![]() |
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
vw inca este un nume mare in industria auto. si asta o comfirma. o legenda care continua cu o alta legenda
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
un golv v mai micut ..bestiala masina
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
e prea tare noul scirocco ....mai ales asta......300 cp dintr-un motor de 2l ...ceva de genul noul Audi TT Clubsport...:D oricum prefer scirocco in fata TT-ului
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
8 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...5b9f6d4dad.jpg
Volkswagen Scirocco GT24 Versiune street-legal de 325 cai putere Conceptul Volkswagen Scirocco GT24 debuteaza in cadrul salonului de tuning Worthersee Tour, desfasurat in Austria, intre 21-25 mai. Scirocco GT24 este versiunea de strada a masinii de curse care va participa in cursa de 24 de ore de la Nurburgring. Potrivit celor de la VW, noul concept prefigureaza aparitia versiunii sport Scirocco R. Puterea de 325 CP vine dintr-un propulsor TFSI de 2.0L si este transmisa rotilor din fata via o cutie de viteza cu dublu-ambreiaj. Ca si versiunea de curse, conceptul de strada este dotat cu suspensii reglabile, care coboara masina cu pana la 75 mm. Jantele lui Scirocco GT24 sunt asociate kitului de franare cu discuri de 362 mm pe fata si 255 mm pe spate. Interiorul a fost golit de elementele simandicoase, acest lucru ducand la reducerea greutatii masinii cu 178 kg. Scirocco GT24 cantareste 1120 kg. Acesta beneficiaza insa de un rollcage, scaune Recaro, consola din carbon, un volan nou, afisaj electronic si stingator de flacari. |
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
:X:X dragoste la prima vedere
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
2.0 TFSI deja e recunoscut ca fiind un propulsor foarte dinamic dar si cat se poate de fiabil...echipat cu un astfel de propulsor GTi-ul preparat pt cursa de anduranta de pe Ring a reusit sa-si castige grupa editia trecuta......asa ca este de asteptat ca "invelisul" delicios al modelului Scirocco GT24 sa-i fie o "casa" propice....
Cum se spunea anterior ca Scirocco n-are potential sa puna probleme hatch-ului de la Subaru sau Evo-ului nu mai este atat de veridic....Aparent cei de la VAG sunt interesati in a dezvolta sportivitatea noului lor model si cum multi stiu acestia beneficiaza de resurse fantastice....(multi constructori celebri afladuse sub egida VAG) si astfel viitorul Scirocco R se va dovedi vrednic sa fie alaturat celor 2......doar sa nu-l strice pretul ... |
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Bestial:yikes::yikes:
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
E superba masinutza asta...si la 300 CP.. banuiesc ca e o mica bomba pe circuit..!!!
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Frumos, cu adevarat frumos. Abia astept sa vad versiunea de strada.
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
superb.. vreau si eu unul cand va aparea versiunea de strada
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
absolut superb
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
O aevarata masina....minunata
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
un aspect agresiv, o putere deloc de neglijat...
dak va fi si pe circuit performanta pe cat de bine arata, sunt sigur k o sa iasa bine |
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
arata bine, iar motorul pare ff interesant...
Chiar si culoarea il prinde... |
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Prea frumos!... :X
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:39. |
- Copyright 2026 4Tuning