Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   my tuning r5 (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/212343-my-tuning-r5.html)

B XX ADI 13-01-11 17:20

Re: my tuning r5
 
Daca tie iti place...este bine atunci:)

razvy_91 13-01-11 18:30

Re: my tuning r5
 
O intrebare : esti dependent de need for speed ?

fazekasnfs 13-01-11 20:07

Re: my tuning r5
 
nu !numa vreau sa fac o masina faina

razvy_91 13-01-11 20:28

Re: my tuning r5
 
Pai daca vrei sa o faci frumoasa , renunta la eleron , vopseste-o intr-o culoare , etc ;)

fazekasnfs 14-01-11 08:32

Re: my tuning r5
 
...ok

fazekasnfs 16-01-11 10:37

Re: my tuning r5
 
2 Attachment(s)
project nou

vasi_bmw89 16-01-11 12:58

Re: my tuning r5
 
baga-ti ceva in ea si da-o la REMAT decat sa o faci asa kitsch!!

faustino 16-01-11 13:28

Re: my tuning r5
 
Invidie in stare pura!!
Nu ii asculta! Da-i bataie cu barele, dar sa potrivesti si o pereche de praguri, ca altfel o sa dea senzatia ca masina e prea inalta...

razvy_91 16-01-11 13:35

Re: my tuning r5
 
Glumesti ??!?!? Cum sa fie invidios pe asa ceva ? Oricum barile alea is facute in photoshop ;)

vlad_strumph 16-01-11 14:21

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 3990078)
project nou

Nush cum sa iti explic,dar daca faci asta..esti exact prietenul tau cu dacia :))

fazekasnfs 16-01-11 14:38

Re: my tuning r5
 
razvy_91 Re: da ce ai gandit?? nu poti sa citesi?? am scris ca e un project numa!

razvy_91 16-01-11 18:00

Re: my tuning r5
 
Imi pare rau ca nu stiu sa citesc ... Pentru mine project inseamna cand te apuci de ceva cu adevarat , nu photoshop . Oricum eu zic sa o faci asa . O sa fi cel mai tare !!!! :joy:

fazekasnfs 16-01-11 19:25

Re: my tuning r5
 
...ok

chiper 17-01-11 22:43

Re: my tuning r5
 
daca as fi gabor ti-as lua si certificatul de nastere:)) devine din ce in ce mai scary masina asta..no offence....

AnduGTR 18-01-11 10:25

Re: my tuning r5
 
OH MY GOD!:lemon: Daca ar avea masina ta o arma, cred ca te-ar impusca la ce i-ai facut...:shock:
Nu o chinui cu panaramele alea de bari...sunt mult prea exagerate pentru un R5.

vasi_bmw89 18-01-11 12:02

Re: my tuning r5
 
sa inchida cineva threadul...in numele bunului simt/gust!

fazekasnfs 20-01-11 14:59

Re: my tuning r5
 
2 Attachment(s)
pragurile mai trebe sa modific putin ca prea lunga si trebe sa vopsesc sa fie faina

LUCI BV 89 WRC 20-01-11 21:58

Re: my tuning r5
 
ia uite radeati de masina mea nu vedeti ca piesele TUNING fac alt om fericit !!!!

EMILGHINEA78 20-01-11 22:45

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by LUCI BV 89 WRC (Post 4005671)
ia uite radeati de masina mea nu vedeti ca piesele TUNING fac alt om fericit !!!!

Fratee asta nu e TUNING.......masina asta este o rusine pentru RENO 5.......stergeti porcaria asta de masina de aici......

vlad_strumph 21-01-11 00:17

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4004327)
pragurile mai trebe sa modific putin ca prea lunga si trebe sa vopsesc sa fie faina

Da frate,asa da...bravo...daca vrei am niste capace cu spinnere ,ti le dau gratis,caci imi place ca esti pasionat si chiar ai gust...apropo,de unde ai luat pragurile alea ca de 2 ani imi caut asa ceva si nu gasesc decat panarame...

faustino 21-01-11 07:31

Re: my tuning r5
 
Din cate vad eu, sunt praguri de Dacia, model GTI,tuning by Vy-tan, o raritate in zilele noastre...
Tre sa tai la dimensiunea exacta a masinii, si sa imbraci frumos cu chit pe urma, la colturi, sa iasa bistosh...

vasi_bmw89 21-01-11 10:58

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by EMILGHINEA78 (Post 4005799)
Fratee asta nu e TUNING.......masina asta este o rusine pentru RENO 5.......stergeti porcaria asta de masina de aici......

de aceeasi parere!!!sa stearga cineva gunoiu' asta de aici

szoke_sz 21-01-11 11:14

Re: my tuning r5
 
mai ai poze?

andishors 22-01-11 12:20

Re: my tuning r5
 
frate, mai bine ii dai foc, si ea si noi am fi mai fericiti. decat sa iti bati joc de ea in halul ala. daca ai impresia ca esti destept si noi suntem prea prosti pentru tine, macar nu ne mai arata cum iti "aranjezi" tu masina, noi nu stim ce e ala bun gust...:evil::evil::evil::evil:

nicswanted 24-01-11 21:59

Re: my tuning r5
 
ce sa zic baiatu e miop. am si eu un r5 gtx 1.8 monopunct. si am o pompa de injectie de mio papa cam 15% merge dar as vrea si una cu care sa pape mai putin. aveti idee cum gasesc una second-hand. ca noua e cam scumpa:rolleyes2

andishors 24-01-11 22:06

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by nicswanted (Post 4017695)
ce sa zic baiatu e miop. am si eu un r5 gtx 1.8 monopunct. si am o pompa de injectie de mio papa cam 15% merge dar as vrea si una cu care sa pape mai putin. aveti idee cum gasesc una second-hand. ca noua e cam scumpa:rolleyes2

vrei sa spui 1,7(1721cc), nu 1.8! am si eu tot r5 gtx 1,7. intra pe reno.ro si cauta pe subforumul pentru r19 "tutorial consum marit". succes.
ym: andishors

andy_wpo 25-01-11 00:47

Re: my tuning r5
 
:D:D:D eu ma sparg de ras,nu mai pot.Doamne fereste sa se stearga topicu :shock: eu ce mai fac dupaia????

vasi_bmw89 25-01-11 01:21

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by andy_wpo (Post 4018175)
:D:D:D eu ma sparg de ras,nu mai pot.Doamne fereste sa se stearga topicu :shock: eu ce mai fac dupaia????

lasa andy ca deschidem un alt topic cu glume sau ceva de genu'!!numai sa stearga threadul asta de cacao....gasim o metoda pt a te tine distrat numai nu asta!!

fazekasnfs 25-01-11 09:42

Re: my tuning r5
 
1 Attachment(s)
vizual tuning "photosop

andishors 25-01-11 12:11

Re: my tuning r5
 
frate...lasa-l dracu de tuning si apuca-te de oierit. topicul asta ar trebui numit "nu incercati asta acasa!" sau "cum sa nu-ti tunezi masina". :))
https://www.youtube.com/watch?v=XWdhatxV3J4 echivalentul tau prietene, schimba doar masina... Simte-te mandru!

speed line 25-01-11 12:46

Re: my tuning r5
 
Masina este facuta intentionat sa arate ca o sorcova lovita de tren, este demo car pentru targul vitan :D

fazekasnfs 25-01-11 16:20

Re: my tuning r5
 
nincsen kulturatok ugy latcik,prost crescutii

andy_wpo 25-01-11 20:04

Re: my tuning r5
 
Prost crescuti,prost crescuti dar si tu exagerezi.Tu nu te uiti si tu cum se leaga una cu alta pe masina????Sau tie iti place un spoiler de un fel,un anume tip de eleron,ceva model de praguri si le arunci pe toate pe masina????
Inteleg si faptul ca iti place mai mult genul nfs si nam nimic impotriva cu nimeni care foloseste stilul acesta pt a modifica o masina,dar poti sa o faci cu gust nu ce faci tu cu aceasta masina.
Asa ca nu o lua in nume personal nimeni nu are nimic cu tine pur si simplu exagerezi cu modificarile astea fara sens.

StreetStyle22 25-01-11 20:06

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4019645)
nincsen kulturatok ugy latcik,prost crescutii

Fara suparare.
Nu vrei sa o vinzi ? As fii interesat de masina,asa fara bari cum e ea,sau cu bariile stock..totu stock,dar si un pret mic,masina e mica,e batrana totusi :).
Vb Serios,is dispus sa ofer pe ea 10 mil cu bariile stock,motorul stock,fara muzica,fara ce ai pus tu pe ea. :)

fazekasnfs 25-01-11 21:12

Re: my tuning r5
 
Nu vrau sa o vinzi! si nic nu are eleron numa amprimit una si am montat casavad cum arata da anca nu am ca nuam gasit care pot montez si faina,
si pana acuma auu amfcut singur tot ca nic parint nu am nic bani mult
si cand vreu sa cumper ceva piese scumpa trebe sa lucrez foarte mult
puna acuma 40% amterminat,si acuma trebe sa schimb motoroul ca manca foarte foarte mult!
osavorbim cand amterminat cu masina!
scuza daca nam scris corect,

graty 17 26-01-11 09:36

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4020669)
Nu vrau sa o vinzi!
,

Tare asta....:D

tot nu inteleg cum vrei tu sa faci masina asta sa fia frumoasa cand pui eleroane din mahon, blana de vulpe, bord alb,spoilere de carucioare de metro' jante cu cauciucuri cu talon de 80 de...... cox vip .....

Exista atatea r5-uri aici pe forum, ai ce vedea... un exemplu ff frumos masina lui andy wpo...
sa nu crezi ca am ceva cu tine dar in loc sa mergi pe drumul ce-l bun tu o iei pe camp...

fazekasnfs 26-01-11 10:11

Re: my tuning r5
 
1 Attachment(s)
anca nic eu nustiu cum vreau sa fac tot da tapiteria amprimit si da aia amfacut cu blana ,da vreau sa fac cu fibra de sticla ,nr aia de cox vip amprimit dela un prieten care are firma de crazytuning ,si acuma nu am bani sa fac interoirul ca trebe sa reparez motorul si frane de spate si mai are alte de probleme,ampvrut sa cumper kit exterior de gtt da nuamgasit si dupa aia amcumpara praguri de renaul clio wiliams si barele amprimit din germania

B XX ADI 26-01-11 11:03

Re: my tuning r5
 
Eu cred ca primul lucru inainte sa ii faci ceva ar trebui sa mai micsorezi garda la sol, cat mai mult, cat iti permit drumurile de acolo...punei si jantele alea pe care le-ai luat, da-le o culoare alba sau neagra...sau lasale asa, si vezi daca iti place cum arata masina cu un minim de modificari, si dupa poti sa maltratezi masina cu barele alea si bla bla...parerea mea.

fazekasnfs 26-01-11 11:19

Re: my tuning r5
 
1 Attachment(s)
B XX ADI ok, barele valas acuma asa ,acum trebe sa primesc 4 jante de 15" numa nustiu daca intre la loc, tipul casi asta

fazekasnfs 26-01-11 13:57

Re: my tuning r5
 
1 Attachment(s)
volan sport typer


All times are GMT +2. The time now is 21:17.

- Copyright 2026 4Tuning