Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/75305-e46-m3-cabrio-20-maya-wheels.html)

ponny 22-04-08 23:02

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Quote:

Originally Posted by steffan (Post 1497413)
Superba masina, si asa e este 6 in linie faimonul motor bmw, nu exista un V6 la BMW ci doar V8, V10, V12 (motoru dupa McLaren) in rest ei pt 6 cilindrii au preferat in linie:D si cutie SMG park a avut M3CSL. SI cu ce pretz vrei sa o dai?? :>


32.000 EUR , tva deductibil , numere valabile pina in august + taxa prima inmatriculare care in iulie va fi aprox 2000 si citeva sute EUR . Eu acolo cu V6 am dat copy paste de la reportul de carfax. Americanii asa zic ca-i V6 :)

Bmwaldo 22-04-08 23:07

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Quote:

Originally Posted by steffan (Post 1497810)
Da... ai dreptate greseala mea:| am uitat k americanilor nu le plac cutiile manuale. Multumesc pt lamurire si ink o data scz de greseala

pai tocmai... pe m3 editia USA s-au folosit cutiile manuale mai mult decat SMG ( vorbesc din ce am vazut la vanzare pe renumitul site :D ) .

In europa majoritatea sunt SMG .

Bxenon 17-08-08 10:07

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
CA sa o inscrii in RO ce alte taxe mai trebuie platite la masina.? inafar de Taxa DE poluare? ma refer la masini aduse din USA???pls?

Simpaticutzu' 17-08-08 10:33

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Quote:

Originally Posted by Bxenon (Post 1700182)
CA sa o inscrii in RO ce alte taxe mai trebuie platite la masina.? inafar de Taxa DE poluare? ma refer la masini aduse din USA???pls?

buna intrebare...si chiar avem nevoie de un raspuns, ca sa stim la ce sa ne asteptam daca vrem o masina adusa de tine din SUA (dupa cunostintele mele ar mai fi sigur TVA-ul 19% si ceva taxe vamale + accize, dar nu stiu in ce cuantum sunt)...dar asteptam un raspuns de la PONNY, ca el cu asta se ocupa.
multumim.

BH 07 MDF 17-08-08 15:34

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
A ajuns masina ?

Skillzu 17-08-08 16:32

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Quote:

Originally Posted by BH 07 MDF (Post 1700618)
A ajuns masina ?


de ceva vreme....


All times are GMT +2. The time now is 10:56.

- Copyright 2026 4Tuning