Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Mercedes (https://forum.4tuning.ro/128-masina-mea-mercedes.html)
-   -   mercedes 450SEL 6.9 (https://forum.4tuning.ro/128-masina-mea-mercedes/17469-mercedes-450sel-6-9-a.html)

mercedes benz w123 05-10-08 21:55

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Frumos mercedesuri mai ales 450 sel .

Ford_V6 19-10-08 12:21

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

masina e ca si vanduta. am dat/o la unu din germania. acum ma ocup de 280sel ala albastru si mai incolo imi mai aduc un 450 pe care o sa/l fac identic cu asta
La mine in cartier de vreo luna exista o masina cu BxxFCD la numar suspect de identica si la fel cu SB69 SEL ... poate ne lamureste proprietarul ce si cum ;)

aaaa... si inca ceva ... informez cunoscatorii care au afirmat ca este cel mai mare motor din istoria Mercedes Benz ca se inseala .... nu este nici macar cel mai mare motor pus pe caroseria 116 ...

eMH 19-10-08 12:32

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
cel mai mare nu e 7.3,de pe SL 730 ala vechi ??

Ford_V6 19-10-08 12:38

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Si pe 116 s-a pus 7.3 :D

3mil 22-10-08 00:07

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Din cate stiam,motorul de 6,9 de pe w116 a fost la vremea lui cel mai mare motor pus pana atunci pe un sedan.;)

Bogdan_mb 22-10-08 02:26

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by Ford_V6 (Post 1815559)
Si pe 116 s-a pus 7.3 :D

de serie ? 7.3 ?

eMH 22-10-08 13:33

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
dap :D
cum obisnuiesc cei de la Mercedes,au un motor bun (in cazul asta 7.3) si asta il pun si pe sedan-uri,si pe SUV-uri,si pe super-sportive,si pe dubite,daca ar putea...
(am exagerat un pic,dar ganditi-va la AMG-uri,au toate acelasi motor...indiferent de masina,de clasa,de greutate,si de alte alea...)

Bogdan_mb 23-10-08 02:38

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
sunt 99% sigur ca pe W116 nu s-a pus de fabrica motor de 7.3 , adica care e acel motor Mercedes de 7.3 ? cel de pe SL R129 s-a lansat doar prin 95..

eMH 23-10-08 13:20

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
oricum,pe SL 730 sigur e motor de 7.3 din fabrica !!

Bogdan_mb 24-10-08 00:59

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 1822067)
oricum,pe SL 730 sigur e motor de 7.3 din fabrica !!

da.. dar nu vad legatura, 450 SEL facea legea in anii 70' pe cand sl 73 doar in 95 lua viata.. oricum tare de tot masina

Ford_V6 03-11-08 13:31

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
9 Attachment(s)
Ma da capsomani mai sunteti .....

Si acum ca sa revenim on topic ... mor de curiozitate care este adevarata poveste a lui SB 69 SEL ... proprietaru zicea ca a vandut-o in Germania .... pe net aparea una de vanzare aproape la fel fara numere pe ea .... la mine in cartier e una identica si la fel .... masina asta ori are dedublari de personalitate frecvente ... ori cineva minte ;)

Darkside_89 25-11-08 19:36

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
DA....pai se putea...miam stricat toata ziua dupa ce tiam vazut superbitatea asta...bombonica asta de masina....raritate..deci mai are rost sa zic ceva??????????????SUPERBA,sa o stapanesti sanatos dar pune si niste poze cu interiorul!!!

urse 10-12-08 14:33

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
am una la fel din 76 care sta nemiscata de vreo 8 ani . masina nu a avut accidente si , culmea are si vopseaua ei care bineinteles e aproape dusa . nu e inmatriculata , este full . voi posta si poze cu ea . cine o vrea ?

urse 10-12-08 14:48

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
completez . motorul este de 4500 si e in perfecta stare , iar caroseria este cea cu usa lunga .

KAY_ 12-12-08 09:50

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by urse (Post 1912562)
am una la fel din 76 care sta nemiscata de vreo 8 ani . masina nu a avut accidente si , culmea are si vopseaua ei care bineinteles e aproape dusa . nu e inmatriculata , este full . voi posta si poze cu ea . cine o vrea ?

Pune cateva poze sa vedem despre ce este vorba.

Strutter 16-12-08 23:57

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
7 Attachment(s)
Masina de SB s-a dat in Germania, iar cea abandonata e a' unuia de are dubla cetatenie si mai vrea si un sac de bani pe ea. Masina e functionala.

KAY_ 17-12-08 00:01

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
p asta o stiu , semnam PV de radar langa ea acum vreo 2 saptm:D . Are ani buni de cand sta acolo , sa mai stea , vad ca rezista bine.

Strutter 17-12-08 00:04

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Am uitat sa zic ca are namila de motor la locul lui. La ora actuala cred ca e singurul exemplar modelelul asta de la noi, iar prostul de o are nu e prost degeaba. Probabil ca o sa i-o ridice gunoierii intr-o zi.

eMH 17-12-08 08:53

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
de curiozitate...ce bani vrea pe ea ??

Strutter 17-12-08 10:57

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 1925842)
de curiozitate...ce bani vrea pe ea ??

Eu personal am incercat sa dau de acest individ misterios, din cate am auzit de la unii membrii de pe un anumit forum care se ocupa de marca asta vreo 3000 de euro, ceea ce m-a facut sa ma las pagubas. Am vazut ca a mai aparut pe 4tuning una tot 450 sel w116 neinmatriculata (600euro), dar nu stiu daca mai are motorul de 6,9. Actele nu ar fi o problema.

urse 17-12-08 14:25

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
1 Attachment(s)
deocamdata nu gasesc decit o singura poza cu masina . poate voi mai oune si altele , dar nu prea intru pe site , asa ca las un nr. de tel. in cazul in care e cineva interesat de masina 0722221795.

manole74 14-03-09 20:42

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Cred ca masina este acum la vanzare http://mercedes.anunturi-auto.4tunin...69-288984.html

Strutter 14-03-09 23:47

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Ai postat aiurea.

Masina lui Urse s-a vandut , nu avea motor de 6,9 ci de 4,2, iar 6,9-le din pozele de mai sus a iesit din actualitate, proprietarul nu o vinde deocamdata, a intrat intr-un garaj. Daca mai stie careva ceva asemator (6,9) poate sa semnaleze aici, cu toate ca ma indoiesc.

manole74 17-03-09 09:58

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
[QUOTE=Strutter;2148554]Ai postat aiurea.

Doar linkul era aiurea. L-am editat corespunzator!

Strutter 20-09-09 20:42

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by STRUTZU RS (Post 729874)
In legatura cu SEL-ul ala din Buc de la Victoriei nu este in paragina,eu l-am cunoscut pe proprietar intamplator cand era la masina in fata blocului.Mai are un Jaguar tot mai vechi cu numere de Anglia.Deci tipu este roman stabilit in Anglia dinainte de 89 si vine in tara in vizita.L-am pus sa porneasca SEL-ul sa vad si eu cum se aude,masina nefiind pornita de nu stiu cate luni,am innebunit cand am vazut cum a pornit la sfert si cum se auzea motoru.Avea aproape 200000 km in 2005 cand am vb cu el si spunea ca a luat-o de la nustiu ce vip.Imi povestea cum pe autostrada la nemti lasa in urma masini smechere care se limitau la 250 km/h.Oricum masina nu mai este acolo ca m-am uitat mereu dupa ea,banuiesc ca a luat-o sa o restaureze ca asa imi spunea el atunci.



6,9 verde cu numere de Anglia e pus la pastrare intr-un garaj. E a unui idiot care nu are bani nici sa treaca strada (mai mult nu pot sa zic), oricum din cate am inteles e intr-o stare jalnica.

Iar cel negru cu numere de SB era de vanzare si pe 4tuning, la 1500euro, dar nu are acte. Sunt pierdute. Cel putin asa mi-a spus proprietarul cand l-am contactat.

dangrig 21-09-09 07:21

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by Strutter (Post 2655174)
Iar cel negru cu numere de SB era de vanzare si pe 4tuning, la 1500euro, dar nu are acte. Sunt pierdute. Cel putin asa mi-a spus proprietarul cand l-am contactat.

Ala cu 1500 euro de pe 4tuning a ajuns la stii cine :lol: .
Ca asa am vazut pe forum acum ceva timp .

Strutter 27-09-09 00:42

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by dangrig (Post 2655984)
Ala cu 1500 euro de pe 4tuning a ajuns la stii cine :lol: .
Ca asa am vazut pe forum acum ceva timp .

Masina a reaparut pe autovit, cu numere de bucuresti (inainte era de sb) la 7000 de euro.

http://www2.***********/masini/mercedes/450/

molady11 28-09-09 19:23

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Nu este acesta ?? http://mercedes.anunturi-auto.4tunin...9-3358260.html

oancea_cristiano_95 15-11-09 19:42

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
imi povestea tata mai demult ( cand avea un mercedes exact exact ca si al tau ) ca la dat la 3 prieteni :D si aia ( morti de beti ) iau curba cu 100km sau cat de sau dat si peste cap daramand si niste pomi dar habitaclu a ramas .. nu chiar la fel ca nu avea cum... dar cei din el nu au patit nimic :) nu stiu cat de adevarate is povestile cu mercedesurile astea dar nu conteaza ;) e superba, old diamond, multi km fara probleme ( ca alea de mai sus !! :D )

xxxxx 27-01-11 16:38

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
5.6 de pe w126 este chiar mai rapid decat 6.9.
6.9 are 286 de cai,iar 5.6 prima serie pana in 85 are 299 de cai,a2a serie dupa 85 are 279 de cai.

Ce-a cu nr de Anglia nu se vinde,si orqm este pierduta,doar de piese mai e buna si alea care mai sunt bune de ceva .

Ford_V6 30-01-11 15:23

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Si asta si aia de anglia sunt de fapt doua masini de piese. Nici una din ele nu are acte ;) probabil vor sfarsi la fier vechi ca orice masina de colectie respectabila fara acte.

asereload 10-02-11 19:27

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Pur si simplu superb!!!!!

hesus 22-02-11 19:14

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Ce dimensiune au jantele?

viruszatu1 03-03-11 17:16

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
wordless, superb ...inca salivez :o

hirig 06-03-11 02:18

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Nu o ai pe oldtimer? si esti scutit de impozit, ca de la anul asta, s-a incadrat!

Ford_V6 08-03-11 23:51

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Ce dreaq oldtimer aberati pe aici ... e o coaja fara acte si atat.

ZAUBER 30-08-11 00:10

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
pai mai este de vanzare?


All times are GMT +2. The time now is 16:17.

- Copyright 2026 4Tuning