![]() |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
si eu cu o gilera runner am prins cam 115(set 75cmc si o toba leo vince) imi pare rau si acum de scuteru acela ca l-am dat:( mergea foarte bn si merge inca dar demarajul e mai prost acum cu petarda mea il fac pana la 70km/h.
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
cu yamaha bws am prins cam 90 .. si cu sr-ul 115-120 :)
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
MBK Rocket - 70 km/h vedem dupa ce il termin :D
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Aprilia SR Factory 2007 carburatie, role+arcuri rosii stage 6, arc ambreiaj stage 6, jigler 68 stage 6, toba leo vince, variator stage 6 viteza maxima pe GPS 95 km/h.
Urmeaza alte role mai usoare putin, un filtru malossi si o curea mai "sport" :D |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Quote:
Toba stage 6,filtru stage 6 etc! |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Peugeot V-click Stage 6 : 103km/h!!!!
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
130km/h cu yamaha aerox set 80 (full malossi) pe scurt am dat bordu peste cap....am filmare pe un stik cu el
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
baga filmuletul sa vedem
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Quote:
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
am so caut pentru ca era pusa pe un stik
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
yamaha aerox. 120km
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
135 km/h cu Aprilia SR 50...
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Quote:
"Marmota invelea ciocolata in staniol"........ |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Andreica , daca urmareai istoria scuterului pe scutertuning , iti dadeai seama de ce prinde atata ;)
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Eu am prins cel mai mult cu scuterul meu 85 km/h (sr 50 r Injectie ) Totul stock ! Cred ca mergea si mai mult ca toba a fost sparta si i sa schimbat gatul acela si cred ca era prea mic acum am alta toba.....
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
95 kmph (pe gps) cu un baotian bt49qt-10 full stock (coborare pasul tihuta)
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
75 cu boosteru meu :oops: totul stock
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
In panta oricine prinde mult...!
Yamaha Aerox polini drag 94cc(full)-142km/h(nu in romania)!... |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
130 gilera runner 125 cm3 din pacate nu am dovezi:rolleyes2
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
110 km/h - Malaguti Phantom f12 Max 250 - eu
160 km/h - Malaguti Phantom f12 Max 250 - proprietarul |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Fara farmec topicul asta,daca cel putin nu veniti cu o poza dovada (Vitezometru,Radar,etc :lol:)
Sau macar cu " set-up-ul motorului " |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
150km/h.gilera runner 150 2t,toba leo vince touring si 165-170 cu setu malosi de 180.
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
=))))
Inchide-ti careva topicul asta ca numai aberatii sunt aici ... |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
ai mers cumva pe vreun runner de 125-180 2t sa vezi cum trage si cat fuge?:|
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Am fost . Oricum vitezele ce le spui tu sunt de pe vitezometru , nicidecum km reali . La 170 km/h iti iei zborul cu scuterul ...
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
stiu ca nu este exact real pe bord,dar orqm este pe aproape,cu setul malosi plecam pe o roata numai din gaz,fara sa trag de el.....
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Am un Malaguti f12 pe aer , stock 75km/h-80km/h la vale:)totusi asta cam greu la drum intins . Am observat ca in ultimul timp urca cam greu,parca e obosit(o fi petrecut prea bine de 1 mai:) ). Aveti o idee ce ar putea fi?
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Malaguti f12 2002 90km/h 49cc stock
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Sr1 - 120km/h la vale si 100-110 km/h drum drept (set 70 MALOSSI [1 secment] , toba gianelli , ambreiaj malossi...)
Yamaha Aerox 90km/h in 2008 motorul era din 2006 -totul stock First Bike Atomic - 80km/h (atata arata pe bord) Yamaha Aerox 70-80 km/h la fel stock Din pacate nu am dovezi doar martori :D |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Quote:
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
cu honda phanteon 125cmc 120 km.h
Generic xor 49 cmm maxim 50 :)) |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Suzuki ap50 - 80 km, deci are carburatorul schimbat si toba polini- urmeaza kit de 75cc polini
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Malaguti f12 an 2006 full stock 95-100 km/h
|
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Malaguti f12 an 2006 full stock 95-100 km/h
Are 1800 km |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Quote:
Ai vz f12 ? ce ai zis ? gata e de 49 , cand el are 250 cmc, normal, poate lua si mai mult ! |
Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
Gilera DNA 70cc DR RACING EVO, role 5 grame, carburator 17,5 cu jiglor marit, toba Leo Vince ZX cu toate astea aproape 90km/h cu demaraj puternic. Nu pot sa o fac sa fuga mai tare am incercat cu role mai grele, dar imi pierd din demeraj si tot aceeasi viteza fuge.
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:40. |
- Copyright 2026 4Tuning