![]() |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
ms mult.....
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
oltcitul stock nu are 2 carburatoare...
am presupus ca vroia sa spuna: 2 corpuri de carburator (2 trepte). nicaieri mai sus nu era vorba de 2 carburatoare, iar cum aleyx nu stie multe despre oltcit.. |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
acum sa nu radeti dar TMG-ul meu p tarla c fara verificare si fara asigurare nu vede asfalt in regim de treapta 1 si a 2-a cu 3 litrii de benzina am facut 33 de km schimband vitezele la 4500-5000 rpm...rar a vazut a 3-a deci zic eu c nu consuma mult...acum depinde si de stilul de mers...:rolleyes2 poi scozte un consum de 7,5- 8 in oras sau poti scoate un consum de 13- 14 in oras...RSG stie mai bine....:rolleyes2
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
poi de ce nu-i faci frate itp k e pakt de el...primu meu oltean a stat 5 ani asha k ne era frica sa-i facem verificarea ca nu cumva s-o pice,dup ace am intrebat in stanga si-n dreapta am aflat de cinva si s-a rezolvat.la asta care-l am acum am facut la fel,am dat 1mil la un tip si m-a rezolvat cu itp,nota la rar si inmatricularea a fost simpla!precizez k l amine expirase contractu de vanzare cumparare cu trei luni si de posesor nici urma...incearca,intreaba,trebuie sa fie in toata craiova cineva kre sa te rezolve.e pkt de el,parerea mea.asigurarea o am pe cea de pe numerele vechi si vad k n-ma oprit numerle si cred k a expirat k atunci nu o facusem pe multe luni:)).
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
am inteles eu ...are carburator dublu corp...am inteles bn....? sper :)
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
dap ai inteles bine,carb dublu corp,a doua camera deschizadu-se la o anumita turatie...
intrebare:la remat cat se ia pe un oltcit in general,cum se calculeaza dak stie careva pretul lui si dak e acceptata cumva doar caroseria?k vreau sa scap de donator.restul pieselor o sa le anunt aici,cu trimitere prin posta pentru unele.servus |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
e greu de gasit jante mai mijto in 3 prezoane...? sau la alea cu comenzi cu ceva
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
se gasesc...in metro...la magazine din astea de tuning...:-P
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
e bon am crezut ca nu prea se fac ca acu e pe 4 sau 5 prezoane.....buna vestea ms
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
https://www.youtube.com/watch?v=47h37d855r4&NR=1 cunoaste careva olteanu asta,ash vrea sa-l vad si eu in forma finala,k vad ca are evazarile destul de mari...
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
pai forma finala/actuala...e cea din film, deci nu ai ce nou sa vezi, cel putin pana nu pune proprietarul noutati:)
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
poi ii fac acum in febroarie dk reusesc sa-i gasesc buba c nu vre el sa mai porneasca dar acum e si el vopsit,are motorul facut nu mai pierde ulei, telescoape schimbate, pivoti noi, rotule, usi schimbate, macarale calumea...o sa ii vina randul si lui dar toate la vremea lor8) :rolleyes2
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:31. |
- Copyright 2026 4Tuning