Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Manga (Pixel cars) (https://forum.4tuning.ro/541-manga-pixel-cars.html)
-   -   Tutoriale (manga) (https://forum.4tuning.ro/541-manga-pixel-cars/80064-tutoriale-manga.html)

timitza09 19-02-11 20:08

Re: Tutoriale (manga)
 
Salut,sunt nou pe sectiune!Am o intrebare,cum fac sa schimb culoarea unei masini?

andi_cimpean 19-02-11 20:45

Re: Tutoriale (manga)
 
Tutorial youtube

https://www.youtube.com/watch?v=ixLTE_LVbPc

DrUg 04-09-11 17:49

Re: Tutoriale (manga)
 
Am Photoshop CS 3 si nu pot vizualiza fisierele png la masinile pixelate de ce?

NOS_user 11-03-12 19:18

Re: Tutoriale (manga)
 
cum fac ploape la masina?

_Cox_ 14-03-12 21:00

Re: Tutoriale (manga)
 
Quote:

Originally Posted by NOS_user (Post 4926295)
cum fac ploape la masina?

Cel mai simplu este sa folosesti creionul din paint.

Eddy_e39 29-03-12 17:03

Re: Tutoriale (manga)
 
Cum pot face anti-alias??:oops:Sunt newbie in "arta manga":D

andy design x 29-03-12 18:14

Re: Tutoriale (manga)
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Eddy_e39 (Post 4955878)
Cum pot face anti-alias??:oops:Sunt newbie in "arta manga":D

Pui puncte pe margine cu culoarea respectivă din ce în ce mai deschisă:D.

Eddy_e39 29-03-12 20:43

Re: Tutoriale (manga)
 
Quote:

Originally Posted by DrUg (Post 4564558)
Am Photoshop CS 3 si nu pot vizualiza fisierele png la masinile pixelate de ce?

Probabil cand ai instalat ps nu ai instalat sa citeasca .png
Solutzie: reinstall ps

DaNn.ZyX 31-03-12 16:07

Re: Tutoriale (manga)
 
Quote:

Originally Posted by Eddy_e39 (Post 4956242)
Probabil cand ai instalat ps nu ai instalat sa citeasca .png
Solutzie: reinstall ps

Vorbesti prostii,nu exista asa ceva la instalarea ps-ului sa alegi ce formate sa citeasca,solutia este sa deschizi poza cu Paint dupa care sa o salvezi din Pain in format .png si o sa iti mearga...Try It !

Eddy_e39 01-04-12 19:19

Re: Tutoriale (manga)
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4958876)
Vorbesti prostii,nu exista asa ceva la instalarea ps-ului sa alegi ce formate sa citeasca,solutia este sa deschizi poza cu Paint dupa care sa o salvezi din Pain in format .png si o sa iti mearga...Try It !

ok... depinde de versiunea photoshop-ului... eu cand l-am instalat mi-a aparut "Alege formatele pentru care photoshop va fi programat" sau ceva de genu'...

AGamerPedobear 15-10-12 19:09

Re: Tutoriale (manga)
 
cUM SE FAC BODY-PAINT-URILE,ABTIPILDURILE SI BUZELE IN LATERAL? SI RUGINA.

Sevastian_Vr6 03-02-13 21:42

Re: Tutoriale (manga)
 
Fratilor sunt complet pe dinafara, nu am nici cea mai vaga idee de unde se incepe. Invatati-ma si pe mine. Care este primul pas de facut? Desenati masina de la zero sau luati o poza a masini si o incarcati intr-un anumit fel. Nu reusesc sa inteleg, am cautat pe net o gramada dar nu am gasit nimic.

Intrebarea mea este de unde incepeti cu masina. O desenati voi sau incarcati o poza!? Mersi

Reme 03-02-13 22:54

Re: Tutoriale (manga)
 
Quote:

Originally Posted by Sevastian_Vr6 (Post 5347434)
Fratilor sunt complet pe dinafara, nu am nici cea mai vaga idee de unde se incepe. Invatati-ma si pe mine. Care este primul pas de facut? Desenati masina de la zero sau luati o poza a masini si o incarcati intr-un anumit fel. Nu reusesc sa inteleg, am cautat pe net o gramada dar nu am gasit nimic.

Intrebarea mea este de unde incepeti cu masina. O desenati voi sau incarcati o poza!? Mersi

Incerci pe poza deja facuta. Sunt site-uri cu baze deja facute cum ar fi http://database.mangacars.fr/ sau dai pe google...apoi adaugi tu dupa bunul plac ceea ce iti place...:D

Sevastian_Vr6 05-02-13 21:10

Re: Tutoriale (manga)
 
Quote:

Originally Posted by Reme (Post 5347547)
Incerci pe poza deja facuta. Sunt site-uri cu baze deja facute cum ar fi http://database.mangacars.fr/ sau dai pe google...apoi adaugi tu dupa bunul plac ceea ce iti place...:D

Da, pana la urma mi-am dat seama, o sa incerc sa fac. Mersi mult.


All times are GMT +2. The time now is 21:54.

- Copyright 2026 4Tuning