Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

shantzu 14-11-05 18:12

yo am inteles ca nu iese singura!!ma apuc acum sa vad daca o sa iasa :D

Z3r0 15-11-05 07:32

`neatza la toti ! ma bucur sa vad ca doriti sa invatati sa 3dsmax! ok am sa fac si eu un tutorial despre cum se face o janta, cauciuc, si disc de frana! sa vedeti si modul meu de lucru. Sincer mie mi se pare chinuitor sa fac un tutorial cu poze si text etc... am sa incerc sa fac un tutorial video, in care am sa si explic ce si cum pe acolo! sper sa va fie de folos.
Evident problema este timpul ... dar promit cum am timp il fac.in cel mai rau caz pe weekend va fi gata! so, ciao all!

xxdadixx 15-11-05 08:40

YEEEE! :dance:

Ju!ceD 01-01-06 01:08

nu stiu
 
nu stiu cum safac la keygen??:D

Ju!ceD 01-01-06 14:29

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ad1\"
pai la tine sunt distantele mai mari intre vertexi.pt asta da-i mai mare raza de sudare:weld threshold,unde ai tu 2,03...pune spre ex 10..sau chiar mai mult..pana vezi ca s-au sudat.(sa-mi spui daca ai reusit sau nu)
asta trebuia discutat in celalalt topic,intrebari/raspunsuri/discutii..sa fie un pic de ordine...

si mie mi s eintampla la fel ..imi poti sami spui si mie udne e optiunea asta??

TazAless 13-01-06 14:48

1 Attachment(s)
e meserie 3dsmaxu' :D sunt mandru de mine :lol:

TazAless 13-01-06 16:18

1 Attachment(s)
hai ca am prins gustul :D

mtg 13-01-06 16:50

arata bine,doar ca mai trebuie sa lucrezi un pic la latimea ei,asa arata ca de caruta :lol: :lol:

shantzu 13-01-06 17:02

taz bravo tie :wink: am inceput si eu acum cateva luni ,am facut 3 jenti ,dar m-am lasat ca nu am stiut cum sa fac cu blueprints-urile :cry:

TazAless 13-01-06 17:05

te-as ajuta cu placere dar nici eu nu stiu... nu vezi ca rotile arata ca roti de caruta ? :lol:
are dreptate mtg tre' sa le fac mai late... nu mi-am dat seama

TazAless 13-01-06 17:07

inca sunt incepator... 8)

TopArt 13-01-06 17:12

https://img509.imageshack.us/img509/6...alfa1590oi.jpg

:wink:

nu-i greu. la inceput pare, dar cu timpul si cu o imaginatie bogata se invata tot :wink:

dshockevo 13-01-06 17:28

Super tare maiestre !!!
:shock:
Se vede ca ai avut mare grija la detalii , ai facut riz-urile la cauciucuri, scrisul dp margine etc.

Dar in loc sa-ti expui operele si sa ramana toti masca , mai bine ai pune si tu un tutorial ceva facut de tine , ca invatam si noi astia mai amarati !

PS: banuiesc ca la nivelul la care ai ajuns nu iti mai e frica de concurentza !! :wink:

ad1 13-01-06 17:42

1 Attachment(s)
invatati si voi din asta :D
acum serios,zilele astea ma apuc de un tutorial k-lumea.

shantzu 13-01-06 17:46

eu m-am descurcat la janta si cauciuc,am gasit pe net nishye tutoriale dar nu am inteles cum sa aleg din blueprints sa iasa masina in 3d :cry:


All times are GMT +2. The time now is 11:36.

- Copyright 2026 4Tuning