Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/7502-manual-tuning-citeste.html)

mishued 28-06-06 22:38

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
Quote:

Originally Posted by fast_racer_sonik
iti trebuie un download manager...

Tnx! Omul cat traieste invata...a mers si rezultatul e SUPER!!!!

johnny111 02-07-06 19:36

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
In sfarsit am reusit si eu sa aduc manualu'. Uraa. La prima "scanare" pare util. Chestii de muuuuult bun simt scrise de un tip care se vede ca se pricepe.

SupraMaster 03-07-06 22:42

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
Sarumana mult pentru manual. Cu toate ca nu aveam nevoie. :D

Am destui n00bi pe langa mine la tuning. TIme to dominate!!! :twisted:

orlando 06-07-06 00:03

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
Quote:

Originally Posted by SupraMaster
Sarumana mult pentru manual. Cu toate ca nu aveam nevoie. :D

Am destui n00bi pe langa mine la tuning. TIme to dominate!!! :twisted:

vorbea seful sefilor...
ca daca il intreb ce inseamna aia westgate,sau care este diferenta intre Nos ud si nos uscat...pauza...dar el se crede zeu pe planeta lui...

SupraMaster 06-07-06 11:49

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
Quote:

Originally Posted by orlando
vorbea seful sefilor...
ca daca il intreb ce inseamna aia westgate,sau care este diferenta intre Nos ud si nos uscat...pauza...dar el se crede zeu pe planeta lui...

Westgate? :???: Poate Wastegate.
Dry NOS e un sistem prin care oxidul de azot e "pompat" singur in camera de ardere, si e mai putin "nociv" pentru motor. Wet NOS e o combinatie de oxid de azot si combustibil, care da mai multa putere, dar folosit mult timp poate duce la distrugerea motorului.

Si nu ma cred zeu pe planeta mea, dar sunt multi pe care ii stiu(nu e nici unu de pe forum) care se dau mari tuneri(mai degraba jucatori obsedati de NFS) si habar n-au.

inceparetul 07-10-06 08:45

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
si totusi nu pot nici eu lua cartea.alta alternativa de a o citi aveti?

Lucian 07-10-06 10:36

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
Quote:

Originally Posted by SupraMaster (Post 473617)
Westgate? :???: Poate Wastegate.
Dry NOS e un sistem prin care oxidul de azot e "pompat" singur in camera de ardere, si e mai putin "nociv" pentru motor. Wet NOS e o combinatie de oxid de azot si combustibil, care da mai multa putere, dar folosit mult timp poate duce la distrugerea motorului.

Si nu ma cred zeu pe planeta mea, dar sunt multi pe care ii stiu(nu e nici unu de pe forum) care se dau mari tuneri(mai degraba jucatori obsedati de NFS) si habar n-au.

Sa dai tu nitro uscat in motor sa vezi cat de safe e ! :lol: :lol: :lol:

Eugen_TL 09-10-06 20:16

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
am luat ala..dar imi apare ca pagina explorer si nu se deschide cu nik sa dea draq... daca ar fi putut cineva sa-l transforme in doc in ceva mai la mana era perfect..

Jevrutzza 22-10-06 17:05

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
Super tare ideea cu manualu .. asa se mai umplu de cunoshtintze si copiii ... ;)

CJ-01-WOB 15-11-06 23:42

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
sfatuiesc cei care nu l-au DLDat sa o faca , aviz useri 12-18 ani !

VBCL 24-11-06 07:18

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
La mine a mers din prima fara probleme!

VBCL 24-11-06 07:37

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
Dar nu aveti unu in romana dak se poate pt ca unii termeni nu ii inteleg din englza?

abstrakt 06-12-06 09:24

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
salut la toti,cei drept manualul este the best dar nu lam citit eu ci doar o persoana care intelege engleza:oops: ,chiar mersi pt manual,dar daca ar mai fi si in romina......sau poate sineva este despus sami ofere programa care traduce din engleza in romina,pls
apropo inco o intrebare cum sa pun poze pe forum sunt cam incepator pe forumuri si nu prea stiu cum sa pun pozele ca as avea ceva poze pentru alte posturi si nu stiu cum sale pun ca sunt utile
([email protected])
VA MULTUMESC PETRU ATENTIE

octaviannr1 08-12-06 22:56

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
Cine imi poate spune ceva despre motoarele de ford focus 1,6 zetec cu chiptunig?

Takashy_Vtec18 09-12-06 23:59

Re: Manual de tuning pentru toti - ia-l si citeste-l
 
Foarte tare manualu de tuning chiar daka e pt DUMMIES :) .....oricum e misto.... o sa il trimit la tradus...ca sa imi fie mai usor......:D


All times are GMT +2. The time now is 15:37.

- Copyright 2026 4Tuning