Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/70256-audi-s3-skn-vs-audi-s3-noname.html)

IonutzMFF 12-03-08 22:04

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Quote:

Originally Posted by nadir (Post 1419769)
sa stii ca mie personal nu vreau sa vrb de altii dar eu personal am si Garantie si am si certificatul tuv

certificatul ma ajuta cand gonesc prin alte tari ca nu se ia lumea de mine, iar garantie ma ajuta si ea in orice tara as fi!

poate ca este pt linistea mea sufleteasca dar o AM
si apropo de voinea am multi prieteni pe care i-am trimis la voinea pt ca oamenii mi-au spus frate vreau un soft pt masina mea si nu imi permit sa dau cat ai dat tu
si au mers la Voinea!

Ba mai mult am prieteni care sunt dealeri de ai lui Voinea!


Te ajuta in tari sa nu se ia lumea de tine???? Crezi ca masina ta e atat de valoroasa incat sa te ia lumea la intrebari ?? Sa fim seriosi ... ..Eu sunt membru MR si am vazut cum ydt pe atunci s3'ul era stock a batut un evo IX cu ceva modificari , nu cred ca a intampinat probleme cu tine ... sincer sa'ti spun ..cine se leaga de un membru are de'a face cu tot clubul ...sa fie clar .Jur m'am saturat de atata minciuna , sunt niste oameni pe forumul asta care nu ar avea ce cauta .Daca tot incercati sa demonstrati ceva de ce nu asteptati legalele ??? Sa se vada clar rezultatul , sa nu existe discutii ...

bbm 12-03-08 22:11

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
andrei, nu te mai lasa pacalit de sebi, nu i mai raspunde !! imagineaza-ti doar ca , daca doamne fereste azi erai asociat cu el, spunea pe toate forumurile ca skn este cel mai tare si ca restul firmelor si persoanelor care fac soft sint zero; stii bine ce a scris chiar la el pe site despre o buna parte din cei amintiti mai sus care fac si / sau vind softuri la noi, stii bine ca ieri sau azi a "indulcit" putin tonul la adresa lor doar pt ca are un razboi cu tine !! ai vazut cum duce acest "razboi", a invatat sa dea cu capul, cu pumnul, cu piciorul, a mai dat cu pumnul pe baneasa, asta este sebastian si nu o sa se schimbe!!

dragos , ti-am spus personal ca Mr sebi se foloseste de tine iar el are doar o problema cu andrei ca persoana si nu cu skn ca firma , se pare ca postul lui nadir incepe sa-mi da dreptate

PS: cine are masina facuta la SKN , a fost pacalit cu ceva, masina nu merge, etc sa scrie frate la obiect "am fost pacalit cu x lucru, s a stricat y piesa" sa stie si altii

mpa 12-03-08 22:20

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Cine are masina facuta la Voinea sa le spuna celor cu masina facuta la SKN ca o cola si un loc pe scaun nu ar trebui sa coste 500-1000 euro.

bbm 12-03-08 22:26

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 1420639)
Cine are masina facuta la Voinea sa le spuna celor cu masina facuta la SKN ca o cola si un loc pe scaun nu ar trebui sa coste 500-1000 euro.

eu am vorbit serios ca sa se termine scandalul asta iar tu o dai in bascalie

SEBASTIAN 12-03-08 22:32

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Quote:

Originally Posted by bbm (Post 1420617)
andrei, nu te mai lasa pacalit de sebi, nu i mai raspunde !! imagineaza-ti doar ca , daca doamne fereste azi erai asociat cu el, spunea pe toate forumurile ca skn este cel mai tare si ca restul firmelor si persoanelor care fac soft sint zero; stii bine ce a scris chiar la el pe site despre o buna parte din cei amintiti mai sus care fac si / sau vind softuri la noi, stii bine ca ieri sau azi a "indulcit" putin tonul la adresa lor doar pt ca are un razboi cu tine !! ai vazut cum duce acest "razboi", a invatat sa dea cu capul, cu pumnul, cu piciorul, a mai dat cu pumnul pe baneasa, asta este sebastian si nu o sa se schimbe!!

dragos , ti-am spus personal ca Mr sebi se foloseste de tine iar el are doar o problema cu andrei ca persoana si nu cu skn ca firma , se pare ca postul lui nadir incepe sa-mi da dreptate

PS: cine are masina facuta la SKN , a fost pacalit cu ceva, masina nu merge, etc sa scrie frate la obiect "am fost pacalit cu x lucru, s a stricat y piesa" sa stie si altii

Parca ai fi tzata imbarigatoare :lol: ce ai in cap?
Eu am deschis un subiect despre doua masini, cosider ca masina lui YDT facuta de Dragos e mai rapida pe 400m pt ca pe mai departe Nadir sustinea ca a lui e data in jos in ture inalte sa nu se strice la drum.
Normal ca se strica daca nu coreleaza modificarile dar pt asta e nevoie de ceva cunostinte.
BBM s-a incalzit iti porneste bine masina la rece sau;):!:

MPA-ule ai dreptate e f scumpa tratatia la SKN.

Mai stie cineva de la petrecerea Anonimus ce am facut acolo cu RABANE?

SEBASTIAN 12-03-08 22:37

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Quote:

Originally Posted by bbm (Post 1420657)
eu am vorbit serios ca sa se termine scandalul asta iar tu o dai in bascalie

Mie personal nu mi se pare o gluma, diferenta de cost a softului care atinge sume intre 500 si 1000euro sau chiar mai mult, e ceva cat se poate de serios, iar asta era un aspect mentionat de mine cand am deschis topicul.
Nu stiu care e mai bun dar din martori am inteles ca acum YDT are o masina f rapida, iar eu in trecut am asistat si la curse ale lui Nadir si ale lui YDT.

mpa 12-03-08 22:42

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Quote:

Originally Posted by Voinea (Post 1420657)
Domnule andreitentean, produsul vandut de firma dvs nu este cu nimic mai bun sau mai rau decat produsul nostru. Sunt similare. Asta se stie dar va lasam sa credeti ce vreti. Totusi va sfatuiesc sa nu mai jigniti imaginea firmei TCM Turbo prin catalogarea noastra ca NONAME.

O persoana de calitate se simte jignita de ceea ce are sa ii zica Dl. Andrei Tentean.
Atat eu, cat si nadir si alte persoane ii atragem atentia Dl. Andrei Tentean ca il apreciem pe Voinea atat pentru ceea ce face, cat si pentru ca e o persoana de calitate care nu isi da aere gratuite si are experienta in domeniu.


Ca atare Dl. Andrei Tentean vine si declara despre Dl. Voinea urmatoarele:
Quote:

Originally Posted by bbm (Post 1420657)
Concluzia finala este ca eu personal, ca atat YDT (prin mesajele trimise catre Voinea pe care acesta le arata posibililor clienti) cat si chiar Voinea prin afirmatia "un om de vanzari corect nu vine la altcineva in firma sa incerce sa convinga un client ca ce minuni si-a facut el pe masina lui la el in firma (asta cand erati dvs la noi si tunam o Skoda 1.8T si incercati sa vindeti clientului un DV mai bun." sunt 2 mincinosi. Da , mincinosi, si asta cred ca este calificativul bland pe care il pot atribui. Nu am fost NICIODATA "la ei" , si sincer eu nu cunosc unde ar fi acest sediu. Nu zic ca nu e, ci doar ca nu stiu unde este, daca este.

Deci Dl. Andrei Tentean care datora niste scuze pentru lucrurile zise anterior, il numeste pe Dl. Voinea mincinos. Mai sustine ca el e bland. Fiindca vorba aia dupa cum stim cu totii doar el si D-zeu au voie sa judece persoane.


Quote:

Originally Posted by bbm (Post 1420657)
eu am vorbit serios ca sa se termine scandalul asta iar tu o dai in bascalie


Acum te rog sa ma ierti bbm-ule ca nu inteleg cum vrei tu sa se termine scandalul.
Te crezi in biblie. Crezi ca vine Andrei aici si ne da o palma, intoarcem obrazul celalalt mai da o palma si pleaca???
Sau sunt curios cum vroiai tu sa inchizi un conflict? E inceput de tine? Ai ceva de declarat?

bbm 12-03-08 22:48

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
sebi, eu nu mai am ce sa discut cu tine, am spus ce aveam de spus si atit, intelege ce vrei, discutia cu tine este doar in directia "cine injura mai mult sau mai tare" , daca vrei sa vorbesti la obiect , te ascult, eu am fost acolo cind s-au dat in 3 seri, nu am comentat rezultatul pt ca am vazut cum s-au intilnit, cum au discutat, a fost treaba lor; dupa cum au mai spus si ei, nu au fost singurele dati cind s-au dat; la obiect, ai fost cindva de fata cind s-au dat?

PS- la asta cu ce am in cap nu are rost sa ti raspund ca iar facem iuresh de pomana, dar iti raspund la a doua intrebare: porneste bine masina mea, ii place si autostrada - iti mai aduci aminte de testul ala de care vorbeai tu si pariai ca 30 de secunde daca tin piciorul in blana se topeste, etc....am facut testul si nu s a topit; e adevarat, am "trisat" putin, nu am tinut piciorul in gaz 100% 30 de secunde ci citeva minute cam cit sa faci 2 ore din bucuresti in constanta, miine repet testul si ti comunic rezultatele; a, inca ceva, masina mea chiar merge zi de zi sebi, daca nu este zapada sau ghiata chiar merge si merge zi de zi, a ta la fel? la subarica sti ma refer, zi de zi merge?

SEBASTIAN 12-03-08 22:51

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Se pare ca MINCIUNA este poitica referata a unora ce reprezinta skn-tuning la Bucuresti, sau chiar e patologica.

Eu am deschis o dezbatere cu un subiect concret si a degenrat din cauza unora care se simt cu musca pe caciula.

Hai sa vedem care soft e mai bun cu argumente si de ce merita mai multi sau nu merita deloc banii!

SEBASTIAN 12-03-08 22:54

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Quote:

Originally Posted by bbm (Post 1420714)
sebi, eu nu mai am ce sa discut cu tine, am spus ce aveam de spus si atit, intelege ce vrei, discutia cu tine este doar in directia "cine injura mai mult sau mai tare" , daca vrei sa vorbesti la obiect , te ascult, eu am fost acolo cind s-au dat in 3 seri, nu am comentat rezultatul pt ca am vazut cum s-au intilnit, cum au discutat, a fost treaba lor; dupa cum au mai spus si ei, nu au fost singurele dati cind s-au dat; la obiect, ai fost cindva de fata cind s-au dat?

PS- la asta cu ce am in cap nu are rost sa ti raspund ca iar facem iuresh de pomana, dar iti raspund la a doua intrebare: porneste bine masina mea, ii place si autostrada - iti mai aduci aminte de testul ala de care vorbeai tu si pariai ca 30 de secunde daca tin piciorul in blana se topeste, etc....am facut testul si nu s a topit; e adevarat, am "trisat" putin, nu am tinut piciorul in gaz 100% 30 de secunde ci citeva minute cam cit sa faci 2 ore din bucuresti in constanta, miine repet testul si ti comunic rezultatele; a, inca ceva, masina mea chiar merge zi de zi sebi, daca nu este zapada sau ghiata chiar merge si merge zi de zi, a ta la fel? la subarica sti ma refer, zi de zi merge?

Intradevar o performanta ca-ti porneste masina cu acel soft, dar bravo lor si tie ca ai acea masina. Subiect incheiat daca nu mai ai nimic de adaugat.
Daca as fi interesat sa merg cu masina mea zi de zi nu ar fi nici o probema insa doresc sa merg cu ceva mai adaptat si mai confortabil la drumurile cotidiene.
Ai argumente pro si contra celor doua masini raportand totul la soft?

bbm 12-03-08 22:56

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
mpa, verifica-ti postul 37, nu eu am spus ce spui tu acolo ...... adica asta

Originally Posted by bbm
Concluzia finala este ca eu personal, ca atat YDT (prin mesajele trimise catre Voinea pe care acesta le arata posibililor clienti) cat si chiar Voinea prin afirmatia "un om de vanzari corect nu vine la altcineva in firma sa incerce sa convinga un client ca ce minuni si-a facut el pe masina lui la el in firma (asta cand erati dvs la noi si tunam o Skoda 1.8T si incercati sa vindeti clientului un DV mai bun." sunt 2 mincinosi. Da , mincinosi, si asta cred ca este calificativul bland pe care il pot atribui. Nu am fost NICIODATA "la ei" , si sincer eu nu cunosc unde ar fi acest sediu. Nu zic ca nu e, ci doar ca nu stiu unde este, daca este.

apare in postul tau, esti la al doilea atac la adresa mea , primul a fost o amenintare mai cu perdea - ti -o reamintesc cind ne vedem intre 4 ochi, vad ca acum faci din nou niste lucruri cam dubioase, calmeaza-te ca noi 2 nu avem nimic de impartit iar eu nu incerc decit sa spun ca sebi are o problema cu andrei nu cu skn, daca ai tu o problema cu skn, spune -o cu ce te au pacalit , ce ti au stricat

bbm 12-03-08 22:56

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1420740)
Ai argumente pro si contra celor doua masini raportand totul la soft?

la care masini te referi?

SEBASTIAN 12-03-08 23:00

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Ma refer la subiectul topicului deschis de mine.

Dar uite am vrut sa ma documentez mai bine despre ce spune lumea despre skn.
Am zis sa o fac pe net, sa caut pe google si eventual cu ceva imagini.
Imi poti explica de ce apare aceasta poza, pe care o voi atasa, cand dai cautare la: skn imagini? E chiar prima poza!
http://www.troutstreamdesigns.com/Da...tCrkSknDip.jpg

mpa 12-03-08 23:13

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Da recunosc ca e gresit. Andrei a zis aia. Din pacate nu mai pot edita. Dar iar din pacate nu ai raspuns la ce am avut de zis. Si se pare ca nici Andrei nu raspunde.
In afara de jumate de ora si niste motorina pe care o consumam oricum nu am pierdut nimic la SKN. La fel cum nu am pierdut nimic la Voinea.

bbm 12-03-08 23:17

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
sebi, lasa vrajelile pt adormit copiii de 10 ani, noi doi avem ceva mai multi ani, filmuletele tale cu skn si vrajeli de poze de acest gen sint pt altii care te cred, eu nu fac parte

ai pus o intrebare, te am intrebat la care masini te referi, ce faci acum aplici tactica ta veche cu mutat discutia in alta parte? ti am spus ca -ti stiu manevrele, spor la manevre dar nu merg cu mine


All times are GMT +2. The time now is 08:12.

- Copyright 2026 4Tuning