Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Audi (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi.html)
-   -   cine are audi 100 (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi/13026-audi-100-a.html)

only_4dan 16-09-06 18:00

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by FLORIN CRISTEA (Post 555382)
Fratilor Vedeti Ca Lukoil A "bagat" Benzina De 98 Exact Ce Trebuie Pt Audi 100 Fara Catalizator....e Cam Scumpa Da Merita .eu Folosesc 100 De La Omv Dar Nu Sunt Cu Sufletul Impacat....mai Ales Ca Pe Capacul De La Rezervor Scrie "co 98 Roth"

eu zic din potriva ca iar cam place audi-ului tau sai dai tot de 100 ii ca si omu( el traieste cu apa, dar daca ii dai apa minerala ii place si mai tare, iar daca ii dai suc ii cel mai fericit:D )

eugenbt 17-09-06 22:11

Re: cine are audi 100
 
2 Attachment(s)
salut, am si eu un audi 100, 1991. motorul a fost schimbat cu unul de 1.9tdi, tot din 1991, model 1z. am probleme cu turbina si cu climatronicul. are cineva un manual de reparatii?

theabsolutesound 17-09-06 22:21

Re: cine are audi 100
 
si eu as vrea manual de reparatzii pt modelu din 87 ...dar mai greu ...:(

draculas 18-09-06 04:43

Re: cine are audi 100
 
Ce probleme ai cu turbina iar climatronicul ce nu face ? din ceea ce ar trebui sa faca ? nu baga rece destul sau care-i mersul?

eugenbt 18-09-06 06:04

Re: cine are audi 100
 
turbina nu merge, lipsesc niste furtunase. la climatronic... nu este legat radiatorul din fata deloc

draculas 18-09-06 11:45

Re: cine are audi 100
 
gigele tu ai treaba nu gluma acolo .turbina poate iti e blocata si daca e asa incearca sa o dai jos sa vezi care problema iar clima acolo e jale daca lipseste compresoru atunc te-i scos la ce preturi sunt in romania te-i scos

robert_pantelimon 26-09-06 19:12

Re: cine are audi 100
 
ia zi draculas cum fac rost de acest air intake?ca nu prea ma pricep?vreau sa fac ceva cu ea mersi

draculas 28-09-06 08:47

Re: cine are audi 100
 
zi-mi modelu de audi si te invatz cum sa faci sa ti-l cumperi pentru ca in romania daca il gasesti dai 5 mil pe el , daca masina e motorina atunci trebuie un short ram intake care baga aeru cald in motor daca e pe benzina iti trebe cold air intake care baga aer rece trebe sa stiu exact tipul de motor asta imi e idul de yahoo mess draculas_99 cautama si am sa incerc sa te ajut

vortex80 05-10-06 17:09

Re: cine are audi 100
 
Am un Audi 100cc din '86. Nu am servodirectie la el si e destul de greu la parcat si alte cele. Cat de usor se poate monta servo pe el ? si daca stie sa imi zica cineva si costurile pt asa ceva as fi recunoscator.

draculas 06-10-06 04:15

Re: cine are audi 100
 
hmm te costa de vorbesti singur gigele mai bine vinde maisna si ia una cu servo pe ia direct ca altfel esti mancat tre sa cumperi pompa de servo sa schimbi fulia de la vibrochen si plus multe altele sa modici frana ca am impresia ca nu e servo o sa te coste mai mult decat face masina ! VINDE-O REPEDE

robert_pantelimon 31-10-06 09:47

Re: cine are audi 100
 
hai ca vb pe mes mersi mult si sper sa fac ceva din ea salutare la toti

robert_pantelimon 31-10-06 09:48

Re: cine are audi 100
 
apropo e benzina 2.3i in 5 pistoane

FLORIN CRISTEA 05-11-06 07:58

Re: cine are audi 100
 
Am Un 100 Cd De Vinzare....83,100 Kw,ta,5cyl,..care Vrei Pret Bun....are Multe Piese Noi Pe El.....si Parte De Articulatii Si Motor....0721373929

FLORIN CRISTEA 05-11-06 07:59

Re: cine are audi 100
 
Modelul E Cel Din Poza.....

FLORIN CRISTEA 06-11-06 09:41

Re: cine are audi 100
 
E Pe Benzina......am Uitat..si Cutie Automata......

FLORIN CRISTEA 06-11-06 09:42

Re: cine are audi 100
 
Are 2155 Cmc La Motor......

FLORIN CRISTEA 07-11-06 23:45

Re: cine are audi 100
 
Hai Baietzi...nu Va Dau Un Audi.....e Super Merge..n'ai Treaba....are Si Servo..si Semnale Spate De V8..motor Fara Probleme...injectoare Noi.....???? Nu Va Pasioneaza......???eu Suntcam Batrin Pentru El.....iau Altceva.....il Dau "eftin".."eftin"....?????

FLORIN CRISTEA 10-11-06 15:26

Re: cine are audi 100
 
hai copii ...care-ti dau un audi 100......nu e diferenta mare fata de LOGAN......are 1 cyl in plus......automatic.....130 cp.....2144 cmc.......ceva kg in plus.....spatiu......rezervor de 80 litri..... ..sa tot mergi......"eftin"...vorba lui passssbogdan......:lol:

Nemilosu 15-11-06 22:26

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by FLORIN CRISTEA (Post 617498)
hai copii ...care-ti dau un audi 100......nu e diferenta mare fata de LOGAN......are 1 cyl in plus......automatic.....130 cp.....2144 cmc.......ceva kg in plus.....spatiu......rezervor de 80 litri..... ..sa tot mergi......"eftin"...vorba lui passssbogdan......:lol:

cat vrei pe el ?
ai acte in regula ?
esti propietar ?

FLORIN CRISTEA 16-11-06 06:14

Re: cine are audi 100
 
Am Acte In Regula......masina Are Itp Pina 2008.....nu Ai Probleme Cu Legalitate..carte Tot Ce Trebuie...totul Perfect Legal. Anul Trecut Am Bagat In El 1700 Eu..anul Asta Inca 500 Eu. Are Tobe Schimbate Noi,amortizoare,etrieri Pe Spate,injectoare,fise Bujii (le-am Primit Tocmai Din Las Vegas).si Multe Altele. Trebuie Schimbat Un Pivot Inf Dr Fata....da Merge Si Asa Cum E.......si Cam Atit. Daca Cineva Vrea Sa-l Faca Super Super..mai Trebuie Vopsit Si Altele Dar Masina Functioneaza Fara Probleme Eu O Folosesc Zi De Zi.daca Vrei Sa Stii Mai Multe..0721373929. Umniesaptesute Eu .sa Ma Scuze Cine Trebuie Ca Am Dat Pret Aici.

FLORIN CRISTEA 16-11-06 06:17

Re: cine are audi 100
 
Nu-mi Permit Asa Zise Smecherii ...am 50 De Ani....asta Vis A Vis ..de Propietar Si Alte Intrebari...acte In Regula..etc..etc....

FLORIN CRISTEA 17-11-06 06:15

Re: cine are audi 100
 
l-am vindut......

Nemilosu 18-11-06 18:47

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by vortex80 (Post 575972)
Am un Audi 100cc din '86. Nu am servodirectie la el si e destul de greu la parcat si alte cele. Cat de usor se poate monta servo pe el ? si daca stie sa imi zica cineva si costurile pt asa ceva as fi recunoscator.

te rezolv eu cu 250 de euroi

Nemilosu 18-11-06 18:48

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by pasbogdan (Post 477189)
Vad ca la capitolul bandouri o ducetzi bine.io am nevoie de o fusta fatza si una spate de 200:d.Si de o caseta servo...

caseta servo 150 de euroi

Nemilosu 18-11-06 18:50

Re: cine are audi 100
 
[QUOTE=draculas;544852]am o intrebare care este varianta similara pentru audi 100 motor 2000 turbo diesel din 87 din europa in sua stie cineva pt ca tata are una si ma gandeam sa-i trimit de aci ceva piese de performanta ca sunt ieftine ca naiba aici dar ce am vazut aici sunt numa 4000 5000 da de semanat seaman cu 100 cc la caroserie
mersi mult[

4000=audi 80-90
5000=audi 100-200

Nemilosu 18-11-06 18:50

Re: Cine are Audi V8?
 
Quote:

Originally Posted by neculaef (Post 533359)
Am un Audi V8 din '89.Cunoaste cineva unde gasesc piese si mecanic bun?

ce probleme ai ?

Nemilosu 18-11-06 18:54

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by robert_pantelimon (Post 436038)
scuze de intrerupere am un audi 80 coupe quatroo din 85 motor in 5 136 cp
dar vreau sa stiu daca se mai poate face ceva sa mai capat niste caluti? ma puteti ajuta ,astia cu audi sant foarte rari salut

injectie electronica si iei vreo 30 de cai

Nemilosu 18-11-06 18:58

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by crisHOT (Post 397798)
Salut.
Eu am un 10v turbo MC2 de vanzare.Acum e pe masina mea un 200 Turbo Quattro din "89.Motorul merge beton dar il schimb cu un 3B(20v turbo) asa ca-l dau complet cu istalatie electrica , calculator, intercooler etc.
Marele avantaj (zic eu) e ca inca se afla pe masina si ce poate vedea ,auzi etc.E-mail: [email protected]

cat ??????????

robert_pantelimon 24-11-06 10:58

Re: cine are audi 100
 
si de unde gasesc injectia asta ? ma poti ajuta? uite id meu de mas robert_pantelimon

-americanu- 03-01-07 20:28

Re: cine are audi 100
 
Sunt nou pe forum asa ca imi cer scuze daca nu postez la sectiunea potrivita. Am un AUDI 5000S din '84, motor WU 2144, 77kw, cutie automata, fara ABS in rest e full, adusa din SUA prin '93; as avea doua intrebari de adresat cunoscatorilor:
-la sofat normal consum 10% extraurban, 16-20% urban, uneori iarna peste 20, am fost la o verificare a injectiei la un service BOSCH, mi-au schimbat sonda lambda si au zis ca e ok injectia, dar consumul e acelasi. E consum normal sau e vreo hiba?
-uneori la pornire calda nu tine relantiul, dupa mai multe incercari tine (la pornire rece e ok). Pe unde ar trebui umblat?

Catalin67 11-01-07 20:59

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by razsvano (Post 342217)
salut ,am un audi 200 turbo 89
MC2 motor 10V
K24 turbo
pot da sfaturi pe parte de electonica fiindca al meu era prost intretzinut si acum e OK dupa 1 an de zile
am scheme, si am prins experientza la probleme mai ales ca am darmat si un stalp cu el:)

Am si eu un audi 200 turbo 81 motor 2200 170 cai, mai am putin sa il pun pe picioare, poti sa-mi dai un telefon ceva ?

ManiacuV6 12-01-07 20:19

Re: cine are audi 100
 
Motorul ala de 2,2 Turbo e cam rar din cate stiu. La ce performate are :), cred si eu.
Insa daca il pui pe o masina fara Quattro ( deci si cutie si diferential spate) nu prea ai ce face.
Pe RS2 vine cu o cutie cu 6 trepte :)

al1nnn 17-01-07 15:42

Re: cine are audi 100
 
am si eu un audii 100 si si al meu a fost cam prost ingrijit...nu stiti unde gasesc piese la preturi acceptabile

badboy4life 18-01-07 02:21

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by al1nnn (Post 702308)
am si eu un audii 100 si si al meu a fost cam prost ingrijit...nu stiti unde gasesc piese la preturi acceptabile


Am eu un audi 100 2.2 Turbo de 165CP inscris si mi-am luat unul tot 2.2 simplu de 136CP cu nr spania, asa ca am piese, daca intere pe [email protected]

badboy4life 18-01-07 02:23

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by ManiacuV6 (Post 695840)
Motorul ala de 2,2 Turbo e cam rar din cate stiu. La ce performate are :), cred si eu.
Insa daca il pui pe o masina fara Quattro ( deci si cutie si diferential spate) nu prea ai ce face.
Pe RS2 vine cu o cutie cu 6 trepte :)

de ce zici ca nu ai ce face? A meu audi e din 90 cu motor 2.2 Turbo 165CP 5 trepte full (asr,...) tractiune fata fara quatro si e ok! Chiar foarte!

badboy4life 18-01-07 02:26

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by -americanu- (Post 683632)
Sunt nou pe forum asa ca imi cer scuze daca nu postez la sectiunea potrivita. Am un AUDI 5000S din '84, motor WU 2144, 77kw, cutie automata, fara ABS in rest e full, adusa din SUA prin '93; as avea doua intrebari de adresat cunoscatorilor:
-la sofat normal consum 10% extraurban, 16-20% urban, uneori iarna peste 20, am fost la o verificare a injectiei la un service BOSCH, mi-au schimbat sonda lambda si au zis ca e ok injectia, dar consumul e acelasi. E consum normal sau e vreo hiba?
-uneori la pornire calda nu tine relantiul, dupa mai multe incercari tine (la pornire rece e ok). Pe unde ar trebui umblat?

posibil injectoare-defectiune, la mine la audi 2.2 turbo din 90 k-jetronic, porneste bine la rece la cald dar daca sta la cald nepornit 15-20 minute porneste greu dupaia, am inteles ca scapa injectoarele presiunea si dupaia dureaza pana deschid...asa am citit.

Catalin67 20-01-07 20:23

Re: Daca vrei un motor 2.2 turbo
 
Am gasit pe cineva care vrea masina mea audi 200 turbo motor 2.3, cutie automata, motorul si cutia merg bine dar capul de injectie mecanica nu (l-am gasit) dar totusi doreste motor mic de 1.8 cu carburatie si cutie mecanica daca vrei motorul eventual cutia contacteaza-ma.

Catalin67 20-01-07 20:32

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by darcu (Post 434524)
cam cat consuma un 2.2 turbo la un audi 200 din 1980 ... pe net nu prea gasesc info despre el ... alt motor de 2.2 nu e pe audi 200 decat asta turbo nu ???

cam 8% in afara orasului

Nemilosu 21-01-07 17:23

Re: Daca vrei un motor 2.2 turbo
 
Quote:

Originally Posted by Catalin67 (Post 707249)
Am gasit pe cineva care vrea masina mea audi 200 turbo motor 2.3, cutie automata, motorul si cutia merg bine dar capul de injectie mecanica nu (l-am gasit) dar totusi doreste motor mic de 1.8 cu carburatie si cutie mecanica daca vrei motorul eventual cutia contacteaza-ma.

cum te pot contacta ?
as vrea eu motorul.

Catalin67 21-01-07 18:38

Re: Daca vrei un motor 2.2 turbo
 
Quote:

Originally Posted by Nemilosu (Post 708365)
cum te pot contacta ?
as vrea eu motorul.

tel.: 0723.265.305


All times are GMT +2. The time now is 19:11.

- Copyright 2026 4Tuning