Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   lucrarile mele cristy2boy (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/185492-lucrarile-mele-cristy2boy.html)

cristy_dacia 26-01-11 23:22

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
imi poate da si mie cineva v-ray-ul acela?
va rog mult

cristy_dacia 27-01-11 09:30

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
am terminat si loganu.acu incepem modificarile la dacie;)

cristy_dacia 28-01-11 13:33

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
noua lucrare este un bmw e46.cam asa arata momentan

cristy_dacia 28-01-11 14:22

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
gata si bmw-ul.acu va urma un golf 3 cu modificari mai multe si mai frumoase.
imi poate face si mie cineva un tutorial cum sa fac angel eyes da sa fie aprins?sau nu se poate?

cristy_dacia 28-01-11 15:54

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
si asa arata vw la care se lucreaza

cristy_dacia 28-01-11 17:02

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
8):twisted:

cristy_dacia 28-01-11 18:53

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
poze noi

cristy_dacia 28-01-11 20:32

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
ultimele poze postate in timpu lucrului.acu vor urma poze cu ea terminata.

cristy_dacia 29-01-11 00:47

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
4 Attachment(s)
gata am terminat si golfuletu.sper sa va placa:D:oops:

cristy_dacia 29-01-11 12:10

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
urmatoarea lucrare va fi un golf 4.cateva poze cu el stock.

andy design x 29-01-11 13:56

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Tu cate ore stai zilnic la calculator?:lol::lol:
Bravo man, buna treaba...;)

cristy_dacia 29-01-11 14:30

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by andy design x (Post 4031603)
Tu cate ore stai zilnic la calculator?:lol::lol:
Bravo man, buna treaba...;)

stau cam mult la pc:))
si ai mei imi zic treaba asta:)))

cristy_dacia 29-01-11 14:41

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
gata golfuletu este cam simplu dar mie imi place la nebunie:twisted:

cristy_dacia 29-01-11 19:58

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
4 Attachment(s)
inca un golf 3 terminat:twisted:

CrisKGS 29-01-11 22:46

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Eu nu stiu de ce va lasati prostiti de acest gagauta care doar downloadeaza masinile de pe google warehouse (un site pe care toata lumea poate posta modele 3d pentru google sketch-up) . El doar le downloadeaza si probabil le modifica un pic. Dacia din 3ds max nu e facuta de tine, modelul acela este cel modelat de GTA Mamaia vice , tu nu ai facut decat sa aplici niste materiale pe ea si sa o rendezi si lucrul asta e valabil pentru majoritatea masinilor postate aici. Ca sa poti sa zici cu adevarat ca masinile sunt "facute" de tine ai nevoie de cunostinte solide in 3d modeling. Nu incepe iar cu prostiile ca pe celalalt topic, nu o sa scapi de mine atata timp cat minti de ingheata apele.

cristy_dacia 29-01-11 22:58

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by CrisKGS (Post 4033268)
Eu nu stiu de ce va lasati prostiti de acest gagauta care doar downloadeaza masinile de pe google warehouse (un site pe care toata lumea poate posta modele 3d pentru google sketch-up) . El doar le downloadeaza si probabil le modifica un pic. Dacia din 3ds max nu e facuta de tine, modelul acela este cel modelat de GTA Mamaia vice , tu nu ai facut decat sa aplici niste materiale pe ea si sa o rendezi si lucrul asta e valabil pentru majoritatea masinilor postate aici. Ca sa poti sa zici cu adevarat ca masinile sunt "facute" de tine ai nevoie de cunostinte solide in 3d modeling. Nu incepe iar cu prostiile ca pe celalalt topic, nu o sa scapi de mine atata timp cat minti de ingheata apele.

nu am zis eu asa ceva ca sunt facute de mn ci am zis ca sunt modificate.si app daca ai pofta de cearta dute la alta masa ca eu nu am marunt.
eu nu am facut acest thread pt a ma loa la cearta cu voi.
asa ca daca nu ai loc de mn asta e fate ca nu m-ai vazut si gata.

cristy_dacia 30-01-11 09:00

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
5 Attachment(s)
am mai modificat un golf 3:D

cristy_dacia 30-01-11 09:45

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
inca un logan facut in graba:D:oops:

myhay93 30-01-11 19:49

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Ar trebuii sa lucrezi mai mult la ele pentru ca par de jucarie! :)) defapt si alea de jucarie sunt mai detaliate! :))

cristy_dacia 30-01-11 20:15

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by myhay93 (Post 4035933)
Ar trebuii sa lucrezi mai mult la ele pentru ca par de jucarie! :)) defapt si alea de jucarie sunt mai detaliate! :))

asta e eu sunt incepator.
are cineva vrayu acela sa mil dea si mie va rog mult

HoricutzWSR 30-01-11 21:29

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by CrisKGS (Post 4033268)
Eu nu stiu de ce va lasati prostiti de acest gagauta care doar downloadeaza masinile de pe google warehouse (un site pe care toata lumea poate posta modele 3d pentru google sketch-up) . El doar le downloadeaza si probabil le modifica un pic. Dacia din 3ds max nu e facuta de tine, modelul acela este cel modelat de GTA Mamaia vice , tu nu ai facut decat sa aplici niste materiale pe ea si sa o rendezi si lucrul asta e valabil pentru majoritatea masinilor postate aici. Ca sa poti sa zici cu adevarat ca masinile sunt "facute" de tine ai nevoie de cunostinte solide in 3d modeling. Nu incepe iar cu prostiile ca pe celalalt topic, nu o sa scapi de mine atata timp cat minti de ingheata apele.

sustine`ti acuzatiile in vreun fel...posteaza screenshot`uri sa vedem/intelegem si noi...

mba 30-01-11 21:44

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
A zis (mie cel putin) ca masinile sunt download'ate de pe internet si apoi el doar pune materialele si le modifica un pic, nimic deosebit. :rolleyes2
I'am recomandat sa urmeze un tutorial sa faca o masina de la 0, acum astept sa vad daca a si inteles. :lol:

cristy_dacia 31-01-11 09:23

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
1 Attachment(s)
un motor de vw golf 3 pe jumatate turbat:D:twisted:

cristy_dacia 31-01-11 09:56

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
4 Attachment(s)
inca o serie de poze:D

cristy_dacia 31-01-11 11:57

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
6 Attachment(s)
cam asa arata masinuta cea turbata:twisted:

red_fury 31-01-11 19:16

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Bai sincer sa fiu nu credeam ca se poate face asta in google schetkup.Frumos bv!

cristy_dacia 31-01-11 20:35

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by red_fury (Post 4039408)
Bai sincer sa fiu nu credeam ca se poate face asta in google schetkup.Frumos bv!

nu este in google sketchup este in 3d max.vor mai urma masini modificate.

seru 31-01-11 22:24

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
O DSN mai detaliata ?? cand vedem ?:)

cristy_dacia 31-01-11 22:45

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by seru (Post 4040117)
O DSN mai detaliata ?? cand vedem ?:)

o dacie super nova sau ce???

mafiozzo 31-01-11 22:53

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
da o supernova si eu as vrea daca se poate culoarea rosie:))

seru 31-01-11 23:03

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by cristy_dacia (Post 4040191)
o dacie super nova sau ce???



DA :D si cat mai detaliata :D

cristy_dacia 31-01-11 23:38

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by seru (Post 4040252)
DA :D si cat mai detaliata :D

voi incerca sa vad ce pot face

seru 31-01-11 23:45

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Astept ! :)

cristy_dacia 01-02-11 00:23

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
1 Attachment(s)
am inceput modificarile la bordul daciei super nova.
si cam asa arata bordul oricum mai am de lucru la el cam mult

cristy_dacia 01-02-11 07:21

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
1 Attachment(s)
inca o poza cu bordul:D

cristy_dacia 01-02-11 09:26

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
am terminat de facut si kilometraju la bord:D

cristy_dacia 01-02-11 10:35

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
cam asa arata masina pana acuma:D

cristy_dacia 01-02-11 11:10

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
cam asa arata masina:D
ce ziceti sa i fac plafonu,capota si portbagaju negru mat??

seru 01-02-11 11:26

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Pai sa vedem cum arata ;))



PS: Scoatei stopu' ala de pe bara din spate :D

red_fury 01-02-11 12:02

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Frumoasa daciuta!Asa cu a zis si seru cred ca ar fi mai frumoasa fara stopul de pe bara:P


All times are GMT +2. The time now is 15:43.

- Copyright 2026 4Tuning