![]() |
Re: Soferul si masina
lasa ca isi i a mufa de sfi
|
Re: Soferul si masina
yo as opta pt SF poate .................. cu sfi mai negocitziii :d
|
Re: Soferul si masina
Skmadtm tot nu ai vandut rinichiul?
Se mai vb despre Sofer si Masina in topicul asta nuh? Eu unu cred ca soferul conteaza cel mai mult daca masinile sunt asemanatoare ca putere si alte chestii. |
Re: Soferul si masina
iar daca soferii sunt asemanatori atunci conteaza masina cel mai mult...
:D |
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
raul te completezi cu tre .... :) :) :) :)
|
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
E adevarat ca,conteaza si soferu da mai mult conteaza masina{parerea mea}.Pune un sofer profesionist de exemplu intrun trabant sa vezi cum se descurca,si apoi intrun skyline sau toyota supra si sa vezi acolo meserie....PAREREA MEA:P
|
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
io zic k cel mai mult conteaza soferul.trb sa cun masina f bine.de ex sa cunosti tuartia la kre atinge puterea maxima,sa skimbi vitezele la secunda,sa sti s oferi un cuplu bun masinii,k degeaba te duci cu turatii mari,mai omori dreaq si motoru.si bineinteles conteza plekrea,far fum tati.fumul e o pierdere de timp
|
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
hmm..nou pe forum..dar oricum dupa parerea mea ...60% masina...40% soferul...de exemplu ne ne luam neaparat de cati cai putere are o masina...dar si de greutatea acesteia.....dak e otto sau diesel...sau alte detalii de genul...de exemplu....un matiz va face oricand o dacie 1310...la putere...asemanatoare...dar ala e mai mic...mai usor...mai agil in curbe..cu demaraj mai bun...parerea mea...sau un motor pe benzina de 100 cp va face mereu unul pe motorina de 100 de cp(cu soferi cat de cat priceputzi)
|
Re: Soferul si masina
sau un motor pe benzina de 100 cp va face mereu unul pe motorina de 100 de cp(cu soferi cat de cat priceputzi)[/QUOTE]
normal k va face dieselu nare demaraj de benzina da mai incolo poa sal faca k dieselu are cuplu bun fata d benzina;) |
Re: Soferul si masina
ce absolutisti sunteti frate. raspunsu corect e "depinde".
|
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
vreau si eu sa mucific pe cineva.. :)))
zicea cineva mai sus ca dieselul recupereaza in ture... hahahahhh sau nu am inteles eu bine? zicea ca recupereaza "mai incolo"..asta insemanand ce? recupereaza in timp.... sau cum? |
Re: Soferul si masina
Recupereaza dupa Finish mah... :lol:
|
Re: Soferul si masina
donule razi tu pana gasesti si tu un dizelar sa ta faca muci!!!;)
|
Re: Soferul si masina
pai ii aduc eu, si stie si el pe cine :PP
donule, razi razi pana pun eu o data softul race, doar sa te fac si gata jmekeria :P |
Re: Soferul si masina
Pana una alta, am provocare cu un Infinity de 315 CP...
|
Re: Soferul si masina
mi-a zis vlad aseara ca l-ai dat o tura si ca i-a placut cum mergi si merge,ea, vectra :-)
|
Re: Soferul si masina
Asa e.
L-am plimbat o tura. Adevarul este ca si mie imi place cum trage de cand i0am pus noua cutie. Urca in ture foarte bine si simt ca si cutia face fatza cu brio la turatii mari, nu ca cea veche care era sugrumata de cei 5-600 Newtoni ... :lol: ...glumesc... |
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
deci daca o sa fie cursa intre tine si vlad , presimt eu ca il faci..... nush de ce ... chiar daca are 315 cai
|
Re: Soferul si masina
Taci bai Shantzule ca aude Walker si imi fac belele pe cap.
:lol: :lol: :lol: |
Re: Soferul si masina
pai walker stie de asta dinainte sa postez eu aici..... doar e walker.... :mrgreen:
|
Re: Soferul si masina
Aolo, olo, olo, numa' belele ne face tac-tu asta...
|
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
Depinde de diesel greutate etc... !
Io zic asa pleaca DOn-u 1 ,2 vine infinity la a 3-a lu don-u mult si la a-4-a lu don-u s-a terminat smecheria si se duce !:lol: DON-u uitasem sa precizez poate pe la 220 sa treaca abia infinity de THEONU !:lol: |
Re: Soferul si masina
fx35-u are 280 cp din cate vaz si are 2 tone.
folosind o aritmetica simpla obtinem: uopel: ~1100 kg, infiniti: ~2000kg => infiniti cu 45% mai greu uopel: 115 cp, infiniti: 280cp => infiniti cu ~59% mai puternic asta inseamna ca uopelu ar trebui sa aiba cam 154 cp ca sa fie egali. tinand cont de variabile (transmisii, soferi) as zice ca in cel mai bun caz vectra-ul ar fi cam la o masina si ceva in spate, pe 400 m. qed. :) am observat si ca pana la 100 cica infiniti face 6,3 sec., mi se pare cam putin totusi. taz du-te ma la furat de-acilea. :) |
Re: Soferul si masina
don, stii ca si cu softul race tot nu cred ca te bat, daca zici ca scoti 7 sec pe 0-100. cu softul race nu prea cred ca scad sub 8. dar oricum... nu il voi pune doar sa vad cum stau cu tine... nu cred ca il voi pune deloc fara alte modif.
dar poate iti aduc GTI sa te dai cu el. ca el are in jur de 6. oricum, Infinity ala nu are si automata cutia? eu zic ca vreau sa vad si eu daca va dati. eventual filmez ca sa putem analiza. eu zic ca deja de la 150-10 te cam mananca Infiniti... oricum, succes ! |
Re: Soferul si masina
Nu conteaza daca ma face sau nu..., vreau sa vad cam cum stau cu o masina ca aia. In fatza sau in spate..., eu cred ca macar 0-100 voi sta in fatza...; pai nu mai suntem si noi soferi? nu stim si noi sa-i dam 15 CP din cutie? Stiti voi cine a zis vorba asta... :lol:
Daca ar fi dupa mine, m-as da si cu Impreza WRX STI si cu Gallardo si cu alte spume d-astea de masini... |
Re: Soferul si masina
Eu gandesc altfel treburile astea.
Ca la Formula 1 sau la Raliu in general. Nu e important sa castigi, important e sa participi... |
Re: Soferul si masina
pai daca gandim asa, hai ca particip si eu.... dar eu caut ceva pe masura mea..nu chiar orice..
|
Re: Soferul si masina
Da-te cu Tre-ul... zic si eu...
|
Re: Soferul si masina
pai el cam in cat scoate 100? si oricum ma dau din mers...
|
Re: Soferul si masina
nu stiu in cat timp scoate suta, dar 0-100 ii stau in fatza.
Vorbeste cu el... sau cauta specificatiile pe net. Azi o sa cronometrez si eu 0-100 sa vad cat scot cu noua cutie... |
Re: Soferul si masina
Quote:
eu am 9,2 pana la 100, cronometrat. |
Re: Soferul si masina
pai atunci cand se mai incalzeste putin, am putea sa incercam si noi asa, de control... sa vad cum stau si eu...
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:44. |
- Copyright 2026 4Tuning