Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Focsani (https://forum.4tuning.ro/610-focsani.html)
-   -   Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare (https://forum.4tuning.ro/610-focsani/140757-masinile-membrilor-4tuning-vrancea-prezentare.html)

_Cox_ 31-01-10 22:35

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Frumos golful ma rog.. stock inscriel pe RO si dupa daca fc banutzi dute la garajul lui BEN su aud voci ca acolo s-ar fi facut lampa lu` Aladin :))

ascany 31-01-10 23:00

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
in primul rand trebuie sa ma informez si eu unde sunt garajele astea ca sunt venit de putin timp in romania si mai ales in focsani si nu prea cun pe nimeni
asa ca fiti mai expliciti daca se poate
acum masina e inmatriculata de 3 zile cam asa

daffy duck™ 31-01-10 23:06

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
iti dau un numar de telefon pe PM si iei legatura cu baiatul respectiv

ascany 31-01-10 23:41

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
mersi mult daffy o sa vorbesc cu respectivul

vn-08-nen 01-02-10 12:57

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Lampa lu Aladin =))))))))))))) Tare asta :))

ascany 01-02-10 13:05

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
am si eu o problema cu masina mea
cand e la relantii merge da cand vreau sai dau o palma la acceleratie se balbaie si intr-un final se accelereaza si cu motorul cald si cu el rece
dar as vrea sai fac sa dispara acea balbaiala
daca ma puteti ajuta
scuze pentru off

vn-08-nen 01-02-10 13:27

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
E diesel sau benzina ? Se poate sa fie innecat motorul , daca e benzina ... Benzina made in Romanie cu mizerie ...

ascany 01-02-10 13:55

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
cum am spus si mai sus 1.6 75 cp benzina
am zis ca trebuie sa fie ori de la sonda ori de la capacu de la delc

vn-08-nen 01-02-10 14:16

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Scuze nu am citit tot :) ...

VN23TDR 01-02-10 22:32

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by ascany (Post 3038285)
cum am spus si mai sus 1.6 75 cp benzina
am zis ca trebuie sa fie ori de la sonda ori de la capacu de la delc

1.6 75cp fara cip? daca-i pui cip o faci de 110 ..

vn-08-nen 01-02-10 23:38

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
18 Attachment(s)
Offffffffffffff :rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2

fisan 02-02-10 07:33

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by VN23TDR (Post 3040466)
1.6 75cp fara cip? daca-i pui cip o faci de 110 ..

buna asta TDR ti-a ramas gandul acolo?:))

fisan 02-02-10 07:34

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by vn-08-nen (Post 3040704)
Offffffffffffff :rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2

aoleu mama:((

johnsonxxl 02-02-10 11:04

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
a lu grosu nu? najpa

SHADOWBBD 02-02-10 11:48

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by johnsonxxl (Post 3041676)
a lu grosu nu? najpa

naspa rau de tot :sad:

vn-08-nen 02-02-10 13:22

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Da e a lui Grosu Catalin ... Nasol rau ...

tek_tm3 02-02-10 16:40

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by ascany (Post 3038074)
am si eu o problema cu masina mea
cand e la relantii merge da cand vreau sai dau o palma la acceleratie se balbaie si intr-un final se accelereaza si cu motorul cald si cu el rece
dar as vrea sai fac sa dispara acea balbaiala
daca ma puteti ajuta
scuze pentru off

incearca o alta sonda (sau sonde daca are mai multe)...
asa imi facea si mie uneori....printre altele...pana i-am schimbat sonda si de atunci nu mai zice nici "miau"...:D

grosu 02-02-10 19:13

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by vn-08-nen (Post 3040704)
Offffffffffffff :rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2

cel mai original tuning de interior

ascany 02-02-10 20:15

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
am incercat si cu alte sonde si tot asa
azi i-am schimbat capacul de delc si nu mai face asa
oricum mersi
TDR scot 110 cai doar cu un cip? mi se par cam multii eu stiam ca scot maxim 95 la a mea

jipianu 05-02-10 14:04

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
toata discutia de aici s-a mutat la Off-topic

fisan 05-02-10 14:05

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
foarte bine ai facut:D

VN23TDR 05-02-10 19:33

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by ascany (Post 3043588)
TDR scot 110 cai doar cu un cip? mi se par cam multii eu stiam ca scot maxim 95 la a mea

Ai 1.4 sau 1.6 ? Ala de 1.4 se duce la 95 si ala de 1.6 ... 110 cai. Succes!

sonnic54 05-02-10 20:58

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Originally Posted by ascany View Post
TDR scot 110 cai doar cu un cip? mi se par cam multii eu stiam ca scot maxim 95 la a mea
Ai 1.4 sau 1.6 ? Ala de 1.4 se duce la 95 si ala de 1.6 ... 110 cai. Succes!


vreau si eu :D

pliktisit 10-02-10 23:43

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
5 Attachment(s)
Sa ma prezint si eu ..........mazda MX-5, versiune NC, motorizare 1.8l 16V.

Modificari actuale:
- evacuare HKS
- admisie CAI AEM
- arcuri eibach (-30 mm)
- jante OZ Crono HT
- mici retusuri estetice

Ce urmeaza....vom vedea :D

https://www.youtube.com/watch?v=-dVQ3CiHrGM

johnsonxxl 11-02-10 00:10

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
stiu masina..frumoasa tare..

SHADOWBBD 11-02-10 07:18

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by pliktisit (Post 3073346)
Sa ma prezint si eu ..........mazda MX-5, versiune NC, motorizare 1.8l 16V.

Modificari actuale:
- evacuare HKS
- admisie CAI AEM
- arcuri eibach (-30 mm)
- jante OZ Crono HT
- mici retusuri estetice

Ce urmeaza....vom vedea :D

https://www.youtube.com/watch?v=-dVQ3CiHrGM


la cat mai multe modificari :D

VN23TDR 11-02-10 09:22

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by pliktisit (Post 3073346)
Sa ma prezint si eu ..........mazda MX-5, versiune NC, motorizare 1.8l 16V.

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente!

jipianu 11-02-10 18:05

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Frumoasa masina. sa o stapanesti sanatos

Bine ai venit printre Noi!!!

Sonny™ 11-02-10 19:38

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
frumoasa masina am vazuto de cateva ori...bine ai venit si bafta la modificari in continuare;)

vn-08-nen 18-02-10 00:32

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Tigra aia a fost smecherie pe care ai avut-o pliktisit ! Desenul ala cu tigru era bestial ...

vn-08-nen 18-02-10 00:36

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by pliktisit (Post 3073346)
Sa ma prezint si eu ..........mazda MX-5, versiune NC, motorizare 1.8l 16V.

Modificari actuale:
- evacuare HKS
- admisie CAI AEM
- arcuri eibach (-30 mm)
- jante OZ Crono HT
- mici retusuri estetice

Ce urmeaza....vom vedea :D

https://www.youtube.com/watch?v=-dVQ3CiHrGM

Smecherie ! Care e prinderea la jante ? Si cat te-au ajuns ? Imi plac mult jantele ... aaa si masina cat a costat ? 10.000 E - 15.000 E stiu ca e rara asta mx-5 ....

ascany 21-02-10 19:35

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
nu e rara, se gaseste da romanu nu stii cum e sa-si ia masina nemteasca ca aleas bune cica da nu stiu ce pierd eu am mers cu un mitsubishi evolution sedan si vreau sa spun ca am ramas cu o impresie buna chiar daca sunt masini japoneze
cat despre asta e foarte frumoasa nu am ce sa spun spor la modificari

VN23TDR 22-02-10 08:14

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by sonnic54 (Post 3055002)
vreau si eu :D


Glumeam mah.. Cum poti sa crezi asa ceva ??

pliktisit 22-02-10 18:26

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by vn-08-nen (Post 3097652)
Smecherie ! Care e prinderea la jante ? Si cat te-au ajuns ? Imi plac mult jantele ... aaa si masina cat a costat ? 10.000 E - 15.000 E stiu ca e rara asta mx-5 ....

jantele au prinderea 5x114.3 iar pretul il gasesti la cei de la cartuning :-) cat sunt pe piata libera nu am idee......referitor la pretul masinii eu am dat un pic mai mult ;) fiindca am decis sa o cumpar noua.

Cum spunea si ascany nu e rara masina, poate doar la noi in tara, iar motivele tin pana la urma de preferintele ficaruia.....eu unu recomand modelul indiferent de generatie..NA..NB....NC.

Multumesc pentru urari si sa ne vedem sanatosi in trafic

Ali_ump 24-02-10 11:22

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by pliktisit (Post 3073346)
Sa ma prezint si eu ..........mazda MX-5, versiune NC, motorizare 1.8l 16V.

Modificari actuale:
- evacuare HKS
- admisie CAI AEM
- arcuri eibach (-30 mm)
- jante OZ Crono HT
- mici retusuri estetice

Ce urmeaza....vom vedea :D

https://www.youtube.com/watch?v=-dVQ3CiHrGM

Faina Mazda :D Ai grija de chhei!!! Nu le mai lasa inauntru;):D

pliktisit 24-02-10 15:05

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 3118750)
Faina Mazda :D Ai grija de chhei!!! Nu le mai lasa inauntru;):D

Un sfat foarte bun de care tin cont acum....oricum la piatra e singurul loc unde as mai uitat odata cheile in portbagaj.....m-am simtit foarte bine si am avut o companie pe masura :D

Ali_ump 24-02-10 15:16

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by pliktisit (Post 3119346)
Un sfat foarte bun de care tin cont acum....oricum la piatra e singurul loc unde as mai uitat odata cheile in portbagaj.....m-am simtit foarte bine si am avut o companie pe masura :D

Ma bucur ... mai stiu si anumiti oameni de pe aici sa fie primitori!
Bafta cu masina si poate ne mai vedem pe la vre-un show!;)

H@w_H@w 08-07-10 20:16

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
1 Attachment(s)
salutare... cam liniste pe aici... vin si eu cu 316-le meu... momentan doar o poza cu spatele ... o seara placuta

jipianu 08-07-10 23:14

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
bine ai venit pe la noi...
Asteptam sa vedem o transformare cat mai frumoasa a Compactului tau... esti cam singurul de pe aici cu compact u ai intregit gasca... deci acum printre numeroasele coupe-uri si berline avem si un compact

H@w_H@w 09-07-10 09:31

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
tnx man.... sa vad c pot s fac ku o leaffa de bugetar...:))... o zi buna....


All times are GMT +2. The time now is 02:11.

- Copyright 2026 4Tuning