Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Ford (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford.html)
-   -   Un club TAUNUS? (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford/66827-club-taunus.html)

bil1706 21-05-08 19:12

Re: Un club TAUNUS?
 
Florine...ce cursa au bielele de V6 la mot de 2,0 ?

florin_cars 22-05-08 00:56

Re: Un club TAUNUS?
 
o sa ma uit sa vad unde era lista aia, citisem odata si am ramas mirat, toate Cologne(V4/V6) au biela de aceeasi lungime :shock:

costi0075 24-05-08 16:21

Re: Un club TAUNUS?
 
am si eu un ford Taunus din 1971, v6, 2000 cm3,la vanzare, cine doreste poze sau detalii [email protected]

Radex 14-07-08 01:41

Taunus
 
Am si eu un Taunus 17M Super din 65 pe care vreau sa il vand fiindca nu am timp sa ma ocup de el.

aici e link'ul cu poze : https://forum.4tuning.ro/showthread.p...36#post1643736

Astept ceva sfaturi , momentan trebuie schimbata camera stanga fata si bateria.

Kedy 14-07-08 22:36

Re: Taunus
 
Quote:

Originally Posted by Radex (Post 1643783)
Am si eu un Taunus 17M Super din 65 pe care vreau sa il vand fiindca nu am timp sa ma ocup de el.

aici e link'ul cu poze : https://forum.4tuning.ro/showthread.p...36#post1643736

Astept ceva sfaturi , momentan trebuie schimbata camera stanga fata si bateria.

Foarte frumoasa masina

ratonyx 15-07-08 11:18

Re: Taunus
 
Quote:

Originally Posted by Radex (Post 1643783)
Am si eu un Taunus 17M Super din 65 pe care vreau sa il vand fiindca nu am timp sa ma ocup de el.

aici e link'ul cu poze : https://forum.4tuning.ro/showthread.p...36#post1643736

Astept ceva sfaturi , momentan trebuie schimbata camera stanga fata si bateria.


Super tare oldtimeru, pacat ca o sa te desparti de el.
Succes la vanzare!

Radex 16-07-08 13:47

Re: Un club TAUNUS?
 
Multumesc mult, sper sa ii gasesc un proprietar cat mai repede.

florin_cars 06-08-08 18:02

Re: Un club TAUNUS?
 
Quote:

Originally Posted by bil1706 (Post 1546218)
Florine...ce cursa au bielele de V6 la mot de 2,0 ?

daca te mai intereseaza uite toate Colognele la gramada :lol:

CURSA la COLOGNE

2.0L - 60.14mm
2.3L - 60.14mm
2.6L - 66.8mm
(RS)2.6L - 69mm
2.8L - 68.5mm
2.9L - 72mm

dopu 03-11-08 20:24

Re: Un club TAUNUS?
 
2 Attachment(s)
salut
intru si eu cu un ford taunus 1.6 din 82
succes la toti posesori de ford

UNLORD 04-11-08 18:01

Re: Un club TAUNUS?
 
Quote:

Originally Posted by dopu (Post 1841853)
salut
intru si eu cu un ford taunus 1.6 din 82 cu el imi pierd timpul acum lucrez la motor un 2L de pe siera cu cutie 5 trepte mai sunt multe de facut la el succes la toti posesori de ford

Mai bine faci un topic separat unde sa o prezinti (Ford - Masina Mea)

dopu 04-11-08 21:09

Re: Un club TAUNUS?
 
Quote:

Originally Posted by UNLORD (Post 1843628)
Mai bine faci un topic separat unde sa o prezinti (Ford - Masina Mea)

ms de sfat :rockon:

bil1706 05-11-08 14:22

Re: Un club TAUNUS?
 
Ms Florine....

florinel21 12-11-08 12:18

Re: Un club TAUNUS?
 
1 Attachment(s)
Am si eu un taunus '78, 1.6 l,....
.. idei ceva,, tuning, praguri, bara...?:d

bil1706 12-11-08 19:05

Re: Un club TAUNUS?
 
La o masina ca Taunus (cu forme clasice) nu prea merg bari, praguri etc.

Xdriver 13-11-08 07:33

Re: Un club TAUNUS?
 
In primul rand cauta-ti niste jante frumoase, daca se poate cromate, care sa dea bine pe masina.
Ca o varianta mai ieftina, iti sugerez sa cauti jante de Nissan Patrol, ca sunt pe 15", din otel si sunt nichelate.
Are 5 gauri de prindere, dar poti sa iti faci flansa pentru ele.


All times are GMT +2. The time now is 11:24.

- Copyright 2026 4Tuning