Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Clio B 2 Hatchback (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/69607-clio-2-hatchback.html)

beck103 02-09-08 01:48

Re: Clio B 2 Hatchback
 
2 Attachment(s)
pe langa ca a inceput sa vibreze toata masina si sunetul de la filtru sport deabia se mai aude fuge mai bine de cand ajunge atata aer peacolo pe la admisie.:sad:

miliady 02-09-08 02:09

Re: Clio B 2 Hatchback
 
of... cat de zob e bara? poate se poate face...

cum adica a stricat janta si cauciucu? cum dracu frate?

beck103 02-09-08 02:13

Re: Clio B 2 Hatchback
 
a iesit din parcare de vizavi de pe trotuar si nu a luat curba cum trebuie.
bara e putin plesnita pe dreapta,zgariata si are doua prinderi rupte.noroc ca aveam rotile virate pe partea unde a intrat si s-a lovit de cauciuc.se poate repara dar asta imi mai lipsea...plus ca era plina de cioburi masina din farul aluia/aleia

beck103 19-09-08 17:30

Re: Clio B 2 Hatchback
 
3 Attachment(s)
cum au mai trecut 2 sapt alta belea.
alaltaieri pe ploaie la lizeanu (de pe toamnei) faceam echilibristica printre balti si am taiat frumos anvelopa stanga fatza ,manevra care s-a sfarzit pe refugiu :doh:
rezultat (cateva mil factura la telefon cat am cautat pneuri 195-50) si dupa 2 zile de cric as following :
- 350Ron anvelope michelin 195-50-r15 all season ca noi + jante indreptate.
m-am scos...asa credeam
masina rula frumos pana mi-am dat seama ca volanul tre sa stea f stramb ca sa ruleze drept:wtf: ...deci hai la mecanic.
in parcare ma uit la ea: roata stanga aproape ca freca de prag iar pe partea neavariata era spatiu de vreo 5-10 cm.
dupa ce am intrat in groapa: portfuzeta stramba si H-ul de motor deplasat si indoit.
shopping list acuma:

H (punte fatza cca 5 mil dupa Auto We&Ka, dupa mecanici 30 de mil)
Pivot stanga fatza cca 600 mii
Portfuzeta stanga fatza cca 2 mil
Tinichigerie ca e praf pragul stang inca vreo 2 mil zic eu + manopera etc...
daca aveti nevoie de orice piese contactatima ca stiu unde sa va trimit acuma...

p.s. si usa nu se mai inchide calumea ca e flexat tot...si podeaua deformata :cry:

Tomy87 21-09-08 13:48

Re: Clio B 2 Hatchback
 
ghinioanele vin lant .. ai grija ... !

beck103 17-11-08 18:51

Re: Clio B 2 Hatchback
 
planuri mari.adi misca fundu ca am facut rost de motor.
1,8 16v.
need help

miliady 23-11-08 07:58

Re: Clio B 2 Hatchback
 
cum adica 1,8 16 v? de unde ai facut si tu rost de motoru asta? treci pe la mine sa vorbim.

beck103 16-04-09 23:32

Re: Clio B 2 Hatchback
 
3 Attachment(s)
new sh*t
(ma tot rugai sa pun plasmele Alex :D.promit ca urmatoarea o sa fie mai buna)

beck103 20-05-09 12:53

Re: Clio B 2 Hatchback
 
1 Attachment(s)
mini update:
-tot murdara

valitataye 16-08-09 09:23

Re: Clio B 2 Hatchback
 
Quote:

Originally Posted by beck103 (Post 2335940)
mini update:
-tot murdara

frumoasa masinuta pacat de incidentele avute:cry:

Reme 18-08-09 15:29

Re: Clio B 2 Hatchback
 
frumoasa buburuza, ai grija de ea...de cand ai lucrat-o iti lucreaza caroseria mult mai mult ca inainte. Ai grija de ea si la cat mai putine incidente. salutari si multa bafta!

expres 13-09-09 23:29

Re: Clio B 2 Hatchback
 
Quote:

Originally Posted by beck103 (Post 1764054)
cum au mai trecut 2 sapt alta belea.
alaltaieri pe ploaie la lizeanu (de pe toamnei) faceam echilibristica printre balti si am taiat frumos anvelopa stanga fatza ,manevra care s-a sfarzit pe refugiu :doh:
rezultat (cateva mil factura la telefon cat am cautat pneuri 195-50) si dupa 2 zile de cric as following :
- 350Ron anvelope michelin 195-50-r15 all season ca noi + jante indreptate.
m-am scos...asa credeam
masina rula frumos pana mi-am dat seama ca volanul tre sa stea f stramb ca sa ruleze drept:wtf: ...deci hai la mecanic.
in parcare ma uit la ea: roata stanga aproape ca freca de prag iar pe partea neavariata era spatiu de vreo 5-10 cm.
dupa ce am intrat in groapa: portfuzeta stramba si H-ul de motor deplasat si indoit.
shopping list acuma:

H (punte fatza cca 5 mil dupa Auto We&Ka, dupa mecanici 30 de mil)
Pivot stanga fatza cca 600 mii
Portfuzeta stanga fatza cca 2 mil
Tinichigerie ca e praf pragul stang inca vreo 2 mil zic eu + manopera etc...
daca aveti nevoie de orice piese contactatima ca stiu unde sa va trimit acuma...

p.s. si usa nu se mai inchide calumea ca e flexat tot...si podeaua deformata :cry:



cum ai facut tu la prag , asa am facut si eu identic , sa rezolvat usor si nu are nici o problema , nici nu e vizibil.

Alejandro 29-12-09 23:30

Re: Clio B 2 Hatchback
 
sper sa nu te superi - nu prea am avut rabdare sa citesc tot thread-ul da ce motor ai pe el? e cumva 1.4 16v?

beck103 09-05-10 20:36

Re: Clio B 2 Hatchback
 
1.2 8v

expres 11-05-10 22:28

Re: Clio B 2 Hatchback
 
ce se aude cu 1.8uuu???


All times are GMT +2. The time now is 13:28.

- Copyright 2026 4Tuning