Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   Top Speed - Cine a prins mai mult (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/167462-top-speed-prins.html)

catalinxjoker 06-07-10 00:05

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
si eu cu o gilera runner am prins cam 115(set 75cmc si o toba leo vince) imi pare rau si acum de scuteru acela ca l-am dat:( mergea foarte bn si merge inca dar demarajul e mai prost acum cu petarda mea il fac pana la 70km/h.

hotsun 16-08-10 17:52

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
cu yamaha bws am prins cam 90 .. si cu sr-ul 115-120 :)

shark 01 21-08-10 09:40

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
MBK Rocket - 70 km/h vedem dupa ce il termin :D

B-69-TAU 27-08-10 21:36

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Aprilia SR Factory 2007 carburatie, role+arcuri rosii stage 6, arc ambreiaj stage 6, jigler 68 stage 6, toba leo vince, variator stage 6 viteza maxima pe GPS 95 km/h.
Urmeaza alte role mai usoare putin, un filtru malossi si o curea mai "sport" :D

quick_silver2 30-08-10 16:10

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by B-69-TAU (Post 3614782)
Aprilia SR Factory 2007 carburatie, role+arcuri rosii stage 6, arc ambreiaj stage 6, jigler 68 stage 6, toba leo vince, variator stage 6 viteza maxima pe GPS 95 km/h.
Urmeaza alte role mai usoare putin, un filtru malossi si o curea mai "sport" :D

Daca majoritatea pieselor sunt stage 6, axeaza-te tot pe aceasi marca.
Toba stage 6,filtru stage 6 etc!

Banel 05-09-10 21:53

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Peugeot V-click Stage 6 : 103km/h!!!!

gaby_cr91 15-09-10 00:59

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
130km/h cu yamaha aerox set 80 (full malossi) pe scurt am dat bordu peste cap....am filmare pe un stik cu el

valitataye 15-09-10 08:22

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
baga filmuletul sa vedem

r13111988 15-09-10 11:15

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by gaby_cr91 (Post 3658869)
130km/h cu yamaha aerox set 80 (full malossi) pe scurt am dat bordu peste cap....am filmare pe un stik cu el

si eu sunt mos craciun

gaby_cr91 20-09-10 19:02

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
am so caut pentru ca era pusa pe un stik

dru_darius 27-09-10 19:56

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
yamaha aerox. 120km

Barum 23-10-10 19:05

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Fostul meu SR Replica 1996 115 km/h

Prove ..:

https://www.youtube.com/watch?v=aDXCu0vD30Y

Tudy46 16-11-10 12:26

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
135 km/h cu Aprilia SR 50...

AnDrEiCa 16-11-10 16:31

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by Tudy46 (Post 3816925)
135 km/h cu Aprilia SR 50...

Daca era de 50 atat zic :

"Marmota invelea ciocolata in staniol"........

razvy_91 16-11-10 17:06

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Andreica , daca urmareai istoria scuterului pe scutertuning , iti dadeai seama de ce prinde atata ;)

nurrof3n 18-11-10 11:36

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Eu am prins cel mai mult cu scuterul meu 85 km/h (sr 50 r Injectie ) Totul stock ! Cred ca mergea si mai mult ca toba a fost sparta si i sa schimbat gatul acela si cred ca era prea mic acum am alta toba.....

nigh7ang3l 23-01-11 16:13

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
95 kmph (pe gps) cu un baotian bt49qt-10 full stock (coborare pasul tihuta)

shark 01 23-01-11 17:16

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
75 cu boosteru meu :oops: totul stock

Banel 31-01-11 07:29

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
In panta oricine prinde mult...!
Yamaha Aerox polini drag 94cc(full)-142km/h(nu in romania)!...

Gabrielle 04-03-11 18:20

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
130 gilera runner 125 cm3 din pacate nu am dovezi:rolleyes2

asereload 09-04-11 12:29

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
110 km/h - Malaguti Phantom f12 Max 250 - eu
160 km/h - Malaguti Phantom f12 Max 250 - proprietarul

quick_silver2 09-04-11 15:22

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Fara farmec topicul asta,daca cel putin nu veniti cu o poza dovada (Vitezometru,Radar,etc :lol:)
Sau macar cu " set-up-ul motorului "

xxxxx 12-04-11 23:11

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
150km/h.gilera runner 150 2t,toba leo vince touring si 165-170 cu setu malosi de 180.

razvy_91 12-04-11 23:37

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
=))))

Inchide-ti careva topicul asta ca numai aberatii sunt aici ...

xxxxx 12-04-11 23:40

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
ai mers cumva pe vreun runner de 125-180 2t sa vezi cum trage si cat fuge?:|

razvy_91 12-04-11 23:49

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Am fost . Oricum vitezele ce le spui tu sunt de pe vitezometru , nicidecum km reali . La 170 km/h iti iei zborul cu scuterul ...

xxxxx 12-04-11 23:52

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
stiu ca nu este exact real pe bord,dar orqm este pe aproape,cu setul malosi plecam pe o roata numai din gaz,fara sa trag de el.....

sk82b 02-05-11 22:46

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Am un Malaguti f12 pe aer , stock 75km/h-80km/h la vale:)totusi asta cam greu la drum intins . Am observat ca in ultimul timp urca cam greu,parca e obosit(o fi petrecut prea bine de 1 mai:) ). Aveti o idee ce ar putea fi?

dutzi 14-08-11 18:58

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Malaguti f12 2002 90km/h 49cc stock

S3nzatii 18-08-11 14:53

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Sr1 - 120km/h la vale si 100-110 km/h drum drept (set 70 MALOSSI [1 secment] , toba gianelli , ambreiaj malossi...)
Yamaha Aerox 90km/h in 2008 motorul era din 2006 -totul stock
First Bike Atomic - 80km/h (atata arata pe bord)
Yamaha Aerox 70-80 km/h la fel stock

Din pacate nu am dovezi doar martori :D

miri 24-08-11 20:21

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by asereload (Post 4240078)
110 km/h - Malaguti Phantom f12 Max 250 - eu
160 km/h - Malaguti Phantom f12 Max 250 - proprietarul

dati doua palme sa iti revii, eu am mers odata cu un piaggio ciao, vreo 180 si cand am dat din pedale am intrecut un bugatti

cristi.mk4 29-02-12 07:41

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
cu honda phanteon 125cmc 120 km.h
Generic xor 49 cmm maxim 50 :))

dany323bmx 19-06-12 19:49

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Suzuki ap50 - 80 km, deci are carburatorul schimbat si toba polini- urmeaza kit de 75cc polini

F12 b00sT 05-01-13 19:09

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Malaguti f12 an 2006 full stock 95-100 km/h

F12 b00sT 05-01-13 19:10

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Malaguti f12 an 2006 full stock 95-100 km/h

Are 1800 km

F12 b00sT 08-05-13 21:50

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by miri (Post 4544858)
dati doua palme sa iti revii, eu am mers odata cu un piaggio ciao, vreo 180 si cand am dat din pedale am intrecut un bugatti

Da-ti tu mai multe palme , se scrie "da-ti" nu "dati" !
Ai vz f12 ? ce ai zis ? gata e de 49 , cand el are 250 cmc, normal, poate lua si mai mult !

emi0015 31-03-14 19:42

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Gilera DNA 70cc DR RACING EVO, role 5 grame, carburator 17,5 cu jiglor marit, toba Leo Vince ZX cu toate astea aproape 90km/h cu demaraj puternic. Nu pot sa o fac sa fuga mai tare am incercat cu role mai grele, dar imi pierd din demeraj si tot aceeasi viteza fuge.


All times are GMT +2. The time now is 10:40.

- Copyright 2026 4Tuning