Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - urs carpatin (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/195145-e30-urs-carpatin.html)

rares22 22-08-10 19:19

Re: E30 - urs carpatin
 
1 Attachment(s)
cine ma ajuta si pe mine dau la schimb un volan din lemn de nuc pe un volan mtech merge pe pisica si pe mercedes sau pe un volan sport

Marian_nebunu 22-08-10 23:20

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 3602449)
88?....ma rog..ma abtin de la alte detalii...

bafta cu masina in continuare...

prostituata asta de 40 d ani are silicon in fese :))))


prietene..88 cu stopuri mici ?????tu vb serios ???

punei turbo ca ii zboara stopurile :D:D:D:D

Seryoga 23-08-10 01:41

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3603035)

prietene..88 cu stopuri mici ?????tu vb serios ???

Cu ce il ajuta pe el afirmatia ta?nu exista pm sau alte cai de comunicare sau simteai nevoia sa arati asta pe forum unde umbla toti bulangii?

Marian_nebunu 23-08-10 13:30

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Seryoga (Post 3603217)
Cu ce il ajuta pe el afirmatia ta?nu exista pm sau alte cai de comunicare sau simteai nevoia sa arati asta pe forum unde umbla toti bulangii?



nu simt nevoia sa arat nimanui :)....intelegi??poate omu chiar nu stie de treaba asta...


iar legat de bulangii stai linistit avea lafu scos compresorul prin capota...si le-a zis ca este GPL si l-au lasat in pace :D:D:D nu mai lua tu foc AVOCATULE !!!

turb0 23-08-10 16:34

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3604148)
nu simt nevoia sa arat nimanui :)....intelegi??poate omu chiar nu stie de treaba asta...


iar legat de bulangii stai linistit avea lafu scos compresorul prin capota...si le-a zis ca este GPL si l-au lasat in pace :D:D:D nu mai lua tu foc AVOCATULE !!!

Posturi de balast, ai scris doar ca sa scrii...si ai murdarit topicul omului.

ON: rares, saptamana urmatoare sunt cu piesele in brasov.:D

rares22 23-08-10 20:30

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by turb0 (Post 3604540)
Posturi de balast, ai scris doar ca sa scrii...si ai murdarit topicul omului.

ON: rares, saptamana urmatoare sunt cu piesele in brasov.:D

ok pai sa ma suni inainte cand vi sa te ajut cu ele

rares22 23-08-10 20:34

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3603035)
prostituata asta de 40 d ani are silicon in fese :))))


prietene..88 cu stopuri mici ?????tu vb serios ???

punei turbo ca ii zboara stopurile :D:D:D:D

auzi prietene cred ca tu te plictisesti si si nu ai ce face dak vreau i pun si nitro e problema mea ce fac si ce i zboara la masina si chiar o sa i pun si turbo si nitro

Marian_nebunu 23-08-10 21:11

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by rares22 (Post 3605097)
auzi prietene cred ca tu te plictisesti si si nu ai ce face dak vreau i pun si nitro e problema mea ce fac si ce i zboara la masina si chiar o sa i pun si turbo si nitro

nu te tine caroseria de 4 usi cu turbo niciodata :)))....
mai ales caroseria ta...


am ce face nu ma plictisesc...crede-ma :D:D:D

spain32 23-08-10 21:17

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3605204)
nu te tine caroseria de 4 usi cu turbo niciodata :)))....
mai ales caroseria ta...


am ce face nu ma plictisesc...crede-ma :D:D:D

se rupe diuhul cu turbo :-P:-Pmai ales ca se vede ca nici rotile pe spate nu stau cum trebuie ,
cred ca marian stie carei treba cu coja asta :!:;)
cred ca partea stanga a fost in razboi cu chitul de toata i ondulatii:rolleyes2

Marian_nebunu 23-08-10 21:54

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by spain32 (Post 3605223)
se rupe diuhul cu turbo :-P:-Pmai ales ca se vede ca nici rotile pe spate nu stau cum trebuie ,
cred ca marian stie carei treba cu coja asta :!:;)
cred ca partea stanga a fost in razboi cu chitul de toata i ondulatii:rolleyes2



cine ma cunoaste stie foarte bine ca niciodata nu am vb prostii !!!
nu te supara ca iti spun rares dar masina asta nu merita banii bagati :D

insa respect total pentru munca ta :D

ai grija si bafta in continuare :D

rares22 28-08-10 16:53

Re: E30 - urs carpatin
 
chiar nu vrea nimeni volanu asta?:sad:

albatros 29-08-10 09:01

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3605345)
cine ma cunoaste stie foarte bine ca niciodata nu am vb prostii !!!
nu te supara ca iti spun rares dar masina asta nu merita banii bagati :D

insa respect total pentru munca ta :D

ai grija si bafta in continuare :D



na mai acuma :rolleyes2 fiecare stie mai bine , din moment ce lui ii place baga cati bani vrea in ia .!.......

rares22 29-08-10 09:47

Re: E30 - urs carpatin
 
pai chiar imi place si nu imi pare rau ca m-am apucat de ia

Job20 29-08-10 13:40

Re: E30 - urs carpatin
 
masina e din bucuresti cumva? ca mi pare cunoscut nru.
daca da;
am vrut sa o iau eu demult dar cam lasa de dorit :shock:


oricum multa bafta. nici a mea nu era prea grozava, dar dupa 5 luni arata a urs.

stiu cum e. multa bafta :D

Marian_nebunu 29-08-10 18:53

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by rares22 (Post 3617184)
pai chiar imi place si nu imi pare rau ca m-am apucat de ia

foarte bine !!!!!


bafta in continuare !!! mai pune poze:D

rares22 31-08-10 19:40

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3618381)
foarte bine !!!!!


bafta in continuare !!! mai pune poze:D

o sa mai pun cat de curand ca e gata interioru imediat

Wilgax 02-09-10 19:22

Re: E30 - urs carpatin
 
Frumos ursul.Il stiu de pe celalalt topic cand era al neamtului.Imi propusese si mie o combinatie sa-i dau matza si sa-mi dea ursul insa n-am acceptat pentru ca tin prea mult la ce am.Mie mi se pare OK masina mai ales dupa afirmatia facuta ca ai vrut o masina pe care sa o iei de la zero si sa o faci dupa bunul tau plac.Sper.din tot sufletul dupa ce termin facultatea sa-mi permit sa-mi iau si eu un tanculet ca al tau.In rest ce pot zice, masina arata bine chiar ai scos-o bine fata de cum era inainte si iti urez spor la cat mai multa tunareala.Si ca o idee......cel putin fiind parerea mea personala.......incearca sa pui pe picoare motorul cel ai (2.5 12V paianjen) deoarece sunt motoare classice si isi fac treaba mai bine la distractie decat 24V.Sunt bune si alea dar excluzand cele cu VANOS!Am sa urmaresc cu interes proiectul.Iese fortza!Multa bafta la tunarit!

rares22 03-09-10 17:47

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3629796)
Frumos ursul.Il stiu de pe celalalt topic cand era al neamtului.Imi propusese si mie o combinatie sa-i dau matza si sa-mi dea ursul insa n-am acceptat pentru ca tin prea mult la ce am.Mie mi se pare OK masina mai ales dupa afirmatia facuta ca ai vrut o masina pe care sa o iei de la zero si sa o faci dupa bunul tau plac.Sper.din tot sufletul dupa ce termin facultatea sa-mi permit sa-mi iau si eu un tanculet ca al tau.In rest ce pot zice, masina arata bine chiar ai scos-o bine fata de cum era inainte si iti urez spor la cat mai multa tunareala.Si ca o idee......cel putin fiind parerea mea personala.......incearca sa pui pe picoare motorul cel ai (2.5 12V paianjen) deoarece sunt motoare classice si isi fac treaba mai bine la distractie decat 24V.Sunt bune si alea dar excluzand cele cu VANOS!Am sa urmaresc cu interes proiectul.Iese fortza!Multa bafta la tunarit!

ms pt incurajari si ma bucur ca e cineva care apreciaza munca de la zero nu ca altiisi iau una dea gata si se lauda cu munca altuia;)

albatros 04-09-10 09:19

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by rares22 (Post 3632024)
ms pt incurajari si ma bucur ca e cineva care apreciaza munca de la zero nu ca altiisi iau una dea gata si se lauda cu munca altuia;)

Mai putina vorbarie :rolleyes2 , mai multa MUNCA!!!!:twisted::twisted:!!!

rares22 05-09-10 12:37

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by albatros (Post 3633190)
Mai putina vorbarie :rolleyes2 , mai multa MUNCA!!!!:twisted::twisted:!!!

da da mai multa u ce ai facut ti-ai facut masina?

turb0 11-09-10 18:28

Re: E30 - urs carpatin
 
mai vrei 'maruntaiele' alea ?!

albatros 11-09-10 18:30

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by rares22 (Post 3635632)
da da mai multa u ce ai facut ti-ai facut masina?

da vai e gata ! , acuma imi caut un bandou de stanga pentru bara si gata ....:twisted:

rares22 12-09-10 09:50

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by turb0 (Post 3651331)
mai vrei 'maruntaiele' alea ?!

pai le vreau dar nu mi-ai mai dat nici un semn de viata si nici eu nu prea am avut timp sa te caut

rares22 20-09-10 07:55

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Job20 (Post 3617684)
masina e din bucuresti cumva? ca mi pare cunoscut nru.
daca da;
am vrut sa o iau eu demult dar cam lasa de dorit :shock:


oricum multa bafta. nici a mea nu era prea grozava, dar dupa 5 luni arata a urs.

stiu cum e. multa bafta :D

da e din bucuresti .

rares22 10-10-10 10:05

Re: E30 - urs carpatin
 
salutare am revenit si eu aici pe forum ca nu am mai postat nimic dar nu am mai avut timp de masina intre timp am montat pe ea interiorul mai am o singura problema cine ma poate ajuta cu un calculator de 2500 i jetronic ca eu am calculator de kadet si merge ca dracu

Marian_nebunu 10-10-10 10:16

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by rares22 (Post 3715830)
salutare am revenit si eu aici pe forum ca nu am mai postat nimic dar nu am mai avut timp de masina intre timp am montat pe ea interiorul mai am o singura problema cine ma poate ajuta cu un calculator de 2500 i jetronic ca eu am calculator de kadet si merge ca dracu

calculatorul de kadet !!!este experimentul mecanicului "melcu" :) !!!

gasestu tu unu,suna la dany laf,mariu txa...tre sa aibe ei unu !!!

rares22 12-10-10 09:39

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3715867)
calculatorul de kadet !!!este experimentul mecanicului "melcu" :) !!!

gasestu tu unu,suna la dany laf,mariu txa...tre sa aibe ei unu !!!

da numai ca e un experiment esuat ca merge ca dracu cum sa pui pe motor in 6 calculator de motor in4 ?naspa treaba sa vad unde gasesc unu

turb0 12-10-10 10:47

Re: E30 - urs carpatin
 
daca mai ai nevoie de piesele alea da un semn, sa stiu daca ma car cu ele in brasov. salut.

rares22 12-10-10 14:06

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by turb0 (Post 3721236)
daca mai ai nevoie de piesele alea da un semn, sa stiu daca ma car cu ele in brasov. salut.

mai imi treb dar numai o parte din ele ca am mai facut rost din ele iti trimit un pm cu ce imi mai treb

turb0 12-10-10 18:55

Re: E30 - urs carpatin
 
pai trimite-mi pm...ti-am trimis mesaj sa mi spui ce iti mai trebuie. sa nu stau aiurea cu piesele.

spain32 14-10-10 07:14

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by rares22 (Post 3721085)
da numai ca e un experiment esuat ca merge ca dracu cum sa pui pe motor in 6 calculator de motor in4 ?naspa treaba sa vad unde gasesc unu

am eu vreo 3 calculatoare de 25 12 v !! unu e si cu cip . ZIMI codul poate te pot ajuta cu vreunul;)

rares22 14-10-10 17:56

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by spain32 (Post 3725833)
am eu vreo 3 calculatoare de 25 12 v !! unu e si cu cip . ZIMI codul poate te pot ajuta cu vreunul;)

pai ce cod sa iti zic ca eu am de kadet nu il mai am pe cel vechi zimi u unde treb sa ma uit si iti zic:sad:

rares22 25-10-10 18:46

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by turb0 (Post 3722229)
pai trimite-mi pm...ti-am trimis mesaj sa mi spui ce iti mai trebuie. sa nu stau aiurea cu piesele.

cu bara cand ne vedem?

turb0 26-10-10 17:57

Re: E30 - urs carpatin
 
Spre sfarsitul saptamanii. Am fost racit si nu am fost prin brasov. Pregateste banii :lol::lol:

P.S te sun in week end.

rares22 26-10-10 18:31

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by turb0 (Post 3759241)
Spre sfarsitul saptamanii. Am fost racit si nu am fost prin brasov. Pregateste banii :lol::lol:

P.S te sun in week end.

ok lasami un pm cu pretu sa stiu cat sa iti dau

rares22 27-10-10 21:04

Re: E30 - urs carpatin
 
10 Attachment(s)
si ceva poze noi de azi cu ce am mai facut pe la ea akuma lucrez la partea tehnica

Neamtzu_e36 27-10-10 21:58

Re: E30 - urs carpatin
 
foarte frumos a iesit ,imi place sincer BV :flower:

albatros 28-10-10 11:40

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by rares22 (Post 3762835)
si ceva poze noi de azi cu ce am mai facut pe la ea akuma lucrez la partea tehnica

ce urat e ma ursu ista :lol::lol: ff urata:lol::lol::lol::lol: :dance:





(sti ca glumesc)

rares22 28-10-10 18:53

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by albatros (Post 3764217)
ce urat e ma ursu ista :lol::lol: ff urata:lol::lol::lol::lol: :dance:





(sti ca glumesc)

stiu ca glumesti da e un pic urat ca nu are jenti dar i pun eu si dealea si dupaia putem sa iesim la o plimbare cu ursi:-)

albatros 28-10-10 20:00

Re: E30 - urs carpatin
 
Quote:

Originally Posted by rares22 (Post 3765361)
stiu ca glumesti da e un pic urat ca nu are jenti dar i pun eu si dealea si dupaia putem sa iesim la o plimbare cu ursi:-)



las ca si fara jante merge :rolleyes2.......;)


All times are GMT +2. The time now is 08:43.

- Copyright 2026 4Tuning