Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele (https://forum.4tuning.ro/505-machetele-mele.html)
-   -   Machetele mele - CatalinM6 (https://forum.4tuning.ro/505-machetele-mele/102064-machetele-mele-catalinm6.html)

AdY9005 15-05-09 20:24

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
1 Attachment(s)
Interesanta macheta asta . Ahhh si vezi ca nu lipseste oglinda din partea dreapta pentru ca asa e masina ...... :-)

CatalinM6 15-05-09 21:42

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Dupa o examinare mai amanuntita..sa stii ca am realizat si eu asta :)
Ai idee de ce?

dolb 15-05-09 21:58

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
asa erau masinile pana in anii 60..ceva de genu. Fara oglinda pe dreapta cum nici dacia 1300 (parca) nu are oglinda pe dreapta. Oricum super tari machete si sunt invidios. Sa ma inviti pe la tine sa ti le vad :D

lauTM 27-08-09 16:19

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
frumoasa coletie , mai ales cele muscle

CatalinM6 21-09-09 12:04

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Merci lauTM!
Din diverse motive...o perioada am lasat deoparte machetele,dar o sa revin :)
Momentan mi s-au "dus" acumulatorii de la camera foto si nu pot sa fac poze
:(
Urmeaza: Lexus IS 350 (primita cadou), Buick 1965 Gran Sport si Ford Mustang GT 1967 (cumparate de la un coleg de pe forum)

CatalinM6 24-09-09 10:02

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
10 Attachment(s)
21.Lexus IS 350,de la Bburago (primita cadou)

dolb 24-09-09 10:05

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
sincer, mie nu imi place ! si am vazut-o in multe benzinarii ! Bburago nu mai fac machete de calitate :( Bafta

CatalinM6 24-09-09 10:27

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
12 Attachment(s)
22.Buick Riviera Gran Sport 1965 (Maisto)
Imi cer scuze pt numarul mare de poze!

dolb 24-09-09 10:36

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Asa mai merge ! extraordinara macheta :) unde le gasesti man ? ca eu gasesc numai porcarii .

NECROPHORUS 24-09-09 10:42

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
frumoasa macheta, desi plecasem pt alta mi-a placut pe moment mai mult asta si mi-am luat-0 :D, bafta in continuare la colectionat.

:!::idea::arrow:

Gigxy76 25-09-09 00:33

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
ma bucur foarte mult ca iti place macheta, bine ca a ajuns pe maini bune.

CatalinM6 25-09-09 08:43

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
12 Attachment(s)
23.Ford Mustang Gt 1967,de la Maisto

Dolb - Merci! le caut....ce sa zic:)
NECROPHORUS - Merci!
Gigxy76 - Si tu ai fost serios/prompt si le-ai impachetat f bine :)

DTH 25-09-09 14:20

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Superba :> sa o stapanesti sanatos ! si cat mai multe posibile sa ai de genu :>

CatalinM6 25-09-09 17:35

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Ma bucur ca iti place!
Si mie imi place foarte mult...pana in momentul de fata este preferata mea :)

Gigxy76 26-09-09 00:49

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
pentru mine sunt adevarate bijuterii, si au meritat tot efortul sa le impachetez cat mai bine, poate pe viitor voi face si eu colectie de muscle car dar la scara 1:18, deja am pus "ochiul" pe un ford si 2 machete dodge

CatalinM6 26-09-09 10:34

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
12 Attachment(s)
24.Dodge Coronet Super Bee 1969, de la MotorMax (o am si pe galben :D)
Pt "un 1/24" mi se pare foarte bine lucrata,cred ca este cea mai mare/lunga macheta din mini-colectia mea,are 22cm lungime
Sper sa va placa!

lopez23 26-09-09 11:58

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Foarte tare !! modelul asta de muscle nu-l stiam ,felicitari ai o colectia frumoasa :)

NECROPHORUS 26-09-09 12:14

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
foarte tare, felicitari ...dar mai fratilor face-ti-mi si mie rost de modelu asta de dodge ...nu il gasesc niciunde!! :!::idea::arrow:

DTH 26-09-09 12:22

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Frumos model , cred ca o sa-l iau si eu cand plec din tara dar as vrea pe alta culoare ... nu zic ca nu e frumoasa si culoarea asta dar parca un verde mi-ar sari mai mult in ochi , bineinteles daca il gasesc ...:P felicitari pentru achizitie si succes in continuare !

CatalinM6 26-09-09 12:23

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
12 Attachment(s)
Merci...lopez23! Nici eu nu stiam :)
Merci..NECROPHORUS! Mai am un Coronet si pe galben,din pacate nu pot sa ma despart nici de el
Merci....MillionDollarBaby!Cred ca arata bine si pe verde :)

25.Chevrolet Malibu SS (1965),de la Maisto
(scuze pt nr mare de poze!!!)

lauTM 26-09-09 19:27

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
foarte tare colectia vad ca ai unele ce nu le am . bafta in continuare.

Mihai90 27-09-09 06:11

Re: Machetele Mele - CatalinM6
 
Quote:

Originally Posted by CatalinM6 (Post 2185631)
Al doilea cadou primit de ziua mea
(primit din partea mamei mele)

14.Chevrolet Impala 1963,de la Welly

O am si eu pe aceasta,si e scara 1/26 parca.Oricum imi plac machetele tale,desi sunt Maisto,ai modele deosebite,cu toate ca nu ar strica sa treci la LEVEL 2..Autoart,Kyosho etc.
Succese!

CatalinM6 27-09-09 08:48

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Multumesc...lauTM!!!

Mihai90....In primul rand multumesc!
Nu stiu daca e cazul de level 2 :),nu ma consider un colectionar,imi cumpar doar ce imi place,doar 1/24.
Nu ma intereseaza firma producatoare,pt banii pe care ii dau....nu vreau super detalii....mie imi plac exact asa cum sunt.

CatalinM6 27-09-09 09:10

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
12 Attachment(s)
26.Chevrolet Bel Air 1950, de la MotorMax

DTH 27-09-09 10:41

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Ceva foarte frumos si care nu as da din casa sa zic asa daca ar fii a mea macheta :) , cat mai multe ! succes :)

CatalinM6 27-09-09 15:35

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
8 Attachment(s)
27.Ford Coupe 1934, de la MotorMax,
Initial nu am vrut sa o iau...dar acum imi pare bine ca am facut-o

Merci MillionDollarBaby.....nici eu nu am de gand sa le dau :)

dolb 27-09-09 16:16

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
initial nu ai vrut sa o iei si nici nu m-ai sunat sa o iau eu !:P

arctix 04-10-09 15:13

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Imi place mult Ford-ul

dolb 23-12-09 23:57

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
COH-ule..mai vinzi ceva din ele ? ca am cautat toata seara o macheta, la toate benzinariile si supermarketurile, si n-am gasit nimic care sa imi placa ! Ia zi..vinzi ceva? :D Bafta !

CatalinM6 24-12-09 15:32

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
nope :)

CatalinM6 12-01-10 19:06

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Mi-am mai luat de la un prieten (Dolb :)) un Bugatti Atlantic (Bburago)...o sa pun poze maine.
Imi place f mult!

dolb 12-01-10 19:16

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
ma bucur ca iti place! Astept poze ! L-ai rezolvat ?

CatalinM6 13-01-10 08:51

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
10 Attachment(s)
28. Bugatti Atlantic 1936, de la Bburago
(nu avea sticla de la un far,...asa ca...am dat-o jos si pe cealalta)

DTH 13-01-10 09:41

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Frumoasa macheta , dar nu-mi place la interior cum este "desenat" la bord acolo ...nu se potriveste deloc cu exteriorul ...poate ii faci o schimbare ceva :)

dolb 13-01-10 11:26

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Quote:

Originally Posted by MillionDollarBaby (Post 2972316)
Frumoasa macheta , dar nu-mi place la interior cum este "desenat" la bord acolo ...nu se potriveste deloc cu exteriorul ...poate ii faci o schimbare ceva :)

calitatea bburago ! nici mie nu mi-a placut interiorul, e foarte simplu si "sec", dar la o macheta conteaza cel mai mult exteriorul! Iar masina arata foarte bine !

CatalinM6 13-01-10 15:31

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
10 Attachment(s)
MillionDollarBaby.....ma bucur ca iti place :)
Asa e....e chiar urata imitatia aia de lemn.

29. Audi R8,de la Welly

Destul de bine realizata,chiar si interiorul e bine facut...nu ma asteptam :).
Am cumparat-o la "gramada"..alaturi de alte 2 machete pe care mi le doream..dar nu regret

CatalinM6 17-01-10 18:17

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
10 Attachment(s)
30. Ferrari 599GTB Fiorano, de la Maisto
Primul meu Ferrari :)

DTH 17-01-10 18:26

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Frumos si R8-ul si Ferrari-ul , presupun ca sunt scara 1.18 nu ? Oricum la Ferrari culoarea este superba !

dolb 17-01-10 18:42

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
sunt scara 1:24, luate de la mine :D

Racer21 17-01-10 20:58

Re: Machetele mele - CatalinM6
 
Quote:

Originally Posted by MillionDollarBaby (Post 2986686)
Frumos si R8-ul si Ferrari-ul , presupun ca sunt scara 1.18 nu ? Oricum la Ferrari culoarea este superba !

Maisto le face la 1/24 ;) La 1/18 HW (majoritatea) Oricum e foarte misto 599, cand il gasesc il achizitionez si eu, dar varianta Fiorano cu "desene" pe ea :D


All times are GMT +2. The time now is 17:24.

- Copyright 2026 4Tuning