Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 320ci (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/15023-e46-320ci.html)

aleks 14-08-06 12:26

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
eventual ii platesti tu costul motorului manoperei si actelor pe la rar si politie...
eu zic sa reveniti la realitate...

IonutzMFF 12-10-06 20:45

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by VaLdo (Post 517357)
Sal... in legatura cu BMW asta a tau SOR...Mai bine dute ma si schimba motoru` ala ca numa faci firma BMW de rusine... Mi-ar fi rusine sa ma faca unGolf 3 de 1.8 90 de cai...Stii tu care ...

Apropo....discul de ambreiaj e cam dus , nu stiu ce ai vazut tu dar nici o data nu am facut cursa cu ''sti tu cine'' ...doar ma mai jucam si eu prin oras e partea 2-a .Cand vor fi curse pe aeroport voi participa si vom vedea atunci ...cursa prin oras nu inseamna nimic.

IonutzMFF 12-10-06 20:47

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
2 Attachment(s)
like it ? new style

sprinter 12-10-06 21:09

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Mafia style ;) super !

aR99bMw 12-10-06 23:43

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
arata bine, mai fa-i si nasu negru:D

gangsta 13-10-06 02:25

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor (Post 584016)
like it ? new style

Nice rims8) ....BARRACUDA !

IonutzMFF 22-01-07 16:17

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
3 Attachment(s)
ce ziceti de noua achizitie? a meritat sa vand bmw'u si sa'mi iau asta? eu cred ca da ....clk 240 , 170 cai ...urmeaza sa'i mai fac cate ceva, tobe sport , jenti ...etc ..astept sugestii

dubmaniacks 22-01-07 17:10

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
man ;)) nu esti fraier!!! in orice caz :P sa`o stapanesti sanatos ...

NoAngels 22-01-07 19:46

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
S`o porti sanatos:peace:

gangsta 22-01-07 19:47

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Quote:

Originally Posted by mm-07-sor (Post 709875)
ce ziceti de noua achizitie? a meritat sa vand bmw'u si sa'mi iau asta? eu cred ca da ....clk 240 , 170 cai ...urmeaza sa'i mai fac cate ceva, tobe sport , jenti ...etc ..astept sugestii

Stii parerea mea despre mertane....firma de ceasuri :lol: ....pacat ca ai renuntat la bmw-uri...oricum bafta la noua achizitie!;)

just*rzv 22-01-07 21:53

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
felicitari pt achizitie .. ce noroc au unii :)

sprinter 22-01-07 22:38

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Felicitari pentru noua achizitie..... eu nu as incerca sa modific prea multe la ea .... pt ca e o masina foarte eleganta... kred ca nu e facuta pentru tuning exterior... doar sa schimbi jantele... alta culoare ( pt ca e prea comuna culoare aia) si poate .... niste elemente cromate(putine ... nu multe) .... in rest as tine o cat mai simpla , sincer ... eu as merge tot pe ideea de masina neagra gen mafia ... oricum sa o stapanesti sanatos ... si fara incidente neplacute!

Mihaitza_tdi 23-01-07 10:41

Re: poze noi cu bmw'ul meu
 
Frumoasa si vechea masina si noua sa o stapanesti sanatos!;)

VaLdo 21-04-07 14:31

Sal
 
Salut. Ce faci Ionut? is baiatu ala cu bmw ala alb din seara aia. Imi dai id tau de mess? sa vb acolo.

IonutzMFF 16-12-07 11:03

Mm-76-mff
 
3 Attachment(s)
Aceasta este noua masina ..Dupa clk am avut un tt iar acum am revenit la BMW ...dar nici asta nu il tin mult , e de vanzare ..320ci , an 2002 ..Modificari , jante finute , filtru aer si galerie

IonutzMFF 15-04-08 13:18

Re: E46 - ...
 
4 Attachment(s)
New look ...acuma o intrebare la care va cer sfatul...Care dintre cele 2 modele de jante ar merge mai bine pe masina si ce dimensiune 17'' sau 18''??

dragos002 15-04-08 13:32

Re: E46 - ...
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1485556)
New look ...acuma o intrebare la care va cer sfatul...Care dintre cele 2 modele de jante ar merge mai bine pe masina si ce dimensiune 17'' sau 18''??

Jantele astea parca ar cadea mai bine pe el.. Pe 18 ar veni super dar trebuie sa iei in considerare si starea drumurilor....

Cataaa_ 15-04-08 13:34

Re: E46 - ...
 
sincer al 2`lea model nu da bine deloc pe bmw , poate pe japoneze
incearca ceva cu buza
primul model mi se pare o alegere mai potrivita
te salut si spor la munca !

gelu_r 15-04-08 23:59

Re: E46 - ...
 
ce pret are? fostulproprietar...sau tu..zicea ca nuu sa dat la curse cu ea..doar era pe aeroport....acum o vad la liniuta cu calibra aia..

IonutzMFF 16-04-08 00:20

Re: E46 - ...
 
Nu mai e de vanzare ...mi'am luat un 525d model nou si le tin pe amandoua ..pe e46 vreau sa il fac numai pentru show ...sunt in lucru in orice caz...timp este , incetul cu incetul

laurentiu_tim 16-04-08 00:41

Re: E46 - ...
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1486934)
Nu mai e de vanzare ...mi'am luat un 525d model nou si le tin pe amandoua ..pe e46 vreau sa il fac numai pentru show ...sunt in lucru in orice caz...timp este , incetul cu incetul

bara i din plastic sau fibra??ma bate si pe mine gandu la o bara de aia intreb :-)

IonutzMFF 16-04-08 08:25

Re: E46 - ...
 
Bare e din plastic ..

IonutzMFF 16-04-08 11:19

Re: E46 - ...
 
Deci am comandat primul model de jante pe 17'' 8J....sapt viitoare revin cu poza

IonutzMFF 26-04-08 17:03

Re: E46 - ...
 
Stau pe ganduri ..oare se merita sa montez kit turbo pe masina?

Cataaa_ 26-04-08 17:16

Re: E46 - ...
 
parerea mea e ca in mod sigur se merita investitia;)

aleks 29-04-08 14:17

Re: E46 - ...
 
eu nu as fi asa entuziast...
ai luat in calcul toate transformarile necesare? si.. cati km vrei sa te mai tina motorul?

laurentiu_tim 29-04-08 19:57

Re: E46 - ...
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1504187)
Stau pe ganduri ..oare se merita sa montez kit turbo pe masina?

nu merita,investitie prea mare si costisitoare un motor aspirat este un motor aspirat nu merita convertit la turbo,parerea mea,mai bine pui unu mai mare ;)

poenaru adrian 20-05-08 19:34

Re: E46 - 320ci
 
salut daca te intereseaza niste elemente de tuning astept un p.m.

f.intruder 20-05-08 23:59

Re: E46 - ...
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1504187)
Stau pe ganduri ..oare se merita sa montez kit turbo pe masina?

Nu stiu daca merita ca si investitie .
Fara sa faci si alte modificari la motor ,la 8PSI boost
cu compresor ar merge cam ca si 330ci.
Daca vrei sa mearga rupere , e vorba de alti bani...
Depinde ce astepti de la masina...e totusi prea grea
Mai bine o vinzi si iei un 330ci
:-)

ionutzst 22-02-09 13:36

Re: E46 - 320ci
 
am un bmw 745i 2001 si am pierdut cheia de pornire(cip).
cum pot intra in posesia altei chei(exclus reprezentanta)


All times are GMT +2. The time now is 17:31.

- Copyright 2026 4Tuning