![]() |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
2 Attachment(s)
salut, am si eu un audi 100, 1991. motorul a fost schimbat cu unul de 1.9tdi, tot din 1991, model 1z. am probleme cu turbina si cu climatronicul. are cineva un manual de reparatii?
|
Re: cine are audi 100
si eu as vrea manual de reparatzii pt modelu din 87 ...dar mai greu ...:(
|
Re: cine are audi 100
Ce probleme ai cu turbina iar climatronicul ce nu face ? din ceea ce ar trebui sa faca ? nu baga rece destul sau care-i mersul?
|
Re: cine are audi 100
turbina nu merge, lipsesc niste furtunase. la climatronic... nu este legat radiatorul din fata deloc
|
Re: cine are audi 100
gigele tu ai treaba nu gluma acolo .turbina poate iti e blocata si daca e asa incearca sa o dai jos sa vezi care problema iar clima acolo e jale daca lipseste compresoru atunc te-i scos la ce preturi sunt in romania te-i scos
|
Re: cine are audi 100
ia zi draculas cum fac rost de acest air intake?ca nu prea ma pricep?vreau sa fac ceva cu ea mersi
|
Re: cine are audi 100
zi-mi modelu de audi si te invatz cum sa faci sa ti-l cumperi pentru ca in romania daca il gasesti dai 5 mil pe el , daca masina e motorina atunci trebuie un short ram intake care baga aeru cald in motor daca e pe benzina iti trebe cold air intake care baga aer rece trebe sa stiu exact tipul de motor asta imi e idul de yahoo mess draculas_99 cautama si am sa incerc sa te ajut
|
Re: cine are audi 100
Am un Audi 100cc din '86. Nu am servodirectie la el si e destul de greu la parcat si alte cele. Cat de usor se poate monta servo pe el ? si daca stie sa imi zica cineva si costurile pt asa ceva as fi recunoscator.
|
Re: cine are audi 100
hmm te costa de vorbesti singur gigele mai bine vinde maisna si ia una cu servo pe ia direct ca altfel esti mancat tre sa cumperi pompa de servo sa schimbi fulia de la vibrochen si plus multe altele sa modici frana ca am impresia ca nu e servo o sa te coste mai mult decat face masina ! VINDE-O REPEDE
|
Re: cine are audi 100
hai ca vb pe mes mersi mult si sper sa fac ceva din ea salutare la toti
|
Re: cine are audi 100
apropo e benzina 2.3i in 5 pistoane
|
Re: cine are audi 100
Am Un 100 Cd De Vinzare....83,100 Kw,ta,5cyl,..care Vrei Pret Bun....are Multe Piese Noi Pe El.....si Parte De Articulatii Si Motor....0721373929
|
Re: cine are audi 100
Modelul E Cel Din Poza.....
|
Re: cine are audi 100
E Pe Benzina......am Uitat..si Cutie Automata......
|
Re: cine are audi 100
Are 2155 Cmc La Motor......
|
Re: cine are audi 100
Hai Baietzi...nu Va Dau Un Audi.....e Super Merge..n'ai Treaba....are Si Servo..si Semnale Spate De V8..motor Fara Probleme...injectoare Noi.....???? Nu Va Pasioneaza......???eu Suntcam Batrin Pentru El.....iau Altceva.....il Dau "eftin".."eftin"....?????
|
Re: cine are audi 100
hai copii ...care-ti dau un audi 100......nu e diferenta mare fata de LOGAN......are 1 cyl in plus......automatic.....130 cp.....2144 cmc.......ceva kg in plus.....spatiu......rezervor de 80 litri..... ..sa tot mergi......"eftin"...vorba lui passssbogdan......:lol:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
ai acte in regula ? esti propietar ? |
Re: cine are audi 100
Am Acte In Regula......masina Are Itp Pina 2008.....nu Ai Probleme Cu Legalitate..carte Tot Ce Trebuie...totul Perfect Legal. Anul Trecut Am Bagat In El 1700 Eu..anul Asta Inca 500 Eu. Are Tobe Schimbate Noi,amortizoare,etrieri Pe Spate,injectoare,fise Bujii (le-am Primit Tocmai Din Las Vegas).si Multe Altele. Trebuie Schimbat Un Pivot Inf Dr Fata....da Merge Si Asa Cum E.......si Cam Atit. Daca Cineva Vrea Sa-l Faca Super Super..mai Trebuie Vopsit Si Altele Dar Masina Functioneaza Fara Probleme Eu O Folosesc Zi De Zi.daca Vrei Sa Stii Mai Multe..0721373929. Umniesaptesute Eu .sa Ma Scuze Cine Trebuie Ca Am Dat Pret Aici.
|
Re: cine are audi 100
Nu-mi Permit Asa Zise Smecherii ...am 50 De Ani....asta Vis A Vis ..de Propietar Si Alte Intrebari...acte In Regula..etc..etc....
|
Re: cine are audi 100
l-am vindut......
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
[QUOTE=draculas;544852]am o intrebare care este varianta similara pentru audi 100 motor 2000 turbo diesel din 87 din europa in sua stie cineva pt ca tata are una si ma gandeam sa-i trimit de aci ceva piese de performanta ca sunt ieftine ca naiba aici dar ce am vazut aici sunt numa 4000 5000 da de semanat seaman cu 100 cc la caroserie
mersi mult[ 4000=audi 80-90 5000=audi 100-200 |
Re: Cine are Audi V8?
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
si de unde gasesc injectia asta ? ma poti ajuta? uite id meu de mas robert_pantelimon
|
Re: cine are audi 100
Sunt nou pe forum asa ca imi cer scuze daca nu postez la sectiunea potrivita. Am un AUDI 5000S din '84, motor WU 2144, 77kw, cutie automata, fara ABS in rest e full, adusa din SUA prin '93; as avea doua intrebari de adresat cunoscatorilor:
-la sofat normal consum 10% extraurban, 16-20% urban, uneori iarna peste 20, am fost la o verificare a injectiei la un service BOSCH, mi-au schimbat sonda lambda si au zis ca e ok injectia, dar consumul e acelasi. E consum normal sau e vreo hiba? -uneori la pornire calda nu tine relantiul, dupa mai multe incercari tine (la pornire rece e ok). Pe unde ar trebui umblat? |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Motorul ala de 2,2 Turbo e cam rar din cate stiu. La ce performate are :), cred si eu.
Insa daca il pui pe o masina fara Quattro ( deci si cutie si diferential spate) nu prea ai ce face. Pe RS2 vine cu o cutie cu 6 trepte :) |
Re: cine are audi 100
am si eu un audii 100 si si al meu a fost cam prost ingrijit...nu stiti unde gasesc piese la preturi acceptabile
|
Re: cine are audi 100
Quote:
Am eu un audi 100 2.2 Turbo de 165CP inscris si mi-am luat unul tot 2.2 simplu de 136CP cu nr spania, asa ca am piese, daca intere pe [email protected] |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: Daca vrei un motor 2.2 turbo
Am gasit pe cineva care vrea masina mea audi 200 turbo motor 2.3, cutie automata, motorul si cutia merg bine dar capul de injectie mecanica nu (l-am gasit) dar totusi doreste motor mic de 1.8 cu carburatie si cutie mecanica daca vrei motorul eventual cutia contacteaza-ma.
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: Daca vrei un motor 2.2 turbo
Quote:
as vrea eu motorul. |
Re: Daca vrei un motor 2.2 turbo
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:11. |
- Copyright 2026 4Tuning