![]() |
Re: My first step. 400 rms in my car. How to put them in.
repet intrebarea:
ai 307d2 sau d4. statia e alpine mrp 450?? adica 220w@4ohmi 400w@2ohmi ??? |
Re: My first step. 400 rms in my car. How to put them in.
Quote:
deci sunt un prost... acum m-am uitat pe factura si am vazut ca e de fapt d2-ule.. nu d4-le, nici nu mi-am dat seama... deci o sa il tin in 4ohmi.. adica nu o sa ii folosesc numai cam jumatate din putere.. |
Re: My first step. 400 rms in my car. How to put them in.
De fapt m-am lamurit. Nu e grava treaba. Leg doar o bobina si e rezolvata treaba.
O sa fac schimbarea asta sambata, cand mi-am programat sa il "imbrac" .. ca inca nu i-am pus mocheta pe el . Am mai reglat putin la el, la fregventa si la intensitatea basului si sunt multumit de rezultate, sa vad ce fac in legatura cu cablul acela de alimentare si pot sa declar proiectul incheiat... momentan :) |
Re: My first step. 400 rms in my car. How to put them in.
deci tu ai 1ohm sau 4.
asta era beleaua la tine.vezi ce ai scris in comanda poate e greseala lor si ti-l schimbi, asta in cazul in care tu ai comandat d4. nu e nimic rau in a da cu statie mai mare in dif mic cat timp e reglata ok statia dar la tine este invers.daca legi doar o bobina folosesti doar juma' de difuzor :) |
Re: My first step. 400 rms in my car. How to put them in.
Am verificat asta.. asta a fost primul lucru pe care l-am verificat.. e greseala mea :| ...
esti sigur de faza cu numai jumatate de dif.. ? eu am vorbit cu cineva, si mi-a spus sa leg fara grija doar o bobina ca tot acolo sunt.. :-?? si inca o problema... cand dau tare, ceva de la partea din spate vibreaza.. chestia aceea care este intre portbagaj si habitaclu ... sa iau o surubelnita sa cau suruburile si sa strang :)) ... sau? |
Re: My first step. 400 rms in my car. How to put them in.
Eu am focus combi si cand dau tare zbarnae toata capota din spate......Daca gasesti solutia sa-mi spui si mie te rog...
|
Re: My first step. 400 rms in my car. How to put them in.
Quote:
Nu e chiar 1/2 din difuzor, dar parametrii se modifica foarte mult (de ex, qts-ul aproape ca se dubleaza) si fara sa cunosti aceste modificari nu poti face o incinta corecta. |
Re: My first step. 400 rms in my car. How to put them in.
Quote:
Lil' D ... mersi de raspuns, intentionam zilele astea sa il desfac si sa il conectez la 2ohmi.. dar inteleg ca nu e o idee prea buna. deci pe moment o sa il las la 4ohmi, pentru ca si asa are performante satisfacatoare. Am gasit in cluj d4 la un pret fata de cu cat am luat d2-le. Asa ca banuiesc ca o sa vand d2-ule acesta si o sa imi iau un d4. O sa pierd cateva sute de mii. dar nah... asa e la inceput |
| All times are GMT +2. The time now is 21:14. |
- Copyright 2026 4Tuning