Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Fashion, Hair styles, clothing & other stuff (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/16670-fashion-hair-styles-clothing-and-other-stuff.html)

RA_2fast4u 23-06-06 12:11

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by BlueEyes
dar ai purta un tricou roz facut cadou de prietena ta?

nu ..... prietena-mea dc m-ar cunoaste nu mi-ar face cadou asa ceva ;)

BlueEyes 24-06-06 02:40

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
sincer si eu il cunosc destul de bine pe prietenul meu si ne-am certat o zi intreaga .... si mi-a zis k n-o sa-l poarte in vecii vecilor ...si a doua zi am venit cu sacosa de cumparaturi la el ....(pastrasem si bonurile in portofel ptr orice eventualitate.. k sa pot schimba hainele-dar lui i-am spus k nu le mai pot schimba) am ajuns la el .... i-am aratat ce-i luasem .. s-a incaltat si-a pus pntalonii si cand a vazut tricoul a izbucnit in ras:)):))):)):)):)):)) si l-a aruncat :)....a mai urmat juma d ora de convingeri ... si l-a imbracat ... "doar de o proba" a inceput iar s rada ... si pana la urma a zis :tu-tzi guritza mattiii " :) si a iesit cu el :) in s aia .... pana acum l-a [urtat d 2 ori ..... mai urmaresc evolutia...
rafast intrbarea mea suna asa:in cazul in care ai fi pus in fata faptului implinit l-ai purta ?

RA_2fast4u 24-06-06 12:37

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by BlueEyes
sincer si eu il cunosc destul de bine pe prietenul meu si ne-am certat o zi intreaga .... si mi-a zis k n-o sa-l poarte in vecii vecilor ...si a doua zi am venit cu sacosa de cumparaturi la el ....(pastrasem si bonurile in portofel ptr orice eventualitate.. k sa pot schimba hainele-dar lui i-am spus k nu le mai pot schimba) am ajuns la el .... i-am aratat ce-i luasem .. s-a incaltat si-a pus pntalonii si cand a vazut tricoul a izbucnit in ras si l-a aruncat :)....a mai urmat juma d ora de convingeri ... si l-a imbracat ... "doar de o proba" a inceput iar s rada ... si pana la urma a zis :tu-tzi guritza mattiii " :) si a iesit cu el :) in s aia .... pana acum l-a [urtat d 2 ori ..... mai urmaresc evolutia...
rafast intrbarea mea suna asa:in cazul in care ai fi pus in fata faptului implinit l-ai purta ?

ham nuj.... e derutanta faza.... adica e destul de relativa... adica .. aa nici nu stiu sa ma explic :lol: eventual dc asi purta (sanse ff slabe :P ) l-asi purta pt altcineva(cum probabil ca a facut si prietenul tau) dar cum pe moment nu exista persoana la care sa tin atata de mult incat sa fac un astfel de scarificiu :lol: :lol: nu cred ca asi purta.. ori cum e tare aiurea faza... adica chiar nu pot sa inteleg, poate ma ajuti tu, de ce voi fetele apreciati atata de mult baietii care poarta roz? chiar nu inteleg... adica inteleg ca fetelor le plac baietii asa mai senzuali, mai asa care se procupa de ei (adica mai cat de cat feminini :lol: ) dar totusi... nu v-a ganditi ca indiferent dc e imbract in roz/mov/negru/gri/portocaliu/kkniu etc tot acelasi om e!! chiar nu inteleg care e treaba cu rozu!

BlueEyes 24-06-06 12:56

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
eu am avut intotdeauna o preocupare ptr haine/mod d a arata ... el nu ! dar incet incet .... va avea

Spark 24-06-06 16:22

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by BlueEyes
dar ai purta un tricou roz facut cadou de prietena ta?

probabil ca l-as purta in casa unde nu ma vede nimeni in afara de ea ... :lol: ;)
parerea mea ... rozu` nu-i de baietzi ... si gata ...

Eugen_TL 24-06-06 16:35

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
dupa mine problema se pune in felul urmator... ! plm mie imi plac culorile care sar si imi stau si bine : galben,verde aprins plm... aceste culori le gasesti mai ales la articolele sportive si le mai gasesti pe la hainele casual sau de club..in fine ... as purta orice culoare nu ma deranjeaza ,dar sa stea bine pe mine si sa fie asortata cum trebuie... adica nu o sa-mi pun blugi si ciupici in piciore si hop un tricou roz,mov, dar daca hainele sunt cumparate impreuna si sunt facute ca sa fie imbracate impreuna atunci totu' e ok! e ca la masina,in tuning: nu ii pun praguri ce nu se potrivessc nu? e un pachet care cuprinde tot! asa si la haine, tre sa fie un pachet:pantaloni,tricou,sapca,ciupici ! iar daca fratele HAMANN spune ca pe BMW sta bine inseamna ca stie el nu? asa si cum fratele NIKE zice ca sta bine inseamna ca sta bine,dar numai impreuna nu asortate cu alte articole!;)

apropo de ce ziceai tu blue: daca imi face cadou prietena it's OK si il port numai cand ies cu ea ...asa ii arat si ca tin la ea si ca semn de multumire..dar la fel cine ma intreaba voi spune"cadou de la prietena" mare chestie ..... stii tu? exact ca in reclama aia cu tipul cu manusile ROZ care trebuia sa treaca pe langa toti baietii si toata lumea numai ca sa-i aduca EI manusile ! :))))

cam asta e parerea mea fie ca va convine fie ca nu! :)

RA_2fast4u 24-06-06 20:30

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by BlueEyes
eu am avut intotdeauna o preocupare ptr haine/mod d a arata ... el nu ! dar incet incet .... va avea

ok... mi se pare ok treaba... dar tot nu mi-ai rapsuns la treaba cu rozu....

BlueEyes 26-06-06 23:22

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
...... nu !a fost o chestie de moment eram l shopping prin magazine si am vazut triocul roz (PAL) combinat cu alb pe gluga si umeri -maneci si m-am gandit k i-ar sta bine .... asta a fost faza cu rozul ... nu imi plac toate nuantele de roz l barbati .. dar unele tricouri chiar cu haioase ..... cu chair ii sta bine cu tricoul asta ....

Tataee_^ 16-10-06 20:56

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Ce frizuri se mai poarta pe la voi, poze daca se poate :rolleyes2

RA_2fast4u 17-10-06 09:26

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by Tataee_^ (Post 587918)
Ce frizuri se mai poarta pe la voi, poze daca se poate :rolleyes2

pe unde? nustiu pe la altii da pe la noi prin cluj vezi niste nebunii ca te doare capu.... e destul de fitzoasa lumea pe la noi :| se poarta cica.... 8-| ori cum daca vrei sa fi smecher la noi trebuie sa ai parul intins si bretonu peste ochi :lol: ... c'est la vie... (p.s. am paru intins da n-am breton ca l-am chelit :P )

metal_militia 17-10-06 21:00

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
la costume ce model se mai poarta??...k sunt in delema mare :-P simplu, cu dungi subtiri, cu dungi groase etc.
ma tot uit pe siteuri la marii creatori si nu prea au costume elegante, mai mult casual :rolleyes2

Tataee_^ 18-10-06 19:36

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Haideti oameni buni, nu bagati si voi ceva poze, cu haine, frizuri, ce va noua, sau sunteti demodati :lol: :lol:

Bmwaldo 20-10-06 17:24

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
http://www.men.style.com/fashion - sa va mai informati :D
-- la mine sta la favorites :lol:

RA_2fast4u 24-10-06 21:20

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by Walderrama (Post 592468)
http://www.men.style.com/fashion - sa va mai informati :D
-- la mine sta la favorites :lol:

ala om =))

edit: ma jur de ma prind care-i poanta cu site-u ala :)) ca nu vad numa bosorogi in haine najpa =)

Tataee_^ 24-10-06 21:26

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Nu mi se pare nik interesant in site-ul ala, site destul de fain mai e www.kenvelo.ro

metal_militia 24-10-06 21:30

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
e foarte interesant siteu dat de walderama daca stii ce vrei...nu kenvelo la fel k tot satu' :rolleyes2 ...sunt haine adevarate facute de creatori adevarati, nu carpe 8)

RA_2fast4u 24-10-06 21:55

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by Tataee_^ (Post 597602)
Nu mi se pare nik interesant in site-ul ala, site destul de fain mai e www.kenvelo.ro

nu-mi place deloc kenvelo ;) nici odata nu mi-a placut nici chiar cand a aparut in cj si totzi "jmecherii" se imbracau din kenvelo ca deh ca ii de "firma" blugi ce am mai gasit pe la ei in rest is cam varza... in strainatate kenvelo e o frima de nimica... de duzina... pt cei saraci... la noi daca te imbraci din kenvelo esti smecher... :|

Bmwaldo 24-10-06 22:37

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by RA_2fast4u (Post 597656)
nu-mi place deloc kenvelo ;) nici odata nu mi-a placut nici chiar cand a aparut in cj si totzi "jmecherii" se imbracau din kenvelo ca deh ca ii de "firma" blugi ce am mai gasit pe la ei in rest is cam varza... in strainatate kenvelo e o frima de nimica... de duzina... pt cei saraci... la noi daca te imbraci din kenvelo esti smecher... :|

kenvelo e din israel ... de acolo se trage...e o firma reprezentativa pt ei ...

tu daca spui ca e o " firma de nimica " ... ce ti se pare interesant ?
din cate observ... din site`ul pus de mine tie ti se pare de bosorogi Calvin Klein .. Dior Homme ... Emporio Armani ... si etc... tind sa cred .. ca nu imbracamintea de la nike / kvl / etc... sa "cladit " prima data in moda ...

sa inteleg ca pe la 17 - 18 ani .. iti faci propriul stil .. nu mai te imbraci cum vezi la x si y ..
eh .. fiecare cu parerea lui ..

RA_2fast4u 24-10-06 22:48

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by Walderrama (Post 597729)
kenvelo e din israel ... de acolo se trage...e o firma reprezentativa pt ei ...

tu daca spui ca e o " firma de nimica " ... ce ti se pare interesant ?
din cate observ... din site`ul pus de mine tie ti se pare de bosorogi Calvin Klein .. Dior Homme ... Emporio Armani ... si etc... tind sa cred .. ca nu imbracamintea de la nike / kvl / etc... sa "cladit " prima data in moda ...

sa inteleg ca pe la 17 - 18 ani .. iti faci propriul stil .. nu mai te imbraci cum vezi la x si y ..
eh .. fiecare cu parerea lui ..

imi retrag cuvintele in legatura cu acel site... m-am uitat superficial si chiar la inceput erau niste bosorogi si am dat si eu la plezneala ;) acuma m-am uitat mai bine prin el si m-am inselat in ce am zis ;)
ce vrei sa zici prin "tu daca spui ca e o " firma de nimica " ... ce ti se pare interesant ? " ori ce ar fi eu tot raman la parerea ca kenvelo nu e o firma deosebita... mie personal nu pre imi plac hainele de la ei... ori cum nu are rost sa ma repet ca am mai spus mai sus ;)

Bmwaldo 24-10-06 23:17

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by RA_2fast4u (Post 597745)
imi retrag cuvintele in legatura cu acel site... m-am uitat superficial si chiar la inceput erau niste bosorogi si am dat si eu la plezneala ;) acuma m-am uitat mai bine prin el si m-am inselat in ce am zis ;)
ce vrei sa zici prin "tu daca spui ca e o " firma de nimica " ... ce ti se pare interesant ? " ori ce ar fi eu tot raman la parerea ca kenvelo nu e o firma deosebita... mie personal nu pre imi plac hainele de la ei... ori cum nu are rost sa ma repet ca am mai spus mai sus ;)

nu pwp in fwnd kvl`u .. nici pe mine nu prea ma atrage... era ca fapt divers... fiindca .. au stiut sa isi acapareze anumite calitati .. pe cand Ro ...care " cica " era buna la asa ceva pe timpu` lu ceasca .. din auzite ... nu a reusit sa faca nimic pe latura dezvoltarii comertului .. cu haine ... asta ma intriga... anyway sa apreciem israelienii ...
asta se numeste dezvoltare... in fine .... fiecare cu gusturile lui ... stilul si preferintele lui ...

orlando 28-10-06 16:03

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by Walderrama (Post 597800)
nu pwp in fwnd kvl`u .. nici pe mine nu prea ma atrage... era ca fapt divers... fiindca .. au stiut sa isi acapareze anumite calitati .. pe cand Ro ...care " cica " era buna la asa ceva pe timpu` lu ceasca .. din auzite ... nu a reusit sa faca nimic pe latura dezvoltarii comertului .. cu haine ... asta ma intriga... anyway sa apreciem israelienii ...
asta se numeste dezvoltare... in fine .... fiecare cu gusturile lui ... stilul si preferintele lui ...

mie imi plac budigaii cu inimioare si cu cupidon pe ei...mai imi plac sosetele cu manseta si butoni...
ma imbrac din rahova si din big berceni frate...made in europa...

acu lasand gluma la o parte...imi plac anumite chestii de la kenvelo...nu toate...imi plac adidasi puma...si cam tot ce este in Pull and Bear...

Bmwaldo 30-10-06 23:41

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by orlando (Post 602035)
mie imi plac budigaii cu inimioare si cu cupidon pe ei...mai imi plac sosetele cu manseta si butoni...
ma imbrac din rahova si din big berceni frate...made in europa...

acu lasand gluma la o parte...imi plac anumite chestii de la kenvelo...nu toate...imi plac adidasi puma...si cam tot ce este in Pull and Bear...

nu prea are adversar... :D :D :D

SHOGUN-A8 31-10-06 00:00

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
where ze fuck is pull and bear?
:| sry k-s cam padurar, dar sunt nou pe aici :)

RA_2fast4u 31-10-06 08:12

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
mie imi trebuie adidashi :(( da nu am gasit ceva ce sa imi placa in mod deosebit numai in puma... da ceea ce imi place mie ii de la 4 mil juma in sus... si sincer nu ma indur sa dau atata pe o pereche de adidashi care ori cum peste 2 luni deja trebuie sa ii schimb :/

Tataee_^ 31-10-06 10:20

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
E bine macar ca ti-ai gasit, dar eu am cautat in bucuresti, Brasov, Craiova ( aici e durere, nici macar reprezentanta Adidas, Nike, Puma nu exista ) .
In Bucuresti unde se pot gasi adidasi inafara de Unirea, Intersport, si repr Adidas
si Nike de langa Ase? Ca eu nu sunt din Buc si nu am de unde stii :oops:

Tataee_^ 18-04-07 17:05

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Salutare, acum ca vine vara, toata lumea se etaleaza cu ochelari de soare, voi avetzi ochelari de soare? De unde vii i'ati cumparat?

PYT 18-04-07 19:33

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
hai frate, cred k glumesti :| s-a intors lumea de tot cu fundul in sus, asta e totusi forum de tuning din cate stiam...

eu mi-am luat 3 perechi asta vara din state k sa scap de o grija pt 2-3 ani, poftim. cu ce te coafeaza aceasta informatie? plus k vad k esti din sf gheorghe, deci daca-ti zice cineva de la nu stiu ce adresa din buc, iar devine inutila faza. ia-ti de unde se gasesc si ceea ce iti place ;-)

Tataee_^ 18-04-07 20:13

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
PYT am rude in Buc si din 2 in 2 sapt vin in buc, daca nu ma crezi, atunci hai sa iesim la un suc :lol: :lol:

shantzu 18-04-07 21:11

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by Tataee_^ (Post 858750)
hai sa iesim la un suc :lol: :lol:

esti gay ? :lol: :lol:

andrey2003 18-04-07 21:12

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
rofl... =))


aaah... si.. recomand Optinova.. :)

Tataee_^ 18-04-07 22:13

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Bah ce om eshti shantzu :lol: :lol: :lol: , tot mereu trebuie sa va luatzi de cei din provincie :lol: :lol: :lol:

Tataee_^ 18-04-07 22:51

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
1 Attachment(s)
Am vazut la un prieteni niste ochelari, eu zic ca sunt mishto, acum fiecare cu parerea lui. PE unde pot sa gasesc prin Buc asha ceva, asemanator ?

shantzu 18-04-07 22:54

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by Tataee_^ (Post 859052)
Bah ce om eshti shantzu :lol: :lol: :lol: , tot mereu trebuie sa va luatzi de cei din provincie :lol: :lol: :lol:

ne mai distram si noi ;) ma bucur ca ai vazut gluma ;)

Eugen_TL 19-04-07 14:30

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
degeaba mutle perechi de ochelari sunt f misto....daca nu stau bine pe tine ! iar pe ala de sus chira nu stua :)

shantzu 19-04-07 16:53

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
eu am luat nishte ochelari de la o colega , si dupa ce i-am pus ,toti din clasa au zis ca imi sta super bine ....
dar mie nu imi plac ochelarii :mrgreen:

orlando 19-04-07 18:44

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
se pare ca pe aici a inceput lumea sa inceapa sa poarte ochelari de bun gust si de calitate...eu cel putin prin bucuresti am inceput sa vad ochelari Police,Dolce & Gabanna si alte firme consacrate.
Eu personal am o pereche de ochelari Guess cu lentile Essilor facuti la o clinica oftalmologica.
Pot spune ca nu se compara calitativ cu nici o pereche de ochelari no name de pe piata...lumina este mult mai filtrata decat ochelarii facuti pe vapor.

Cosmin255 19-04-07 18:49

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by Tataee_^ (Post 859155)
Am vazut la un prieteni niste ochelari, eu zic ca sunt mishto, acum fiecare cu parerea lui. PE unde pot sa gasesc prin Buc asha ceva, asemanator ?

Sincer sa fiu mie nu imi plac ochelarii astia mari , vorba cuiva , de scafandru :)....si nu sufar de scrisuri de genu` ... pe rama / lentila etc.....daca mi-au trebuit vreodata ochelari de soare mi-am luat de una mi-a fost la indemana , nu port ochelari scumpi deoarece majoritatea perechilor le deteriorez din neatentie.
La vestimentatie...pot sa spun ca ma am momente cand ma simt bine in trening , casual si am momente in care vreau sa fiu elegant fara un motiv anume.
Si referitor la a fi in pas cu moda....sunt perfect de acord cu Gabi , bunul gust ar trebui sa fiu prioritar ......

andrey2003 19-04-07 19:02

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
http://www.autochemicals.ro/Categori...s/Ochelari.gif daca tot va plac dinastia mari.. sau.. http://www.cchr.ro/prc/cestim/poze/ochel4.jpg


sry dar nu m'am putut abtine =))

RA_2fast4u 19-04-07 19:56

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
Quote:

Originally Posted by orlando (Post 860555)
se pare ca pe aici a inceput lumea sa inceapa sa poarte ochelari de bun gust si de calitate...eu cel putin prin bucuresti am inceput sa vad ochelari Police,Dolce & Gabanna si alte firme consacrate.
Eu personal am o pereche de ochelari Guess cu lentile Essilor facuti la o clinica oftalmologica.
Pot spune ca nu se compara calitativ cu nici o pereche de ochelari no name de pe piata...lumina este mult mai filtrata decat ochelarii facuti pe vapor.

si cat % din ochelarii pe care scrie police dolce etc crezi ca sunt vero? gandeste-te totusi ca un police incep de pe la 2 mil, si ceva ok gasesti abea pe la vreo 3 ... asta in magazine.. adusi de afara probabil ceva mai putin... ori cum nu sunt fanul ochelarilor de soare, nu ma atrag, dar trebuie sa recunosc ca sunt la moda si fac mult.. adica ofera asa un mister, desi in general ma enerveaza sa vorbesc/ma uit dupa cineva cu ochelari pentru ca se pierde daca nu ii vezi ochii ... si asta te duce pe un drum mort ca nu iti dai seama daca e de bine e de rau sunt sanse nu sunt ... :))

any way trebuie sa ma duk si eu sa-mi iau ceva ca deh it's trendy.... :))

metal_militia 19-04-07 20:28

Re: Fashion, Hair styles, clothing & other stuff
 
veniti la Constanta la zona libera ca gasiti o groaza :D si frumosi si decenti ca pret...eu am pus ochii deja pe o pereche Zegna si unii Givenchy in jur de 100euro...asa ca ma pun pe strans bani :-P

ps: vedeti pe men.style.com o recomandare de ochelari pt vara asta (unii cam urati si cam scumpi, da iti faci o idee)


All times are GMT +2. The time now is 12:46.

- Copyright 2026 4Tuning