
Merci Florin si te astept sa o si vezi :)
Poze cu starea actuala a masinii + poze de la Iasi de la etapa de drift. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Progreseaza proiectul frumos tare, congratz !
Off : Daca ai ceva poze si cu S13 negru XSW .. trimite-mi un PM, m-am apucat de strans :) Multa bafta, Octav |
Re: Nissan 200SX S14 Project
3 Attachment(s)
Update ...
Oglinzile sunt gata :D Octav nu prea am facut poze ca era frig dar am sa caut si daca am cu masina ta iti trimit. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
:shock:
aceasta va fi si culoarea masinii? |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Cam da.Este s o poza informativa la inceputul thread-ului.
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Da aia va fi culoarea masinii cum am stabilit inca de anul trecut.
Codul culorii este TV2 (BaysideBlue) si a fost doar pe GTR R34 pusa. Din acest motiv in mixul necesar prepararii vopselei este un pigment mai putin folosit si nu am avut decat foarte putin cat sa vopsim grila fata si oglinzile urmand ca luni sa soseasca cantitatea necesara vopsirii integrale. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Quote:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
4 Attachment(s)
Its painted now :)
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
arata foarte bine, ce nuanta de albastru este ?
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Codul culorii este TV2 (BaysideBlue) si a fost pusa doar pe GTR R34.
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Foarte frumoasa a iesit vopseaua.Felicitari.
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Orgasm vopseaua.
Bafta in continuare. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Quote:
cand o aduci in oras vreau si eu sa o vad ! |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Foarte tare frate ce pot sa mai zic....deabia astept sa o vad pe strazile din braila:lol: Bravo inca odata, spor la treaba:)
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
astazi am avut ocazia sa o vad !:D
am pus mina pe toate piesele pe care le-am vazut ca alta ocazie nu cred k o sa mai am ,discurile de frana sunt cat rotile mele de la volvo ,interiorul este impecabil ,espamentul nu am cuvinte ,nici intr-un magazin de tuning nu vezi atatea piese ,a uitam jantele aurii bestiale ,vopseaua este ca de fabrica ,sau un pic mai bine ,fara defect,luciu in profunzime ,superba ! dany stie ce face ! am avut o zi fericita ! |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Frumoasa alegere a culorii, acum obosit cand am vazut poza am crezut ca e un Sky initial din cauza ei :)
Multa bafta, Octav |
Re: Nissan 200SX S14 Project
10 Attachment(s)
enjoy
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Profi lucrat, treaba buna.
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Cam la ce CP se doreste sa se ajunga?
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Quote:
Quote:
Treaba buna dar nu a aparut inca turbina si treaba se cam opreste aici cu motorul. Speram ca saptamana viitoare sa isi faca aparitia apoi rodaj pe banc/Motec si soft sa potem incheia capitolul motor. CP ... cat mai multi ... maxim am spus :D |
Re: Nissan 200SX S14 Project
O intrebare strict tehnica.....
Daca sa facut porting de ce nu sau pus supape ''oversized''? |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Pentru ca nu este nevoie de ele.
Axele / arcurile supape / retainere si rocker arm stoppers + porting ul facut sunt suficiente pentru chiulasa noastra. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
5 Attachment(s)
Insonorizarea este aproape gata :
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
va avea si vreun sistem audio profi?
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Va avea un sistem audio decent zic eu pentru auditia personala:
Head unit 2 DIN (DVD MP3 player) 4 x boxe interior 6" (pe pozitiile originale) Subwoofer 12" 2 x statie amplificare (una ptr woofer si alta pentru speakerele din interior) Condensator 1.5F |
| All times are GMT +2. The time now is 21:46. |
- Copyright 2026 4Tuning