Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Chevrolet Corvette ZR1 (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/60733-chevrolet-corvette-zr1.html)

MAiu 31-12-07 08:43

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
oricum o sa vedem cat de curand una ,doua si pe la noi

edi2peu 01-01-08 20:34

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
m-am speriat cand am vazut 220 pe bord, tinand cont ca sunt mile pe ora si pretul este atractiv pt performantele ei

SERJAN 02-01-08 12:49

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
trebuie sa recunosc ca e tare masina... si poate voi avea ocazia sa o vad si in realitate cat mai curand.

ovydioo 03-01-08 09:44

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
3 Attachment(s)
pacat... numele asta insemna candva ceva :sad:

Bemelo 03-01-08 12:57

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
cum adica pacat ? ce vrei sa spui?

ovydioo 03-01-08 15:52

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
Quote:

Originally Posted by Bemelo (Post 1272610)
cum adica pacat ? ce vrei sa spui?

era o perioada cand un vette mai avea si ceva farmec pe langa performante lucru care nu-l pot spune si de modelu' nou. plastic la interior si nimik spectaculos p afara. au pierdut mult la stil dar de performantze nici un comentariu, au ramas acolo sus.

Bemelo 03-01-08 16:17

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
nu cred ca modelele mai vechi de vette aveau interioare premium , sa fim seriosi. ''la performante au ramas acolo sus'' .. pai modelele vechi in afara de linie dreapta nu prea stiau mare lucru.. De ZR1 se poate spune ca e foarte performant. Exteriorul, dupa mine , e foarte reusit! Altceva?

ovydioo 03-01-08 16:19

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
cam atat ...

Race 04-01-08 15:05

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
Singurul lucru care e "pacat" e ca au supra-alimentat LS3-ul cu compresor (se putea si mai rau,adica turbo) in loc sa puna un big-block de 572 cid.Stilul este o evolutie continua incepand de la C3,nu e nimic schimbat radical de la o generatie la alta.

andreizr1 04-01-08 15:55

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
Quote:

Originally Posted by Race (Post 1274357)
Singurul lucru care e "pacat" e ca au supra-alimentat LS3-ul cu compresor (se putea si mai rau,adica turbo) in loc sa puna un big-block de 572 cid.Stilul este o evolutie continua incepand de la C3,nu e nimic schimbat radical de la o generatie la alta.

eu zic ca nici nu trebuie sa faca vreo schimbare radicala, a fost o mare schimbare,si indrazneata, renuntarea la farurile escamotabile..... chiar daca sunt mai aerodinamice cele carenate....

asta este corvette, eu unul iubesc toate generatiile,si fiind un "obsedat" de corvette,pot spune ca imi va place si urmatorul corvette C7,C8 chiar daca nu stiu cum vor arata.... :D

andreizr1 04-01-08 16:21

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
Quote:

Originally Posted by ovydioo (Post 1272301)
pacat... numele asta insemna candva ceva :sad:

salut, vezi ca din 3 poze ai pus doar 2 corvette-uri.....

boy_wonder 20-01-08 09:24

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
1 Attachment(s)
:lol: :lol: :lol:

andreizr1 20-01-08 10:16

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
Quote:

Originally Posted by boy_wonder (Post 1302771)
:lol: :lol: :lol:

sa speram ca pretul ala de un milion e de la alta masina... :shock:

boy_wonder 20-01-08 10:20

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
Quote:

Originally Posted by andreizr1 (Post 1302820)
sa speram ca pretul ala de un milion e de la alta masina... :shock:

banuiesc ca este primul model construit si a fost scos la licitatie.. probabil de aceea si pretul acesta..
in rest, masina va costa arpoximativ 100.000 dolari..

Oana Neculoiu 20-01-08 10:48

Re: Chevrolet Corvette ZR1
 
nu stiu cine e suficient de prost sa dea pretul x10 pentru prima masina. mai ales ca dupa aceea nu vor fi facute in serie limitata. :| :| :|


All times are GMT +2. The time now is 14:20.

- Copyright 2026 4Tuning