![]() |
Re: E36 - 318i DNY
sa ai mare grija care varianta o alegi, in cazu in care mergi pe taiat si sudat tabla peste pragu vechi, mai mult ca sigur la inceput pare ieftin si sa zicem ca-ti iasa la un pret de 150 RON reparat praguri si inca 150 vopsitu - ma rog preturi fictive, iar dupa o vreme sa rugineasca la loc si sa fii nevoit ori sa le schimbi ori sa le repari; un prag reparat niciodata nu e garantat 100% si reparatiile acestea in trepte nu sunt sanatoase, neincadrandu-se intr-un plan de economie preventiv ci intr-un plan de economie de bataie scurta!
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
merci Sparkle! Hai sa ne punem in capu lui sa faca treaba buna! Fiindca suntem prea saraci sa aruncam banii de pomana! Eu sunt de parerea ca treaba ori o faci cum trebe ori te lasi pagubas! Fara nici un gand discriminator nu suntem tigani sa carpacim masinile pana iara crapa!
|
Re: E36 - 318i DNY
Locuieste cam departe, ca mergeam si il urecheam daca nu face treaba cum trebuie !;)
|
Re: E36 - 318i DNY
Multumesc frumos pentru drumul care ma sfatuiesti sa il urmez , si iti dau dreptate asa e . Doua praguri ma costa undeva la 600-700 de lei , manopera plus vopsitul cam 300-400 . Un total de 900-1100 lei . Daca as face : tabla, vopsit , as ajunge undeva la 200-300 . Varianta buna ar fi cea spusa de tine , dar finantele ma omoara in perioada asta . Practic as avea de ales intre praguri noi si doar atat si intre praguri ( povestea cu tabla ) plus cauciucuri si poate o pereche de stopuri .
|
Re: E36 - 318i DNY
incearca sa le faci pe toate incetul cu incetul! evita si imprumuturile de la banca fiindca in timp imprumutul il platesti dublu din cauza dobanzilor!:shock:
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
pai nu e problema ca eu la vara ajung pe la rosiorii de vede si pana la turnu magurele nu mi-e greu sa dau o fuga :lol:
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
1 Attachment(s)
un VT de care ti-am zis
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Nu am nimic cu cei din Baia Mare dar sincer 90% din cei cu care am colaborat nu au fost seriosi !
|
Re: E36 - 318i DNY
Am fost azi la sediu Fan Curier , si nu exista nici un colet pe numele meu trimis ... De sambata pana acum trebuia sa ajunga .
|
Re: E36 - 318i DNY
7 Attachment(s)
Nu mai pot edita mesajul anterior . Azi asteptam intr-o parcare pe cineva , am zis sa fac cateva poze la masina ( cu telefonul ) . Masina e murdara ca in fiecare zi ploua de 4-5 ori , asa ca nu o mai spal :)
|
Re: E36 - 318i DNY
Ieri am fost pana la Bucuresti , la intoarcere am dat peste un centru de dezmembrari , asa am reusit si eu sa imi cumpar roata de rezerva . De 7 luni de cand am masina , am circulat la risc :) . Janta e de tabla pe 15 , cauciuc 195.65 , in perfecta stare .
|
Re: E36 - 318i DNY
foarte bine ticule :D e cam naspa sa ramai cu pana!
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
Nu am avut ghinionul pana acum sa fac pana undeva si sa nu am roata de rezerva. Tin minte ca la o luna sau doua dupa ce am luat masina , am gasit o pe janta in fata blocului . Am dat la pompa de zece ori si am fugit la vulcanizare . Acum astept telefonul de la mecanic sa ma duc la el . Am inteles ca zilele astea se intoarce in oras si sper sa ne apucam de ea . Pana una alta caut sa cumpar stopuri spate si semnale albe . |
Re: E36 - 318i DNY
O vad mereu masina cand ma duc la tara... Arata foarte bine!
Bafta in continuare! |
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
1 Attachment(s)
Azi mi a ajuns un colet de la userul nazca cu , bunatati ' pentru pisicuta :)
- doua filtre aer - mocheta capota portbagaj - doua , chedere ' la usile din spate Filtrele sunt intr o foarte buna , le am suflat la o vulcanizare si sunt ok . Azi le voi pune pe masina , revin cu poze mai tarziu . |
Re: E36 - 318i DNY
bune achizitii ai facut! o sa aiba alt aspect portbagaju cand il vei deschide! Stiu ca portbagaju meu arata diferit fata de cum a iesit pe poarta fabricii!
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
3 Attachment(s)
Cateva poze sa nu moara topicul de tot :D
|
Re: E36 - 318i DNY
Observ doua lucruri la voi, rare pe la noi. Locuri de parcare si jantele de aliaj plus bandouri si alte elemente inca pe masini.:lol:
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
Locuiesc in alta zona a orasului unde am locuri de parcare la discretie , in cele doua poze asteptam pe cineva . Mi a disparut si mie bara fata intr - o zi :) , cu numar cu tot . Am dat cateva telefoane si au venit baietii singuri cu ea . |
Re: E36 - 318i DNY
Imi place mult de tot prima poza :-) si in ultima unde erai acolo ca prima oara am avut impresia ca esti la padure dar pe urma am vazut blocul din reflexia de pe matiz.
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Astazi am avut parte de un incident mai neplacut . Avem 80 la ora , eram cu prietena si soacramea in masina mergem linistiti cand deodata sare un caine in fata . De unde a aparut , nu stiu ! Nu am scapat usor si m am ales cu ceva pagube : bara din fata sparta si crapata , proiector , aeratorul ala sau cum se numeste de aeriseste roata si protectia aia de plastic de deasupra rotii care o protejeaza de noroi, apa etc .
|
Re: E36 - 318i DNY
Dupa o luna de la ultimul incident cu cainele , masina a suferit din nou :( . De luni intra in service pentru o reparatie totala , am fost acrosat de un aro si am iesit cam sifonat . Drept urmare de luni intra in service si se vor schimba : aripile fata , usa dreapta fata , usa dreapta spate , praguri , si o vopsea totala .
|
Re: E36 - 318i DNY
Sper sa iasa bine . Multa bafta si la mai putini nervi pe timpul reparatiilor !
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
I-ti spun asta pentru ca , cunosc senzatia ; la primul e36 pe care l-am avut , am fost lovit in dreapta fata : capota , grila, far , semnal , aripa , aparatoare . Nervi multi iar serviceul unde am fost trimis de asigurator era cam delasator . O luna jumatate m-au tinut . In cealalta jumatate de luna nu ma mai rezistat : mergeam zi de zi la ei si stateam efectiv langa masina .
Multa bafta ! |
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
Sper sa nu fiu nevoit sa stau si eu atat . Eu aveam masina parcata in fata blocului , iar un nene in varsta de 73 de ani impreuna cu al sau ARO 243 , s a infipt in masina mea . Mai exact in partea dreapta , daune ... sunt si ele destule . |
Re: E36 - 318i DNY
Se pare ca ai avut multe ghinioane in ultimul timp cu masina asta :(,spor la rezolvat problemele si nu lasa nimic dupa cum vor aia de la asigurari ca sunt caini mari asiguratorii .Bafta
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
dani punem mana de la mana si iti luam un garaj...;) |
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Masina inca este in service . Mai sunt doua masini si pe urma urmeaza a mea . Cam pe marti , miercuri saptamana viitoare se apuca si de a mea . Am vazut si devizul si sunt foarte multumit :D La masina se vor schimba urmatoarele ( toate pe banii la asigurare ) :
- bara fata ( revopsita - bandou bara fata dreapta de inlocuit - aripa dreapta fata de inlocuit - semnal aripa dreapta fata de inlocuit - bandou aripa dreapta fata de inlocuit - janta fata de inlocuit - anvelopa dreapta fata de inlocuit - oglinda , electrica , incalzita , heliomata de inlocuit - usa dreapta fata de inlocuit - bandou usa dreapta fata de inlocuit - usa dreapta spate de inlocuit - bandou usa dreapta spate de inlocuit - usa rezervor de revopsit - janta spate de inlocuit - anvelopa dreapta spate de inlocuit - prag dreapta de reparat ( dar aici le voi schimba eu pe banii mei pe ambele ) - aripa dreapta spate de revopsit |
| All times are GMT +2. The time now is 00:50. |
- Copyright 2026 4Tuning