![]() |
Re: mercedes 450SEL 6.9
Frumos mercedesuri mai ales 450 sel .
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Quote:
aaaa... si inca ceva ... informez cunoscatorii care au afirmat ca este cel mai mare motor din istoria Mercedes Benz ca se inseala .... nu este nici macar cel mai mare motor pus pe caroseria 116 ... |
Re: mercedes 450SEL 6.9
cel mai mare nu e 7.3,de pe SL 730 ala vechi ??
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Si pe 116 s-a pus 7.3 :D
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Din cate stiam,motorul de 6,9 de pe w116 a fost la vremea lui cel mai mare motor pus pana atunci pe un sedan.;)
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Quote:
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
dap :D
cum obisnuiesc cei de la Mercedes,au un motor bun (in cazul asta 7.3) si asta il pun si pe sedan-uri,si pe SUV-uri,si pe super-sportive,si pe dubite,daca ar putea... (am exagerat un pic,dar ganditi-va la AMG-uri,au toate acelasi motor...indiferent de masina,de clasa,de greutate,si de alte alea...) |
Re: mercedes 450SEL 6.9
sunt 99% sigur ca pe W116 nu s-a pus de fabrica motor de 7.3 , adica care e acel motor Mercedes de 7.3 ? cel de pe SL R129 s-a lansat doar prin 95..
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
oricum,pe SL 730 sigur e motor de 7.3 din fabrica !!
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Quote:
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
9 Attachment(s)
Ma da capsomani mai sunteti .....
Si acum ca sa revenim on topic ... mor de curiozitate care este adevarata poveste a lui SB 69 SEL ... proprietaru zicea ca a vandut-o in Germania .... pe net aparea una de vanzare aproape la fel fara numere pe ea .... la mine in cartier e una identica si la fel .... masina asta ori are dedublari de personalitate frecvente ... ori cineva minte ;) |
Re: mercedes 450SEL 6.9
DA....pai se putea...miam stricat toata ziua dupa ce tiam vazut superbitatea asta...bombonica asta de masina....raritate..deci mai are rost sa zic ceva??????????????SUPERBA,sa o stapanesti sanatos dar pune si niste poze cu interiorul!!!
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
am una la fel din 76 care sta nemiscata de vreo 8 ani . masina nu a avut accidente si , culmea are si vopseaua ei care bineinteles e aproape dusa . nu e inmatriculata , este full . voi posta si poze cu ea . cine o vrea ?
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
completez . motorul este de 4500 si e in perfecta stare , iar caroseria este cea cu usa lunga .
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Quote:
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
7 Attachment(s)
Masina de SB s-a dat in Germania, iar cea abandonata e a' unuia de are dubla cetatenie si mai vrea si un sac de bani pe ea. Masina e functionala.
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
p asta o stiu , semnam PV de radar langa ea acum vreo 2 saptm:D . Are ani buni de cand sta acolo , sa mai stea , vad ca rezista bine.
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Am uitat sa zic ca are namila de motor la locul lui. La ora actuala cred ca e singurul exemplar modelelul asta de la noi, iar prostul de o are nu e prost degeaba. Probabil ca o sa i-o ridice gunoierii intr-o zi.
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
de curiozitate...ce bani vrea pe ea ??
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Quote:
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
1 Attachment(s)
deocamdata nu gasesc decit o singura poza cu masina . poate voi mai oune si altele , dar nu prea intru pe site , asa ca las un nr. de tel. in cazul in care e cineva interesat de masina 0722221795.
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Cred ca masina este acum la vanzare http://mercedes.anunturi-auto.4tunin...69-288984.html
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Ai postat aiurea.
Masina lui Urse s-a vandut , nu avea motor de 6,9 ci de 4,2, iar 6,9-le din pozele de mai sus a iesit din actualitate, proprietarul nu o vinde deocamdata, a intrat intr-un garaj. Daca mai stie careva ceva asemator (6,9) poate sa semnaleze aici, cu toate ca ma indoiesc. |
Re: mercedes 450SEL 6.9
[QUOTE=Strutter;2148554]Ai postat aiurea.
Doar linkul era aiurea. L-am editat corespunzator! |
Re: mercedes 450SEL 6.9
Quote:
6,9 verde cu numere de Anglia e pus la pastrare intr-un garaj. E a unui idiot care nu are bani nici sa treaca strada (mai mult nu pot sa zic), oricum din cate am inteles e intr-o stare jalnica. Iar cel negru cu numere de SB era de vanzare si pe 4tuning, la 1500euro, dar nu are acte. Sunt pierdute. Cel putin asa mi-a spus proprietarul cand l-am contactat. |
Re: mercedes 450SEL 6.9
Quote:
Ca asa am vazut pe forum acum ceva timp . |
Re: mercedes 450SEL 6.9
Quote:
http://www2.***********/masini/mercedes/450/ |
Re: mercedes 450SEL 6.9
Nu este acesta ?? http://mercedes.anunturi-auto.4tunin...9-3358260.html
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
imi povestea tata mai demult ( cand avea un mercedes exact exact ca si al tau ) ca la dat la 3 prieteni :D si aia ( morti de beti ) iau curba cu 100km sau cat de sau dat si peste cap daramand si niste pomi dar habitaclu a ramas .. nu chiar la fel ca nu avea cum... dar cei din el nu au patit nimic :) nu stiu cat de adevarate is povestile cu mercedesurile astea dar nu conteaza ;) e superba, old diamond, multi km fara probleme ( ca alea de mai sus !! :D )
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
5.6 de pe w126 este chiar mai rapid decat 6.9.
6.9 are 286 de cai,iar 5.6 prima serie pana in 85 are 299 de cai,a2a serie dupa 85 are 279 de cai. Ce-a cu nr de Anglia nu se vinde,si orqm este pierduta,doar de piese mai e buna si alea care mai sunt bune de ceva . |
Re: mercedes 450SEL 6.9
Si asta si aia de anglia sunt de fapt doua masini de piese. Nici una din ele nu are acte ;) probabil vor sfarsi la fier vechi ca orice masina de colectie respectabila fara acte.
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Pur si simplu superb!!!!!
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Ce dimensiune au jantele?
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
wordless, superb ...inca salivez :o
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Nu o ai pe oldtimer? si esti scutit de impozit, ca de la anul asta, s-a incadrat!
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Ce dreaq oldtimer aberati pe aici ... e o coaja fara acte si atat.
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
pai mai este de vanzare?
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:17. |
- Copyright 2026 4Tuning