![]() |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Salut , zi-mi si mie unde ti-ai umflat aripile , ca acceasi chestie tre` s-o fac si eu din cauza J-ului la jante si a cauciucurilor late...
Multam ! |
Quote:
PE FUSTITA SCRIE RENAULT DAR SINCER NU STIU DE CE MODEL ESTE. AM LUAT-O DE LA CINEVA DAR ERA SINGURA. Quote:
o sa pun nr lui de tel dar asta numai cu acordul lui ps: am pus si lucasuri albe :) |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
De unde ai gasit buza aia care o ai la bara sau de pe ce masina se potriveste la cielo?..ca da foarte bine cu ea. ast un rasp. MS.
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
laguna I.;)
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Ms de info..o sa caut si poate imi pun si eu.
|
semnalizari albe
2 Attachment(s)
mi-am "albit" si eu semnalizarile :)
pe aripi de opel astra g, iar din cele de fata am scos caciulile galbene (am muncit un pic la ele) |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
frumos,imi place...merita munca....
un singur lucru...cum a mai zis cineva...nu-i sta prea bine cu numarul acolo...tot pe mijloc sau pe partea stanga macar...pana la urma e alegerea ta...gusturile nu se discuta!;) pt semnalizarile tale ”albite”...sunt in comert becuri cromate...care se vor vedea un pic negricioase...sa zc asa...cand sunt stinse...in rest ca un bec normal lumina lor...chiar mai asemanatoare de cea de semnalizari, mai galbena... NUMAI BINE! |
Re: semnalizari albe
Quote:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Numarul ala cu ce sta prins acolo?
|
rasp
1. stiu de becurile alea dar ce am gasit eu costau peste 60 de lei si nu prea merita.
2. de numar am mai explicat anterior. 3. semnalizarile sunt de Opel Astra G si se gasesc in orice magazin de piese auto (eurocar, autokappa, etc.) 4. numarul e lipit cu banda dublu adeziva 3M multumesc pt aprecieri si critici :-) |
primenirea de primavara :)
salut!
Are cineva 2 arcuri fata sa mearga la Cielo? vreau si eu sa cumpar, dar la un pret rezonabil. arcurile stoc au 31cm inaltime, eu as vrea ceva in jur de 28cm (dar nu taiate :) ). cine are sa lase aici un nr de tel. multam |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Ti-am vazut masina in curte la fosta autobaza la targ :D frumoasa !
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
s-o vezi cand e spalata :))
mersi. si a ta e. as vrea si eu eleron din ala. cat ai dat pe el. on topic: vreau arcuri |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Bagati ma flexu, cate o spira si gata :D
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
Da , sa ne vezi tu dupa aia cu rotile in sus :))) . |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
clauio imi plac semnalele fata , dar daca tu ai scos caciulita aia portocalie nu influenteaza felul in care se vad acum?? adica se vad la fel ca inainte semnalizarile?? in rest imi place masina..cat mai clean:D
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Se vad mai frumos ca inainte. e lumina mai multa si alba :P .parerea mea
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
BECURILE FIIND ALBE FACEAU O LUMINA GALBUIE SPRE ALB, DAR LE-AM "PIMP-UIT" CU NISTE VOPSEA CROMATA SI ACUM LUMINEAZA APROAPE GALBEN :)
ASTA CA SA NU DAU 65 LEI PE 2 BECURI DIN ALEA SILVER VISION IMI TREBUIE ARCURI!!!! |
grila
4 Attachment(s)
Mi-am facut de lucru si am modificat grila de fata. Asta e doar o varianta provizorie. Vreau sa o modific altfel. :0
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
scoate-i si sigla daca tot ai pus plasa.
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
f intretinuta masina! |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Iti trage bine amice masina, :D poate avem ocazia sa ne dam calumea , ca m-ai luat prin surprindere :)) ! bafta !
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Gpl power! Tu cred ca erai pe benzina ca veneai destul de tare.
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Frumoasa masina , sa ai grija de ea :-) .
|
;)
multumesc...incerc....dar se mai gaseste cate unu/una sa n-aiba loc de barile mele...
Orice masina e frumoasa daca e ingrijita si intretinuta |
help
Ma lamureste si pe mine cineva?
Ce arcuri merg pe fata la Cielo fara nicio modificare? Am auzit pareri ca cele de Kadett si Astra F nu merg....nu mai stiu ce sa cred (altii zic ca merg). Vreau arcuri fata care sa coboare botu' masinii 3-4 cm. Multumesc. p.s.: ce fel de KADETT si Astra F (1.8 gsi, 2.0 gsi,....?) |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Deci eu am avut de kadet gsi. Diferenta intre ele si cele normale de cielo era fix de 4 cm (masurate cu ele date jos). Cu ele pe masina, se miscora distanta dintre aripa si janta cu vreo 3.5 - 4 pe fata. si vreo 3-3.5 pe spate, functie de benzil+gaz. Acum sper ca mi-am adus aminte bine detaliile astea, dar sigur astea de gsi erau mai tari decat unele fk care le-am avut.
Apropo, fk-urile de le-am avut dupa, erau de pe astra F :) Mai era un coleg pe aici (Rik daca nu ma insel) care avea de calibra pe spate la nexia. modificate un pic ca sa fie mai scurte, dar se potrivesc si fara modificari, daca are vreuna arcuri sport (cele stock nu stiu ce dimensiuni au, dar ca forma sunt la fel ca cele de cielo - butoias - pe spate). |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
are cineva CODUL pt. arcurile fata de Kadett Gsi (cele de 274mm inaltime)?
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
pe cielo merg arcuri de pa kadett E, astra F, vectra A, calibra .... merg 100% eu am pe amea de astra F
|
2 pics
2 Attachment(s)
sa mai urce si topicu meu.... :)
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
frUmoasa fusta ..:D vino si tu duminica la ora 15 in parcarea facultatii de automatica :P !!!
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
daca nu sunt plecat din oras o sa vin ;)
|
meet
5 Attachment(s)
cateva poze de azi
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
1 Attachment(s)
unul dintre cele mai frumoase si intretinute cielo-uri din Craiova :P bravo , felicitari !
mai ia o poza de la mine |
multam
mutumesc pt. laude...le am pe toate datorita lui alinush care mi-a dat linku magic.:)
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:47. |
- Copyright 2026 4Tuning