![]() |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Quote:
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Sa-l stapanesti sanatos si multumim ptr colaborare cu pozele @ 4td2010romexpo
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Incearca sa nu mai faci la portrete fata asa ''plasticata' arata penibil
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
4 Attachment(s)
Mersi!
Am incercat niste blitzuri zilele astea. :) Ce a iesit.. :arrow: |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
5 Attachment(s)
Portrait... :rolleyes2 Mai nou pe partea asta... parca tot am impresia ca nu stiu sa fac poze, doar la masini, si am zis sa incerc si altceva, sa invat sa incadrez si alt subiect intr-o poza, nu doar o masina.
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Deci serios ...ai un stil de a le strica fetele , blurezi ..nu stiu ce le faci dar nu ies bine deloc ... incearca sa le lasi fetele mai naturale , eventual retusezi un cos doua ... dar nu asa ... urat ..lafel ca cele de la 4tuning day ....
incadrarea in poza e ok ... pozele sunt oke ...dar prelucrarea e un minus mare ... |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
:shock: le-ai tras cu 18-200-le? sorry, da nu ma pot abtine, ESTE ORIIIBIIIIL!!!
nu ma intelege gresit sunt mare fan Sigma, am un 10-20 si un 17-70, amandoua absolut superbe, dar ob asta e praf, pozele arata a cam ce ai scoate cu un telefon cu camera bunicel (strict ca scharf, nu comentez expunere, incadrare, compozitie, etc. , asta e cu totul alta discutie), scapa de la altfel ai dat degeaba banii pe 40d-u ala |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
da... cu 18-200 :|
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
naspa treaba, pacat :sad:
macar ai un body bun |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
pune una din ultimele poze neprelucrata ....sa vada si ochiu nostru cum scoate sigma .
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
3 Attachment(s)
stock
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
oof ?
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
ff slab obiectivu schimbal urgent si ceva mai sharp
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
6 Attachment(s)
Se vinde obiectivu SIGMA 18-200mm F3.5-6.3 OS
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
7 Attachment(s)
Am gasit problema... :lol: Nu obiectivu e de vina, cardu e prea mic :lol: Astazi am tras RAW, si am ajuns la concluzia ca am nevoie de un card mai mare. Oricum, obiectivul se vinde pentru un obiectiv ultra wide. |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
parca editezi prea mult.. pozele 5.6.7 sunt ok.
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
seria cu bmw-ul au fost mai reusite. Unde e locatia asta? undeva pe muncii?
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Pe muncii sunt facute pozele. :)
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Felicitari pentru articol domnu ;)
bravo ! |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
1 Attachment(s)
Mersi Tim, felicitari proprietarului. :)
Inca o poza... care intra deja la virtual tuning, dar care imi place foarte mult. :) |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
blur pe jante tati. se vad prea bine in comparatie cu caroseria :D
pune si originalul, e secsi poza. |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
1 Attachment(s)
originalul :D
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
4 Attachment(s)
..... |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Ti-ai luat 40d ca sa editezi mai mult?
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Nu fiti rautaciosi ca nu e frumos, aratati omului unde a gresit.
Sustin si eu ideea ca exagerezi cu editarea - cred ca ti-am spus si pe vremea cand aveai SONY-ul. Dar depinde, evident, de ceea ce vrei sa obtii. |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
5 Attachment(s)
Obiectiv nou :D Sigma 10-20mm F4-5.6
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Quote:
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Aici cam are dreptate omu :)) eu ti-am zis sa iti iei si un 50mm ca de acolo in sus .. ii ok ... in jos numai asa de ok ...
PS: editeaza ca la virtual tuning vezi daca ti-am zis de portretuire ... si photo tools :)) nu te mai lasi ... Stiu eu de ce editeaza atat ca vrea sa faca ca cineva :)) dar nu prea is iese :))) ahahhahaha |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Pai urmeaza si un 50mm cat de curand, si pe viitor un blitz :) Mai am de strans niste banuti pana acolo.
Un Canon 50mm F1.8, s-ar putea sa-mi comand luna urmatoare. ;) LE: Aaa... si, pozele nu sunt editate asa mult, primele doua poze cu skonda, am accentuat un pic cerul din RAW, si la a 4-a am vignetat un pic marginile, si bineinteles, iar am incercat sa accentuez un pic cerul, fata de restul pozelor, sunt destul de "curate". :) |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
1 Attachment(s)
E vt ce-i drept... dar arata bine :D face minuni wide-ul asta :X
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Quote:
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
NU mai edita o culoare in LIGHTROOM mai bine ai incerca in Photoshop e mult mai simplu decat sa faci greseli din Lightroom
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Quote:
@Capone_street - Nu folosesc lightroom, doar photoshop. :) Culorile sunt doar din RAW.. :) |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
3 Attachment(s)
Studio șit :twisted:
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Quote:
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
10 Attachment(s)
KOE Cluj 2010... :)
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Quote:
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
6 Attachment(s)
VW Bora FLE vs CTA Mai multe poze pe blog... ;) |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Mişto jantele dar nu dau bine deloc pe astea două ( părerea mea ) nici combinaţia de culori nu-mi place ...roşu trandafiriu şi verde aprins cu argintiu ? Neah ...în fine gusturile nu se discută , pozele sunt frumoase şi asta contează :D
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Mersi! Pai sunt Wagenwerks style ;) Arata chiar bine in realitate. Erau frumoase niste BBS-uri, vopsite cu culorile astea, dar na.. :)
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:12. |
- Copyright 2026 4Tuning