Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

B|shOp-VR6 05-10-05 01:08

E masina... din putinele mele cunostinte motoarele au lungi treptele, asta il are foarte scurt. Daca dadea cu motorul blana de la I-a pana la IV-a... cred ca era undeva pe la 200 si ceva viteza.

Se mai observa cresterea rapida spre 100 apoi cresterea nu e la fel de violenta ca la un motor. Am mai multi amici cu motoare si am vazut cum cresc alea de la 100 la 250... nu se compara.

Ma insel oare? :D ca sa nu mai vb.. ca majoritatea motoarelor au acum kilometrajul electornic... iar sunetul nu e de motor neam de neamul lui. :D

Bordul e foarte lat pentru un bord de motor.. iar filmarea dak era facuta de pe motor sau sa zicem de pe umarul motociclistului... se auzea vantul la viteza respectiva.. aici se vede ca e in habitaclu. Bafta! Frumoasa masina oricum :)

EvLSant0S 05-10-05 01:13

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
s-a intrebat cineva de unde draq se filma ?!?!
;)

De pe cadrul de carena!?

termina frate bishop :P
uite de unde se filmeaza ! ;)
:P
hai gluma-i gluma , al cui e subaru ?

B|shOp-VR6 05-10-05 01:15

Si ar mai fi.. aduceti-mi-l pe motociclistul care a dat scartz de roata cu motorul pe plecare... mare meserias trebuie sa fie sau are brate puternice de a ramas pe motor :lol:

SEBASTIAN 05-10-05 01:16

Quote:

Originally Posted by B|shOp-VR6
E masina... din putinele mele cunostinte motoarele au lungi treptele, asta il are foarte scurt. Daca dadea cu motorul blana de la I-a pana la IV-a... cred ca era undeva pe la 200 si ceva viteza.

Se mai observa cresterea rapida spre 100 apoi cresterea nu e la fel de violenta ca la un motor. Am mai multi amici cu motoare si am vazut cum cresc alea de la 100 la 250... nu se compara.

Ma insel oare? :D ca sa nu mai vb.. ca majoritatea motoarelor au acum kilometrajul electornic... iar sunetul nu e de motor neam de neamul lui. :D

Bordul e foarte lat pentru un bord de motor.. iar filmarea dak era facuta de pe motor sau sa zicem de pe umarul motociclistului... se auzea vantul la viteza respectiva.. aici se vede ca e in habitaclu. Bafta! Frumoasa masina oricum :)

aM AVUT ZX 12 CEA MAI TARE MOTOCICLETA DE SERIE DIN LUME 192CP SI CE POT SA SPUN DECAT CA BORDUL E ANALOGIC CU CEASURI DE ACEST GEN.
PE MOTOR E ENZATIA ALTA, SI IN AUTOBUZ ESTE CU CAT ESI MAI VERTICAL CU ATAT SIMTI MAI TARE.
VANTUL NU SE AUDE DACA AI CAMERA PROFI CU FILTRE DE SUNET SI ARE O DENUMIRE OPTIUNEA DE SCOS ZGOMOTUL DE VANT.
POATE FI PE UMAR SAU CHIAR PE PIEPT CAMERA.
SUNT MOTOARE SI MOTOARE LA ZZR 1100NINJA AVEAM 110 TREAPTA 1, 160-2, 185-3, LA TL 1000 S 115-1, 155-2, 180-3, LA ZX12R 160-1, CCA 200-2, 240-3, CCA 300-4 ... ASTA CU RAPOARTE SI CALCATURI DE FABRICA, LA CURSE PUN F SCURTE SA APUCE SA DEA 6 TREPTE MAXIM IN CATEVA SUTE DE METRI.

Quote:

Originally Posted by B|shOp-VR6
Si ar mai fi.. aduceti-mi-l pe motociclistul care a dat scartz de roata cu motorul pe plecare... mare meserias trebuie sa fie sau are brate puternice de a ramas pe motor :lol:

SI EU DADEAM, FOARTE MULTI DAU, DACA PLECAM TARE AVEAI SENZATIA CA VREAU SA BARBIERESC CAUCIUCUL DUPA OPRIRE ERA ZGARIAT DE LA START PE COAMA.

B|shOp-VR6 05-10-05 01:18

Si scartul de roti? :D

Nu imi vine sa cred ca si-a luat camera performanta special sa filtreze sunetul de la vant :P

B|shOp-VR6 05-10-05 01:20

Am postat in acelasi timp.. sorry..

Nu cred in scartzul de roti.. sa fim seriosi.. e plecare de pe loc.. dak o facea asa violent ori e cel mai meserias de pe la noi ori ii zbura motocicleta de sub el. Hai sa fim seriosi.. de ce se zice ca motoarele desi scot 100 mai bine decat multe masini in carte.. nu prea beneficiezi de acest avantaj? Tocmai pt ca plecarea lor e foarte dificila.. pt a da randamentul maxim :P

SEBASTIAN 05-10-05 01:22

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
Si scartul de roti? :D

Nu imi vine sa cred ca si-a luat camera performanta special sa filtreze sunetul de la vant :P

SCARTUL NE ARUNCA CU GANDIREA LA CEVA CU TRACTIUNE PE O SINGURA PUNTE, SPATE CA NU SCARTIE F MULT MAI DE GRABA, INSA NU SUNT CONVINS CA E MASINA.

B|shOp-VR6 05-10-05 01:23

Toti motociclistii mai intai pleaca relativ usor pt stabilitate si apoi ii dau.. si chiar nu cred ca ma insel aici :P

xxdadixx 05-10-05 01:23

sunetul ca sunetul da cu volanul si centura ce faci? Oricum o duci bine, vad ca ai plinul :lol: 8)

SEBASTIAN 05-10-05 01:27

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
Am postat in acelasi timp.. sorry..

Nu cred in scartzul de roti.. sa fim seriosi.. e plecare de pe loc.. dak o facea asa violent ori e cel mai meserias de pe la noi ori ii zbura motocicleta de sub el. Hai sa fim seriosi.. de ce se zice ca motoarele desi scot 100 mai bine decat multe masini in carte.. nu prea beneficiezi de acest avantaj? Tocmai pt ca plecarea lor e foarte dificila.. pt a da randamentul maxim :P

aM FACUT O PLECARE ANTOLOGICA CU TL1000S-UL MEU LA INTRAREA PE CALEA VICTORIEI.ACCELERAT TARE LA START CAROSABIL LUCIOS, FUM DIN ROATA PE LA 80 A LUATO IN SUS PANA LA 100CAND AM REDUS, SCHIMBAT, GAZ BRUSC DIN NOU SUS CU MIC PATINAJ, REDUS ACCELERAT MAI FIN, TREI SI BLANA.
TOTI DIN SPATE AU RAMAS BLOCATI DE CE VAD, IAR EU DISPERAM DUPA UN CBR 1100XX CARE PLECASE MAI REPEDE INAINTEA MEA, IL FACEAM DAR ATUNCI LUASE AVANS. AM CONTINUAT PANA LA URMATORUL STOP UNDE L-AM EXECUTAT.
CREDEMA STAU ZILNIC INTRE SUTE DE MOTOARE, POTI PLECA CU PATINAJ DE ROATA FARA PROBLEME DACA EXERSEZI UN PIC.

iasi_drifter 05-10-05 01:34

oameni buni fiti seriosi cum o sa fie aia motocicleta? e masina toata ziua.
dar observ ca omul si-a cenzurat unul din indicatoare (se plimba un patratel negru dupa el). ce o fi avand de cenzurat la bord? in mod normal acolo e kilometrajul

UniculSGM 05-10-05 01:43

accelereaza bine Subaru din film.

B|shOp-VR6 05-10-05 01:44

Ok.. atunci alte aspecte :)... deasupra kilometrajului (bordului) ar trebui sa se vada geamul motorului care ar trebui sa fi aproape lipit de acesta..

In dreapta sus.. dak te uiti cu atentie din cand in cand apare carosabilul.. si bataia farurilor pleaca foarte larg si mult mai in fata... nu ca la motocicleta din apropierea geamului.

La un moment dat.. cand se zdruncina camera.. se misca spre dreapta.. in mod normal s-ar vedea carosabilul.. acolo dak te uiti cu atentie.. se vede ceva gri.. un picior?

B|shOp-VR6 05-10-05 01:45

Clar e si patratelul :P

EvLSant0S 05-10-05 01:47

3 Attachment(s)
SE DAU :
2 poze ...
UNA din FILM
ALTA cu BORDUL UNUI SUBARU IMPREZA WRX STI

punandu-le frumos in adobe una peste alta ...
iese ce urmeaza sa vedeti !
ACELASI BORD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:evil:


All times are GMT +2. The time now is 21:05.

- Copyright 2026 4Tuning