Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Fiat 500 Abarth Asetto Corse (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/77958-fiat-500-abarth-asetto-corse.html)

strik3ru 19-06-08 18:18

Re: Fiat 500 Abarth Asetto Corse
 
Arata foarte bine masina, adica e simpatica si in acelasi timp foarte nervoasa. Cat despre remarcile gen 'e masina de femei' chiar nu stiu cate femei s-ar descurca cu 200cp.

denver 19-06-08 21:13

Re: Fiat 500 Abarth Asetto Corse
 
Quote:

Originally Posted by b0gDaN3l (Post 1601046)
Eu ma hotarasem la un 1.4 sport, dar parca imi face cu ochiul Suzuki Swift Sport, care la banii astia(14500eu) ofera mai multa putere si sportivitate, dar plasticile sunt mai prost lucrate in interior din ce am inteles; o sa merg la toate showroomurile si revin cu impresii despre broscutele "sportive".
Ca sa nu mai fac un topic, intre mazda 2, opel corsa, suzu swift sp., si fiat 500, in 15 mii euro cu dotari cat permit banii de sport, pe ce ati merge?


eu unul ma gandesc mai intai de toate la istorie , apreciez asta la o marca , iar 500-le cum am mai spus are o istorie foarte pogata , plus ca este ceva deosebit , ce e deosebit in mazda , opel , suzuki ? nimic , niste masini banale , pe cand 500 ? eu chiar sper pe viitor sa imi adaug la colectie si noul 500 , dar parerea mea sau a orcarui altcuiva nu conteaza , tu le cumperi tu te gandesti ce te aranjeaza mai bine :)

PS: striker probabil exista si astfel de femei , dar din afara romaniei

Bogdan OCC 19-06-08 21:26

Re: Fiat 500 Abarth Asetto Corse
 
Din acest motiv imi place Fiatul mult, dar parca o parte din mine imi spune sa iau sportivul suzuki, si sa tin Manta ca masina retro...
Maine merg la showroomuri si ma decid, o sa postez parerile pro/contra.


All times are GMT +2. The time now is 13:21.

- Copyright 2026 4Tuning