Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - DJ-06-PFH (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/105339-cielo-dj-06-pfh.html)

Greku`BWJ 17-10-10 10:34

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Salut , zi-mi si mie unde ti-ai umflat aripile , ca acceasi chestie tre` s-o fac si eu din cauza J-ului la jante si a cauciucurilor late...
Multam !

clauio 18-10-10 13:35

Quote:

Originally Posted by NXdev (Post 3732552)
A iesit bine :D, ii sta bine cu jantele astea .Ce nu-mi place...e pozitia numarului, poate ii sta mai bine pe mijloc sau in stanga.

EDIT: De unde pot sa fac si eu rost de o buza ca aceea ?

SAL. L-AM AVUT SI PE MIJLOC DA' IMI PLACE MAI MULT ASA CA SE VEDE BARA MAI FRUMOS (EU NU L-AS MAI PUNE DELOC :) ).SI IL AM PE DREAPTA TOCMAI PT CA TOTI CARE IL AU INTR-O PARTE IL AU PE STG.

PE FUSTITA SCRIE RENAULT DAR SINCER NU STIU DE CE MODEL ESTE. AM LUAT-O DE LA CINEVA DAR ERA SINGURA.

Quote:

Originally Posted by Greku`BWJ (Post 3733583)
Salut , zi-mi si mie unde ti-ai umflat aripile , ca acceasi chestie tre` s-o fac si eu din cauza J-ului la jante si a cauciucurilor late...
Multam !

ARIPILE MI LE-A UMFLAT CEL MAI TARE TOLIER DIN CRAIOVA - AUREL
o sa pun nr lui de tel dar asta numai cu acordul lui

ps: am pus si lucasuri albe :)

ALEX_BZN 18-10-10 17:15

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
De unde ai gasit buza aia care o ai la bara sau de pe ce masina se potriveste la cielo?..ca da foarte bine cu ea. ast un rasp. MS.

dRR-XWX 18-10-10 19:59

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by ALEX_BZN (Post 3737528)
De unde ai gasit buza aia care o ai la bara sau de pe ce masina se potriveste la cielo?..ca da foarte bine cu ea. ast un rasp. MS.

citeste postu dinantea postului tau..............................................: rolleyes2:rolleyes2

gbry_el_05-RSG 18-10-10 20:37

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
laguna I.;)

ALEX_BZN 19-10-10 15:03

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Ms de info..o sa caut si poate imi pun si eu.

clauio 16-11-10 13:00

semnalizari albe
 
2 Attachment(s)
mi-am "albit" si eu semnalizarile :)
pe aripi de opel astra g, iar din cele de fata am scos caciulile galbene (am muncit un pic la ele)

Stefy88 16-11-10 14:14

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
frumos,imi place...merita munca....
un singur lucru...cum a mai zis cineva...nu-i sta prea bine cu numarul acolo...tot pe mijloc sau pe partea stanga macar...pana la urma e alegerea ta...gusturile nu se discuta!;)

pt semnalizarile tale ”albite”...sunt in comert becuri cromate...care se vor vedea un pic negricioase...sa zc asa...cand sunt stinse...in rest ca un bec normal lumina lor...chiar mai asemanatoare de cea de semnalizari, mai galbena...


NUMAI BINE!

Greku`BWJ 16-11-10 15:19

Re: semnalizari albe
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 3816986)
mi-am "albit" si eu semnalizarile :)
pe aripi de opel astra g, iar din cele de fata am scos caciulile galbene (am muncit un pic la ele)

De unde ti-ai luat semnalizarile de pe aripi? zi-mi si mie magazinu` sa-mi iau si eu :D ! Merci !

sorin_maican20 16-11-10 20:55

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Numarul ala cu ce sta prins acolo?

clauio 17-11-10 09:08

rasp
 
1. stiu de becurile alea dar ce am gasit eu costau peste 60 de lei si nu prea merita.
2. de numar am mai explicat anterior.
3. semnalizarile sunt de Opel Astra G si se gasesc in orice magazin de piese auto (eurocar, autokappa, etc.)
4. numarul e lipit cu banda dublu adeziva 3M
multumesc pt aprecieri si critici :-)

clauio 30-01-11 17:52

primenirea de primavara :)
 
salut!
Are cineva 2 arcuri fata sa mearga la Cielo? vreau si eu sa cumpar, dar la un pret rezonabil. arcurile stoc au 31cm inaltime, eu as vrea ceva in jur de 28cm (dar nu taiate :) ). cine are sa lase aici un nr de tel.
multam

Greku`BWJ 30-01-11 18:09

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Ti-am vazut masina in curte la fosta autobaza la targ :D frumoasa !

clauio 31-01-11 08:47

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
s-o vezi cand e spalata :))
mersi. si a ta e. as vrea si eu eleron din ala. cat ai dat pe el.
on topic: vreau arcuri

Greku`BWJ 31-01-11 13:00

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 4037357)
s-o vezi cand e spalata :))
mersi. si a ta e. as vrea si eu eleron din ala. cat ai dat pe el.
on topic: vreau arcuri

100 ron de la un baiat care vroia sa scape de el repede, si mi-a placut ca a fost si alb. gasesti la 120-130 ron .Si eu vreau arcuri :D dar "nu e bani" :))

stefiPJJ 31-01-11 17:21

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Bagati ma flexu, cate o spira si gata :D

Greku`BWJ 31-01-11 17:26

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by stefiPJJ (Post 4038969)
Bagati ma flexu, cate o spira si gata :D


Da , sa ne vezi tu dupa aia cu rotile in sus :))) .

B-99-SAA 01-02-11 08:16

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by Greku`BWJ (Post 4038978)
Da , sa ne vezi tu dupa aia cu rotile in sus :))) .

N-are ma treba, eu nu m-am dus cu rotile in sus, merge perfect masina! :D Numai sa tai si tu proportionat, adica 1 spira sau 2, nu cu jumatati de masura.

Alex4u 01-02-11 19:06

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
clauio imi plac semnalele fata , dar daca tu ai scos caciulita aia portocalie nu influenteaza felul in care se vad acum?? adica se vad la fel ca inainte semnalizarile?? in rest imi place masina..cat mai clean:D

Greku`BWJ 01-02-11 20:25

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Se vad mai frumos ca inainte. e lumina mai multa si alba :P .parerea mea

clauio 02-02-11 09:48

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
BECURILE FIIND ALBE FACEAU O LUMINA GALBUIE SPRE ALB, DAR LE-AM "PIMP-UIT" CU NISTE VOPSEA CROMATA SI ACUM LUMINEAZA APROAPE GALBEN :)
ASTA CA SA NU DAU 65 LEI PE 2 BECURI DIN ALEA SILVER VISION

IMI TREBUIE ARCURI!!!!

clauio 08-02-11 14:54

grila
 
4 Attachment(s)
Mi-am facut de lucru si am modificat grila de fata. Asta e doar o varianta provizorie. Vreau sa o modific altfel. :0

stefiPJJ 08-02-11 15:56

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
scoate-i si sigla daca tot ai pus plasa.

B-99-SAA 08-02-11 17:44

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by stefiPJJ (Post 4065635)
scoate-i si sigla daca tot ai pus plasa.

Asa zic si eu.... O sa dea muuuuult mai bine!

BV_88_SIK 11-02-11 07:56

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 2842576)
Poti sa zici ca ti-ai pus xenoane PHILIPS, ca ai jante OZ, ca ai arcuri EIBACH, frane BREMBO, etc. dar nu pot sa zic ca am M...... in motor. :shock:
Si folosesc ulei DAEWOO (fara reclama mascata).

stai linistit ca asa face asa zisu l moderator..face pe desteptul..defapt se crede destept.
f intretinuta masina!

Greku`BWJ 11-02-11 17:35

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Iti trage bine amice masina, :D poate avem ocazia sa ne dam calumea , ca m-ai luat prin surprindere :)) ! bafta !

clauio 11-02-11 21:36

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Gpl power! Tu cred ca erai pe benzina ca veneai destul de tare.

Greku`BWJ 12-02-11 02:09

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 4076108)
Gpl power! Tu cred ca erai pe benzina ca veneai destul de tare.

Da...pai eu n-am gaz..:D oricum la stadion am lasat-o moale ca dadeam de amicii mei :)))

Allynush 12-02-11 16:40

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Frumoasa masina , sa ai grija de ea :-) .

clauio 13-02-11 18:48

;)
 
multumesc...incerc....dar se mai gaseste cate unu/una sa n-aiba loc de barile mele...
Orice masina e frumoasa daca e ingrijita si intretinuta

clauio 14-02-11 12:37

help
 
Ma lamureste si pe mine cineva?
Ce arcuri merg pe fata la Cielo fara nicio modificare? Am auzit pareri ca cele de Kadett si Astra F nu merg....nu mai stiu ce sa cred (altii zic ca merg).
Vreau arcuri fata care sa coboare botu' masinii 3-4 cm.
Multumesc.
p.s.: ce fel de KADETT si Astra F (1.8 gsi, 2.0 gsi,....?)

banzay 14-02-11 12:45

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Deci eu am avut de kadet gsi. Diferenta intre ele si cele normale de cielo era fix de 4 cm (masurate cu ele date jos). Cu ele pe masina, se miscora distanta dintre aripa si janta cu vreo 3.5 - 4 pe fata. si vreo 3-3.5 pe spate, functie de benzil+gaz. Acum sper ca mi-am adus aminte bine detaliile astea, dar sigur astea de gsi erau mai tari decat unele fk care le-am avut.

Apropo, fk-urile de le-am avut dupa, erau de pe astra F :)

Mai era un coleg pe aici (Rik daca nu ma insel) care avea de calibra pe spate la nexia. modificate un pic ca sa fie mai scurte, dar se potrivesc si fara modificari, daca are vreuna arcuri sport (cele stock nu stiu ce dimensiuni au, dar ca forma sunt la fel ca cele de cielo - butoias - pe spate).

clauio 14-02-11 13:03

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
are cineva CODUL pt. arcurile fata de Kadett Gsi (cele de 274mm inaltime)?

iviTe 17-02-11 14:38

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
pe cielo merg arcuri de pa kadett E, astra F, vectra A, calibra .... merg 100% eu am pe amea de astra F

clauio 22-03-11 19:19

2 pics
 
2 Attachment(s)
sa mai urce si topicu meu.... :)

Greku`BWJ 22-03-11 22:00

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
frUmoasa fusta ..:D vino si tu duminica la ora 15 in parcarea facultatii de automatica :P !!!

clauio 23-03-11 23:56

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
daca nu sunt plecat din oras o sa vin ;)

clauio 27-03-11 21:07

meet
 
5 Attachment(s)
cateva poze de azi

Greku`BWJ 27-03-11 22:02

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
1 Attachment(s)
unul dintre cele mai frumoase si intretinute cielo-uri din Craiova :P bravo , felicitari !
mai ia o poza de la mine

clauio 27-03-11 23:13

multam
 
mutumesc pt. laude...le am pe toate datorita lui alinush care mi-a dat linku magic.:)


All times are GMT +2. The time now is 21:47.

- Copyright 2026 4Tuning