![]() |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
pfff .... bine ca ai casco :P ti-am tot vazut masina si nu avea nici o zgarietura ... se rezolva si asta :P ... inca un motiv in + sa o schimbi cu un e38 :P
Bafta ! |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
8 Attachment(s)
Dupa doar 2 zile am scos masina de la vopsitorie si sunt extrem de incantat de rezultat...urmele au disparut complet:D
Cu ocazia primei zile calduroase am schimbat si jantele:D......cele vechi au ajuns la un prieten bun iar eu am pus pe coupe un set original de jante pe 17 AC Schnitzer:D PS Dimineata am avut surpriza neplacuta sa constat ca mi s-au furat pentru a 5-a oara oglinzile...efectiv nu mai suport...am decis sa merg o perioada fara oglinzi si urmatorul set pe care mi-l montez il sparg cu mana mea poate doar asa sa nu mi se mai fure:anger: Oricum in final sunt bucuros de schimbarea imaginii cu noile jante:-) |
Re: E46 - 320 CI
Salut Adi!
Frumoase noile jante... |
Re: E46 - 320 CI
A iesit frumos , nu se cunoaste nimic . Observ ca ai fani .... :D De ce nu investesti 200-300 de lei intr-o camera video ?
|
Re: E46 - 320 CI
le-au furat si inscriptionate? am patit-o si eu in prima zi cand mi-am luat masina:D
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
ce bine ar da cu un shadow line:)
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
Adi de ce nu o parchezi intr`un loc mai ferit eventual un garaj(unde o tii tu e prea in vazul multor lumi:Psau las`o langa banca acolo dar unde bate o camera video pe ea:)...prin Targoviste nu prea am mai auzit sa se fure oglinzi acum in ultimul timp:D
|
Re: E46 - 320 CI
O am parcata in fata bancii bcr fix in fata camerelor de luat vederi de la bancomat.....si totusi mi-au furat oglinzile si am gasit-o zgariata dupa cum ai vazut in pozele de mai sus!!!!
|
Re: E46 - 320 CI
Cu 50 lei te-am rezolvat eu si nu o sa ti le mai fure niciodata.
Ai vazut oglinzile lui Sobi ce le are pe AAT. Aste e singura solutie ieftina si care nu e de prost gust. Vezi aici! |
Re: E46 - 320 CI
Foarte bine arata cu noile jante !!! Ar fi fost super ceva pe 18 dar e prea bine si asa !!!
Bafta ady ! |
Re: E46 - 320 CI
8 Attachment(s)
Alex vorbim cand ajung pe la voi...merci de ajutor:D
Crysty am avut pe 18" si nu mai vreau..am suspensia originala de M si cu jantele pe 18 scutura rau de tot:D |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
Trec maine pe la tine sa comandam lucasurile |
Re: E46 - 320 CI
E ca noua masina...nu am cuvinte.Cred ca o parasesti acum cand da caldura in weekend...e mai frumos cu motorul:Papp ce motor mai ai?
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
1 Attachment(s)
Multa bafta!!!va fi nevoie fiindca nu e asa usor circuitul..;)
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
4 Attachment(s)
Dupa aproape jumatate de an de cand mi-am cumparat volanul nou, am reusit wk-ul trecut sa-l si montez:D:D
Ca prima senzatie parca am alta masina:lol: |
Re: E46 - 320 CI
Ne-am intalnit odata prin razvad la calea ferata,eram cu un e36 albastru:lol:.Masina arata extraordinar,o mai vad prin tgv si imi rup mereu gatul dupa ea...Numai bine!
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
2 Attachment(s)
Pffff.....e a doua oara anul asta cand trebuie sa folosesc casco....doar am gasit de data asta usa stanga zgariata ....din ce mi-am dat seama un imbecil cu o duba sau ceva inalt a deschis usa cat a putut de tare direct in usa mea:x:x
|
Re: E46 - 320 CI
rromania .. ni se intampla tuturor din pacate .. :rolleyes2
p.s. volanul cat te-a costat ? si asa a venit el sau l-ai imbracat tu iar ? |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
Ca ironie trimul M este mai scump decat volanul :D De la volanul vechi am folosit airbag-ul si partea cu comenzile ... Cat despre usa....deja masina este in service la vopsit....pentru asta platesc casco an de an.... |
Re: E46 - 320 CI
exact aceiasi treaba am patit-o si eu la Seat (lovitura in usa), imi pare rau.....cum ai procedat cu casco, ai luat dovada de la politie? si acolo ca sa ti-o indrepte nu-ti baga chit sau ai "ajutat-o" cumva(sa-i tai tabla si sa-ti schimbe usa)?
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
Nu ai nevoie de dovada de la politie...m-am dus la casco unde am eu asigurare si s-a deschis dosar de dauna cu autor necunoscut. Nu se pune chit pe usa deloc....nici macar nu se demonteaza ceva:D....exista un aparat special cu arc electric care trage inapoi orice zgarietura sau indoitura mai mare sau mai mica. Deja am luat masina ...intr-o zi a fost gata...a iesit perfect ..o sa pun poze :D |
Re: E46 - 320 CI
frumoasa masina, ai dat-o sau inca nu? :), am vazut-o pe celalalt club pe care il frecventez mai des :D, zi-mi te rog, jantele sunt Ac Schnitzer type 1 sau type 2? Te intreb pentru ca imi plac cum dau pe masina si am gasit si eu un set, tipul zice ca sunt type 1, nu stiu exact care e diferenta...de asta intreb, ale tale par a avea buza un pic mai mare, dar nu sunt sigur...
|
Re: E46 - 320 CI
Ti-am văzut zilele astea Chopperul, pană acum il stiam doar din poze !
Foarte foarte bine arată ! |
Re: E46 - 320 CI
11 Attachment(s)
Poze mai noi.
|
Re: E46 - 320 CI
2 Attachment(s)
Inainte de a baga coupe-ul la hibernat pana la primavara ca in fiecare an, a trebuit sa-i schimb o piesa care in ultimul timp facea un zgomot urat si care ma zgaria pe creier:D....chiar daca masina mergea normal zgomotul ma enerva la culme.....e vorba de regulatorul de admisie aer DISA....o piesa care din cate am vazut pe forumuri BMW de afara, la motoarele pe benzina se strica undeva intre 60 si 100 de mii de km.
Oricum in seara asta am rezolvat problema:D |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
De azi masina a intrat ca in fiecare iarna la hibernat in garaj:D....imi place nu-mi place am trecut la masina de frig si zapada...o panarama de Peugeot diesel ,masina mea de zi cu zi de la servici...
|
Re: E46 - 320 CI
Dupa 4 luni am scos azi masina din garaj....a pornit la prima cheie:D ....chiar mi-era dor de coupe...merge asa frumos ....ma unge pe suflet :D:D
|
Re: E46 - 320 CI
2 Attachment(s)
Ieri i-am facut o revizie generala cu tester, verificare mecanica suspensii etc etc...
Am avut placerea sa constat ca masina este intr-o perfecta stare tehnica si mai ales ca merge excelent:D:D |
Re: E46 - 320 CI
salut,
mai ai masina ? o mai vinzi ? stima, |
Re: E46 - 320 CI
Masina are acum 186000 de km....anul acesta am reusit sa fac aproape 7000 ...si cum vine frigul va intra din nou in garaj pe durata iernii.
In vara inainte de concediu i-am facut o revizie generala...in afara de toate filtrele am schimbat si tot ce inseamna lichid in masina...antigel..lichid de frana...ulei servo..ulei grup. Am schimbat placutele fata si spate si am montat placute ATE...i-am facut si test de amortizoare care a iesit foarte bine. |
Re: E46 - 320 CI
2 Attachment(s)
N-am mai scris de mult aici...intre timp masina a ajuns la 198000 :D ...ca de obicei am facut in jur de 10000 de km in 2014 :D
Din decembrie a intrat iar in garaj la hibernat insa saptamana asta am profitat de vremea buna si m-am hotarat sa-i refac putin aspectul...am dus-o pentru vopsit bara fata si bara spate...aveau urme de pietricele si zgarieturi care ma enervau.Probabil ca va veni din nou frig si zapada asa ca revizia generala o va primi in martie. |
| All times are GMT +2. The time now is 21:47. |
- Copyright 2026 4Tuning