Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Exterioare custom (https://forum.4tuning.ro/609-exterioare-custom.html)
-   -   RS Tuning Bucureşti (https://forum.4tuning.ro/609-exterioare-custom/130063-rs-tuning-bucuresti.html)

SEBASTIAN 16-02-11 21:17

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Felicitari pentru lucrari!
De departe in acest domeniu s-a conturat un lider.
;)

Sese_RS 16-02-11 21:42

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 4092074)
Felicitari pentru lucrari!
De departe in acest domeniu s-a conturat un lider.
;)

mutumesc ptr. aprecieri, e da lider incerc sa-mi fac treaba si sa fac banuti , numai ca unii nu prea stiu ce inseamna motorsportul si nu prea apreciaza munca mea si ca le ia servite din ro. adevarat la acelasi pret ca si afara dar transport? faptul ca eu le asez pe masina le fac sa vina acolo ca daca este ceva gresit nu raman cu banii da-ti aiurea, calitatea este asemanatoare , am investit si intr-o instalatie de fabricat carbon dar momentan nu afisez nimic ca la noi sunt scumpe si piesele din fibra de sticla,carbonu mai tarziu cand vom avea probabil o cultura auto mai dezvoltata ,momentan lucrez piese ptr. masina proprie ca asa este romanu trebuie sa vada sa puna mana si dupa da comanda :lol:

SEBASTIAN 17-02-11 05:49

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Totul are un inceput, iar tu ai inceput foarte frumos.
Cat despre clienti, poate avem norocul sa se educe si piata cumva in ceva timp.
Felicitari!

alexGTI 23-02-11 16:07

Re: RS Tuning Bucureşti
 
2 Attachment(s)
cat m-ar costa si cat ar dura urmatoarele piese facute din carbon (laminate)

mersi

Sese_RS 27-02-11 15:28

Re: RS Tuning Bucureşti
 
11 Attachment(s)
motoreta pregatita de expo cu ceva elemente de carbon 100% rstuning

Sese_RS 27-02-11 15:34

Re: RS Tuning Bucureşti
 
7 Attachment(s)
corvette c6 in transformare,influente z06,c6r momentan atat restu la expo:lol:

Sese_RS 27-02-11 15:51

Re: RS Tuning Bucureşti
 
4 Attachment(s)
bara fata clk lip brabus replica

alexGTI 28-02-11 09:56

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by alexGTI (Post 4113492)
cat m-ar costa si cat ar dura urmatoarele piese facute din carbon (laminate)

mersi

sef,

un raspuns pt mine ?

mersi

Sese_RS 28-02-11 20:40

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by alexGTI (Post 4128496)
sef,

un raspuns pt mine ?

mersi

sal. trebuie sa vad piesele life si pot face un pret.

DJ NICK R5 28-02-11 23:07

Re: RS Tuning Bucureşti
 
salut pentru astra g coupe ceva continuari bara fata spate ai ceva?si da-mi un pret daca da

ClaudyuNSL 01-03-11 00:35

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by DJ NICK R5 (Post 4130960)
salut pentru astra g coupe ceva continuari bara fata spate ai ceva?si da-mi un pret daca da

vezi ca ai pe pagina 5 un bertone ca idee

alexGTI 01-03-11 08:25

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by Sese_RS (Post 4130444)
sal. trebuie sa vad piesele life si pot face un pret.

zi-mi macar cat ar dura
si cand te gasesc sigur la garaj ca vin tocmai din partea cealalta a buc :)

mersi

Sese_RS 01-03-11 08:36

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by alexGTI (Post 4131485)
zi-mi macar cat ar dura
si cand te gasesc sigur la garaj ca vin tocmai din partea cealalta a buc :)

mersi

sub 14 zile nu polimerizeaza rasina ,carbonul are o altfel de rasina timp de uscare 14 zile ,la garaj intre 10 si 20 zilnic mai putin duminica.

Sese_RS 01-03-11 08:39

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by ClaudyuNSL (Post 4131109)
vezi ca ai pe pagina 5 un bertone ca idee

pai alceva nu am de bertone ca idee doar asta am :lol:

alexGTI 01-03-11 08:48

Re: RS Tuning Bucureşti
 
ok, o sa trec azi pe la tine, ca piesele oricum trebuie sa ma duc sa le iau din chiajna. un nr de tel la care sa te sun in caz ca nu gasesc garajul (stiu ca e pe langa vama)

DGMarius 02-03-11 15:46

Re: RS Tuning Bucureşti
 
2 Attachment(s)
Salut!Lasa si mie un pm cu un pret si daca poti face o prelungire bara spate la un ford focus break.atasez 2 poze cum as vrea sa fie(mentionez k pozele sunt facute la un hatcback si a mea e break)multumesc anticipat

florindragutzu69 03-03-11 18:00

Re: RS Tuning Bucureşti
 
salutare!Un Bad Boy look pentru un golf 3 cat ma costa si un pret separat daca aveti si vopsitorie cat costa sa vopsesc capota dupa trb asta..

dbajan123 04-03-11 07:27

Re: RS Tuning Bucureşti
 
1 Attachment(s)
Salut,

Un pret pentru o grila clean si transformarea in grile a locaselor pentru proiectoare (in genul celor din poza atasata).

- Pret?
- Cand le putem face?
- Cat dureaza?

Multumesc,
Iulian

daniel_LNC 04-03-11 19:46

Re: RS Tuning Bucureşti
 
4 Attachment(s)
salut poti sa-mi faci o asemenea fusta(cele 2 poze),ptr un BMW seria 1,care are bara stock?

am sa atasez si 2 poze cu masina mea.

merci

Sese_RS 05-03-11 09:52

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by florindragutzu69 (Post 4139613)
salutare!Un Bad Boy look pentru un golf 3 cat ma costa si un pret separat daca aveti si vopsitorie cat costa sa vopsesc capota dupa trb asta..

sal. noi nu mai facem asemene lucrari deoarece la 5-6 luni dupa lucrare se contureaza fibra pe reperul unde sa lipit fibra,iar greutatea capotei se mareste considerabil,iti recomand sa faci bb din tabla orice tinichigiu priceput il poate face daca ii arati o poza k.

Sese_RS 05-03-11 10:00

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by daniel_LNC (Post 4142749)
salut poti sa-mi faci o asemenea fusta(cele 2 poze),ptr un BMW seria 1,care are bara stock?

am sa atasez si 2 poze cu masina mea.

merci

sal. acest difuzor de aer necesita modificarea bari in totalitate este formata din doua piese nu este o fusta atasata, se poate face

daniel_LNC 05-03-11 11:29

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by Sese_RS (Post 4143850)
sal. acest difuzor de aer necesita modificarea bari in totalitate este formata din doua piese nu este o fusta atasata, se poate face

ok,
cat ma costa,cam cat dureaza+locatia atelierului?

Sese_RS 18-03-11 08:38

Re: RS Tuning Bucureşti
 
4 Attachment(s)
grila fata e coupe clean

Sese_RS 20-03-11 11:29

Re: RS Tuning Bucureşti
 
6 Attachment(s)
capota si praguri silvia s14 facute in 2 zile rapid ptr. prezentare prima etapa cnd.

axela 20-03-11 19:01

Re: RS Tuning Bucureşti
 
bv man ce imi mai place....o sa trec si eu pe la pravalie.bafta

SEBASTIAN 21-03-11 17:31

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Chiar daca nu spun nimic sunt cu geana pe voi.
Imi place foarte mult, superb.

alexGTI 25-03-11 10:40

Re: RS Tuning Bucureşti
 
2 Attachment(s)
Unul dintre cei mai perfectionisti oameni pe care ii cunosc.
Recomand cu incredere

Sese_RS 26-03-11 11:36

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by alexGTI (Post 4198910)
Unul dintre cei mai perfectionisti oameni pe care ii cunosc.
Recomand cu incredere

multumesc ptr. poze si aprecieri mai am de munca mult ca lucrurile sa iasa cum imi doresc.:lol:

Sese_RS 29-03-11 10:30

Re: RS Tuning Bucureşti
 
2 Attachment(s)
capota e30 carbon
capota portbagaj e36 coupe

ClaudyuNSL 29-03-11 10:41

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by Sese_RS (Post 4208925)
capota e30 carbon
capota portbagaj e36 coupe

fitza maxima capotele astea :D

Lucian 29-03-11 11:11

Re: RS Tuning Bucureşti
 
4 Attachment(s)
Ajuta-ma mai intai cu un pret pentru asa ceva (eleronul si priza de aer din grila - nu din carbon). ;)

redteam 29-03-11 22:21

Re: RS Tuning Bucureşti
 
salut Sese , Rosu sunt
Cat iei pe o capota imbracata in carbon (Alfa 156) ?

Sese_RS 29-03-11 23:12

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 4209029)
Ajuta-ma mai intai cu un pret pentru asa ceva (eleronul si priza de aer din grila - nu din carbon). ;)

eleronul acela nu il fac, ca ar costa ca si asta original datorita faptului ca il fac demontabil eu nu iti pun spuma pe haion sa o las acolo eu nu fac tiganii k iar acea grila te costa 100 ron

Sese_RS 29-03-11 23:15

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by redteam (Post 4211205)
salut Sese , Rosu sunt
Cat iei pe o capota imbracata in carbon (Alfa 156) ?

nu inbrac capote, sau plafoane este inposibil de laminat o piesa asa mare ii pot face matrita si o fac din carbon

redteam 29-03-11 23:31

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by Sese_RS (Post 4211424)
nu inbrac capote, sau plafoane este inposibil de laminat o piesa asa mare ii pot face matrita si o fac din carbon

Si la ce preț poți face capota ?

Sese_RS 29-03-11 23:40

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Quote:

Originally Posted by redteam (Post 4211455)
Si la ce preț poți face capota ?

750 e

elman 30-03-11 02:18

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Salutari! Am o mare rugaminte si speeer sa am un raspuns pozitiv! Personal sunt satul de cat am cautat, si sincer am facut o greseala maxima cand am plecat cu masina din Constanta unde aveam mai multe oferte si am venit aici in Bucuresti unde ori toata lumea se lauda ca face dar cand duc masina au treaba, ori nu se baga nimeni din comoditate, si am ajuns sa-mi pice masina in parcare!
Am o Toyota Supra an 92, ii pun pozele mai jos (sper sa reusesc). Vreau un Body kit complet, am o multime de modele (le postez si p-astea), relativ simple din cate am sesizat, dar cine drek sa le faca??? Le pot lua din State,mi le aduce cineva... dar cineva tot trebuie sa mi le puna desi sunt garantate sa se potriveasca (asa spun ei:)) In fine, m-am gandit ca facute loco castiga toata lumea! Si un roman meserias, si eu ca scap de grija masinii :)) Sunt satul sa vad baieti interesati si muncitori in tara care pierd doar din cauza clientilor cu mentalitatii romanesti ca toti stim, facem suntem buni si... mai bine cumpar de "afara" decat sa le fac in tara!
Nu mai intreb si de o vopsitorie buna ca deja ma iau durerile de cap de cate alte promisiuni aiurea am avut. Dar eu tot caut :)
In fine. Glumesc. Pana la urma tu sti mai bine cat si ce poti face. Oricum un raspuns ar fi foarte bine primit.
Numai bine.
PS. Mai am si un Cadillac BLS (e nou saracul)... ceva fustite finute crezi ca ai putea concepe?? De altele nu te mai intreb ca deja sunt suficiente :))

Cred ca ai sesizat ca nu am intrebat de pret!!!


https://forum.4tuning.ro/album.php?al...ictureid=45937https://forum.4tuning.ro/picture.php?...ictureid=45938https://forum.4tuning.ro/picture.php?...ictureid=45939https://forum.4tuning.ro/picture.php?...ictureid=45940https://forum.4tuning.ro/picture.php?...ictureid=45941https://forum.4tuning.ro/picture.php?...ictureid=45942

elman 30-03-11 02:24

Re: RS Tuning Bucureşti
 
Apropo... nu am cum sa nu te felicit ptr eforturile facute! E prima data cand parcurg in intregime un post pe toate paginile!!!

florindragutzu69 01-04-11 10:54

Re: RS Tuning Bucureşti
 
3 Attachment(s)
Salut!Ma intereseaza daca se poate face o bara in genul acesteia pt un golf 3.astept PM cu modalitatea in care se poate face si un pret.
Stima!

robert_zed2112 01-04-11 20:02

Re: RS Tuning Bucureşti
 
2 Attachment(s)
salut....poti sa imi faci si mie o prelungire la bara uite si poze...ms astept un rasp


All times are GMT +2. The time now is 21:54.

- Copyright 2026 4Tuning