Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Fotografiile mele (https://forum.4tuning.ro/533-fotografiile-mele.html)
-   -   CRM Design (https://forum.4tuning.ro/533-fotografiile-mele/125897-crm-design.html)

rommel 28-03-10 22:09

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Rares_CRM (Post 3227598)
Noua achizitie, CANON EOS 40D cu obiectiv SIGMA 18-200mm F3.5-6.3 DC OS (cu stabilizator optic)
First picture... (needitata, neatinsa, stock direct din aparat)

Sa-l stapanesti sanatos si lumina buna, eu am asa ceva de aproape 2 ani si nu m-a dezamagit. ;)

EvLSant0S 31-03-10 00:34

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Sa-l stapanesti sanatos si multumim ptr colaborare cu pozele @ 4td2010romexpo

Capone_street 31-03-10 12:06

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Incearca sa nu mai faci la portrete fata asa ''plasticata' arata penibil

Rares_CRM 01-04-10 13:38

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
4 Attachment(s)
Mersi!
Am incercat niste blitzuri zilele astea. :) Ce a iesit.. :arrow:

Rares_CRM 02-04-10 12:25

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
5 Attachment(s)
Portrait... :rolleyes2 Mai nou pe partea asta... parca tot am impresia ca nu stiu sa fac poze, doar la masini, si am zis sa incerc si altceva, sa invat sa incadrez si alt subiect intr-o poza, nu doar o masina.

Most_Wanted 02-04-10 17:07

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Deci serios ...ai un stil de a le strica fetele , blurezi ..nu stiu ce le faci dar nu ies bine deloc ... incearca sa le lasi fetele mai naturale , eventual retusezi un cos doua ... dar nu asa ... urat ..lafel ca cele de la 4tuning day ....
incadrarea in poza e ok ... pozele sunt oke ...dar prelucrarea e un minus mare ...

3S-FE 03-04-10 02:05

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
:shock: le-ai tras cu 18-200-le? sorry, da nu ma pot abtine, ESTE ORIIIBIIIIL!!!

nu ma intelege gresit sunt mare fan Sigma, am un 10-20 si un 17-70, amandoua absolut superbe, dar ob asta e praf, pozele arata a cam ce ai scoate cu un telefon cu camera bunicel (strict ca scharf, nu comentez expunere, incadrare, compozitie, etc. , asta e cu totul alta discutie), scapa de la altfel ai dat degeaba banii pe 40d-u ala

Rares_CRM 03-04-10 10:39

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
da... cu 18-200 :|

3S-FE 03-04-10 15:02

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
naspa treaba, pacat :sad:

macar ai un body bun

Most_Wanted 03-04-10 18:17

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
pune una din ultimele poze neprelucrata ....sa vada si ochiu nostru cum scoate sigma .

Rares_CRM 04-04-10 01:47

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
3 Attachment(s)
stock

cRbL 04-04-10 06:56

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
oof ?

Capone_street 06-04-10 16:25

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
ff slab obiectivu schimbal urgent si ceva mai sharp

Rares_CRM 09-04-10 10:12

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
6 Attachment(s)
Se vinde obiectivu SIGMA 18-200mm F3.5-6.3 OS

Rares_CRM 11-04-10 22:44

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
7 Attachment(s)

Am gasit problema... :lol: Nu obiectivu e de vina, cardu e prea mic :lol: Astazi am tras RAW, si am ajuns la concluzia ca am nevoie de un card mai mare.
Oricum, obiectivul se vinde pentru un obiectiv ultra wide.

taz.frkz 12-04-10 11:14

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
parca editezi prea mult.. pozele 5.6.7 sunt ok.

RA_2fast4u 12-04-10 15:33

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
seria cu bmw-ul au fost mai reusite. Unde e locatia asta? undeva pe muncii?

Rares_CRM 12-04-10 18:59

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Pe muncii sunt facute pozele. :)

Tim 13-04-10 19:50

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Felicitari pentru articol domnu ;)
bravo !

Rares_CRM 14-04-10 00:34

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
1 Attachment(s)
Mersi Tim, felicitari proprietarului. :)
Inca o poza... care intra deja la virtual tuning, dar care imi place foarte mult. :)

cRbL 14-04-10 03:41

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
blur pe jante tati. se vad prea bine in comparatie cu caroseria :D
pune si originalul, e secsi poza.

Rares_CRM 14-04-10 13:11

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
1 Attachment(s)
originalul :D

Rares_CRM 25-04-10 16:10

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
4 Attachment(s)
.....

Most_Wanted 26-04-10 15:27

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Ti-ai luat 40d ca sa editezi mai mult?

rommel 26-04-10 21:43

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Nu fiti rautaciosi ca nu e frumos, aratati omului unde a gresit.

Sustin si eu ideea ca exagerezi cu editarea - cred ca ti-am spus si pe vremea cand aveai SONY-ul. Dar depinde, evident, de ceea ce vrei sa obtii.

Rares_CRM 03-05-10 13:58

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
5 Attachment(s)
Obiectiv nou :D Sigma 10-20mm F4-5.6

rommel 03-05-10 18:41

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Rares_CRM (Post 3329530)
Obiectiv nou :D Sigma 10-20mm F4-5.6

Un mic sfat: nu face portrete cu obiectivul asta decat daca vrei sa iasa ceva "funny", pentru ca orice ultra-wide, wide (tot ce e pana in 50mm) distorsioneaza geometric foarte mult (cu cat e focala mai mica cu atat sunt distorsiunile mai evidente).

Heparu_Boy 03-05-10 19:40

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Aici cam are dreptate omu :)) eu ti-am zis sa iti iei si un 50mm ca de acolo in sus .. ii ok ... in jos numai asa de ok ...

PS: editeaza ca la virtual tuning vezi daca ti-am zis de portretuire ... si photo tools :)) nu te mai lasi ...


Stiu eu de ce editeaza atat ca vrea sa faca ca cineva :)) dar nu prea is iese :))) ahahhahaha

Rares_CRM 03-05-10 19:50

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Pai urmeaza si un 50mm cat de curand, si pe viitor un blitz :) Mai am de strans niste banuti pana acolo.
Un Canon 50mm F1.8, s-ar putea sa-mi comand luna urmatoare. ;)

LE: Aaa... si, pozele nu sunt editate asa mult, primele doua poze cu skonda, am accentuat un pic cerul din RAW, si la a 4-a am vignetat un pic marginile, si bineinteles, iar am incercat sa accentuez un pic cerul, fata de restul pozelor, sunt destul de "curate". :)

Rares_CRM 08-05-10 13:53

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
1 Attachment(s)
E vt ce-i drept... dar arata bine :D face minuni wide-ul asta :X

rommel 08-05-10 22:10

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Rares_CRM (Post 3343614)
E vt ce-i drept... dar arata bine :D face minuni wide-ul asta :X

Ai grija la edit: roata stanga fata e taiata aiurea, nu stiu ce ai vrut sa faci acolo. Incearca sa izolezi subiectul altfel, le editezi prea "violent".

Capone_street 08-05-10 22:13

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
NU mai edita o culoare in LIGHTROOM mai bine ai incerca in Photoshop e mult mai simplu decat sa faci greseli din Lightroom

Rares_CRM 09-05-10 23:03

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Capone_street (Post 3344641)
NU mai edita o culoare in LIGHTROOM mai bine ai incerca in Photoshop e mult mai simplu decat sa faci greseli din Lightroom

@rommel, m-am grabit cu poza, am lasat masina mai jos, si n-am fost atent la partea din fata. :) Daca te uiti, e taiat si asfaltu.. :) Graba strica treaba

@Capone_street - Nu folosesc lightroom, doar photoshop. :) Culorile sunt doar din RAW.. :)

Rares_CRM 10-05-10 23:53

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
3 Attachment(s)
Studio șit :twisted:

rommel 11-05-10 09:33

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Rares_CRM (Post 3350449)
Studio șit :twisted:

No așe :). Se poate si fara edit "agresiv" ;)

Rares_CRM 23-05-10 22:24

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
10 Attachment(s)
KOE Cluj 2010... :)

xxdadixx 23-05-10 23:11

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Rares_CRM (Post 3329530)
Obiectiv nou :D Sigma 10-20mm F4-5.6

Fain modelul.

Rares_CRM 25-05-10 10:20

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
6 Attachment(s)
VW Bora FLE vs CTA
Mai multe poze pe blog... ;)

DTH 26-05-10 03:10

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Mişto jantele dar nu dau bine deloc pe astea două ( părerea mea ) nici combinaţia de culori nu-mi place ...roşu trandafiriu şi verde aprins cu argintiu ? Neah ...în fine gusturile nu se discută , pozele sunt frumoase şi asta contează :D

Rares_CRM 26-05-10 11:30

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Mersi! Pai sunt Wagenwerks style ;) Arata chiar bine in realitate. Erau frumoase niste BBS-uri, vopsite cu culorile astea, dar na.. :)


All times are GMT +2. The time now is 08:12.

- Copyright 2026 4Tuning