![]() |
Re: Un club TAUNUS?
Florine...ce cursa au bielele de V6 la mot de 2,0 ?
|
Re: Un club TAUNUS?
o sa ma uit sa vad unde era lista aia, citisem odata si am ramas mirat, toate Cologne(V4/V6) au biela de aceeasi lungime :shock:
|
Re: Un club TAUNUS?
am si eu un ford Taunus din 1971, v6, 2000 cm3,la vanzare, cine doreste poze sau detalii [email protected]
|
Taunus
Am si eu un Taunus 17M Super din 65 pe care vreau sa il vand fiindca nu am timp sa ma ocup de el.
aici e link'ul cu poze : https://forum.4tuning.ro/showthread.p...36#post1643736 Astept ceva sfaturi , momentan trebuie schimbata camera stanga fata si bateria. |
Re: Taunus
Quote:
|
Re: Taunus
Quote:
Super tare oldtimeru, pacat ca o sa te desparti de el. Succes la vanzare! |
Re: Un club TAUNUS?
Multumesc mult, sper sa ii gasesc un proprietar cat mai repede.
|
Re: Un club TAUNUS?
Quote:
CURSA la COLOGNE 2.0L - 60.14mm 2.3L - 60.14mm 2.6L - 66.8mm (RS)2.6L - 69mm 2.8L - 68.5mm 2.9L - 72mm |
Re: Un club TAUNUS?
2 Attachment(s)
salut
intru si eu cu un ford taunus 1.6 din 82 succes la toti posesori de ford |
Re: Un club TAUNUS?
Quote:
|
Re: Un club TAUNUS?
Quote:
|
Re: Un club TAUNUS?
Ms Florine....
|
Re: Un club TAUNUS?
1 Attachment(s)
Am si eu un taunus '78, 1.6 l,....
.. idei ceva,, tuning, praguri, bara...?:d |
Re: Un club TAUNUS?
La o masina ca Taunus (cu forme clasice) nu prea merg bari, praguri etc.
|
Re: Un club TAUNUS?
In primul rand cauta-ti niste jante frumoase, daca se poate cromate, care sa dea bine pe masina.
Ca o varianta mai ieftina, iti sugerez sa cauti jante de Nissan Patrol, ca sunt pe 15", din otel si sunt nichelate. Are 5 gauri de prindere, dar poti sa iti faci flansa pentru ele. |
| All times are GMT +2. The time now is 11:24. |
- Copyright 2026 4Tuning