Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Amplficator in casa (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/86592-amplficator-casa.html)

valitataye 28-08-09 21:44

Re: Amplficator in casa
 
Quote:

Originally Posted by saxo (Post 2593569)
Ma gindeam io.....:lol:

am motor care sa il invarta dar nush daca ii ajunge 4500 de rot/min ptr alternator:cry:

aleyx_oltcit 28-08-09 21:48

Re: Amplficator in casa
 
eu zic ca te complici ...cu toate astea, ramai la alternator si baterie ...eu tineam subwooferu de 200w numa cu alternatoru

valitataye 28-08-09 22:26

Re: Amplficator in casa
 
Quote:

Originally Posted by aleyx_oltcit (Post 2593671)
eu zic ca te complici ...cu toate astea, ramai la alternator si baterie ...eu tineam subwooferu de 200w numa cu alternatoru

cu redresorul:))

dar ce putere avea amp tau??:?:

aleyx_oltcit 28-08-09 22:29

Re: Amplficator in casa
 
dupa calcule matematice vreo 140 w...redresor pardon

valitataye 29-08-09 11:25

Re: Amplficator in casa
 
Quote:

Originally Posted by aleyx_oltcit (Post 2593793)
dupa calcule matematice vreo 140 w...redresor pardon

eo 80W dar imi e de ajuns sa terorizez cativa vecini manelisti:-"

in viitorul apropiat imi schimb woofer-ul cu un PB de preferat aqm sa vad

aleyx_oltcit 29-08-09 11:43

Re: Amplficator in casa
 
poi ce rost are sa te complici cu atatea chestii ...lasa redresoru si bateria

valitataye 29-08-09 11:46

Re: Amplficator in casa
 
Quote:

Originally Posted by aleyx_oltcit (Post 2594599)
poi ce rost are sa te complici cu atatea chestii ...lasa redresoru si bateria

cred k raman astea dar schimb woofer-ul cu unu mai mare si poate o amplificare de casa :twisted:mai mare

valitataye 17-11-09 20:35

Re: Amplficator in casa
 
6 Attachment(s)
update-ul sa produs:twisted:Powerbass S10 275Watt RMS/550Watt Max

si poze:lol:

SKR* 17-11-09 20:41

Re: Amplficator in casa
 
De la Iustin cumva? :)

valitataye 18-11-09 19:46

Re: Amplficator in casa
 
nop...e luat din focsani de la sebastian(TICO Focsani:D)

SKR* 18-11-09 21:11

Re: Amplficator in casa
 
De la Sebi deci; sa l stapanesti cu placere :D

valitataye 20-11-09 17:43

Re: Amplficator in casa
 
Quote:

Originally Posted by SKR* (Post 2819450)
De la Sebi deci; sa l stapanesti cu placere :D

ms nenea...ce se mai aude de GZ tale?:)

SKR* 21-11-09 02:06

Re: Amplficator in casa
 
Quote:

Originally Posted by valitataye (Post 2823642)
ms nenea...ce se mai aude de GZ tale?:)

Sunt bine, fericite, sar in sus de bucurie (la propriu). Canta cum stiu ele mai bine, si stiu (pentru carcotasii care se indoiau). :D

IONUT-GBP 25-11-09 21:36

Re: Amplficator in casa
 
nu stiu de ce va place sa aveti atatea cabluri aiurea , baterie auto si redresor in casa ...


deaia exista amplificatoarele de casa .. :)

aleyx_oltcit 25-11-09 21:46

Re: Amplficator in casa
 
poate din placere , sau poate asta ne permitem unii.....


All times are GMT +2. The time now is 02:40.

- Copyright 2026 4Tuning