Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Ford Focus 2008 (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/59798-ford-focus-2008-a.html)

NWZeu 05-01-08 22:17

Re: Ford Focus 2008
 
Deoarece lumea a prins "microbul diesel", iti spun din surse sigure, nu le gasesti prin service spre deosebire de TDCIuri care vin cu injectoare infundate datorita motorinei de proasta calitate (la fel si la TDI de la VAG cu filtru de particule) .... Golfuri sunt peste tot, este o masina cu un impact la public urias datorita in primul rand reputatiei si sonoritatii, apoi datorita caracteristicilor tehnice.

no limits design 05-01-08 22:23

Re: Ford Focus 2008
 
Quote:

Originally Posted by GABBY_ (Post 1246989)
asa arata modelul full dar sa vezi ce naspa va fi cel cu capace,fara navigatie,fara piele ;) nu va imbatati cu apa rece

nici nu vreau sa imi imaginez

Hexer 05-01-08 23:19

Re: Ford Focus 2008
 
VW inca se vinde, dar numai din cauza reputatiei, ca altfel e pierdut de 10 ani...
Suspensiile de la ford sunt mult mai bune, fie focus sau mondeo, sa nu mentin masinile japoneze, Honda Accord (cu cel mai bune diesel) Toyota avensis (D4D) Mazda 6, si sa nu uitam ca japonezi au cele mia buna motoare pe benzina din lume in ultimi 20 de ani.
Intreriorul/exterior...asta e subiectiv...parerea mea ca japonezi incep sa ajunga la nivel de europene.

VW e pierdut, cu mare chin au facut Golful nou, ce este un esec, au facut passatul, relativ ok, restul modelelor prea scumpe, numai touareg e ok cat de cat...in ultimi 2-3 ani abia au facut profit, Seat e in faliment (numai ca nu zice nimani) Skoda mai face vanzari bune, si AUDI la fel...ce credeti mare fani VAG, de ce anul trecut abia a cumparat Porsche totul? Numai ca nu a dat voie...
E penibil ca un constructor de masini sport/lux sa aiba atata bani incat sa cumpara une din cele mai mari cooperatii din europa...mai bine zis...cel mai mere sa fie atat de ieftin...

Bogdan_ozzy 07-01-08 19:06

Re: Ford Focus 2008
 
Imi place modelul asta atrage atentie!In ce categorii de motorizari va fii vandut?

CRyS` 29-02-08 23:51

Re: Ford Focus 2008
 
Astazi am condus noile modele Ford: Focus Hatchback in 5 usi, Sedan in 4 usi si C-Max!!!

Va pun cateva poze in premiera pentru Romania LIVE!!!!

In curand am sa prezint la MASINA MEA - FORD primul Focus 3 din Iasi .... si poate si vandut in Romania...!


Hai sa va pun si ceva poze...sa muriti degeaba!

http://www.postimage.org/aVNnXMr.jpghttp://www.postimage.org/aVNo1LJ.jpghttp://www.postimage.org/Pq24Pm40.jpghttp://www.postimage.org/aVNojdJ.jpghttp://www.postimage.org/aVNoqI9.jpg

NWZeu 01-03-08 11:21

Re: Ford Focus 2008
 
:D in Bucuresti au mai sosit modele ale noului Focus
Faceliftul este aplicat in mai multe compartimente - estetic (care sare in evidenta imdeiat), interiorul a fost complet restilizat, motoarele au primit updateuri, masina a crescut in dimensiuni .... lista poate continua .... te astept pe sectiunea FORD sa discutam mai multe :D

CRyS` 01-03-08 12:23

Re: Ford Focus 2008
 
Pe ce topic de la Ford? Un link ceva?

NWZeu 01-03-08 15:35

Re: Ford Focus 2008
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 1393328)
Pe ce topic de la Ford? Un link ceva?

am sa te rog sa deschizi tu unul in sectiunea corespunzatoare, insa pozele pune-le pe 4tuning (ca stocare) nu linkuri de la alt host ..... ms

edvin_ct 26-04-08 23:02

Re: Ford Focus 2008
 
salutare .....am achizitionat noul focus trend +pachet comfort 3 ,sedan 1.8 tdci 115 cp.....o masina ffffff reusita...motorul toarce .....pe la 1600 rotatii intra turbina si pleaca fulger ptr cei 115 cp.....sunt foarte multumit de ea......consum 6.5 urban 4.5 extraurban...merita toti banii avand in vedere ca nu e f scumpa (dublu clima-bi zona,senzori ploaie,senzori parcare,faruri automate,comenzi volum volan,cruise control,volan si schimbator in piele,cotiera reglabila in lungime,oglinzi el,,,,etc ...destul de multe)

VWluci 28-04-08 21:56

Re: Ford Focus 2008
 
bravo... sa o conduci sanatos si fara incidente. Cat ai dat pe ea cu configuratia respectiva?

edvin_ct 29-04-08 21:39

Ford Focus 2008
 
salut luci.....masina costa 17 850 euro iar cu discount de la Romcar de 500 E te ajunge 17350 ddp. Eu lucrez la un dealer FORD din tara ;) ,.... deci am luat-o fara tva.

tase_astra 29-04-08 23:20

Re: Ford Focus 2008
 
Lume noua pe aici.
Felicitari !
Dar totusi fara TVA, sunt profund impresionat!

edvin_ct 29-04-08 23:25

Re: Ford Focus 2008
 
sa iti schimbi numele in Tase audi. sau vw gti?;) merge treaba la cardinal?;)

tase_astra 29-04-08 23:34

Re: Ford Focus 2008
 
Stii vorba aia Batz? Daca nu intreaba-l pe Boby.
Numele vreau sa-l schimb da daca stau dupa astia de la 4tuning vand GTI-ul pana atunci.
De maine cica ma transform in Tase GTI.:))


All times are GMT +2. The time now is 19:40.

- Copyright 2026 4Tuning