Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Starea curselor auto (https://forum.4tuning.ro/53-starea-curselor-auto.html)
-   -   O pistă de drag: idei şi propuneri (https://forum.4tuning.ro/53-starea-curselor-auto/59077-pista-drag-idei-propuneri.html)

SEBASTIAN 04-12-07 22:07

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Depinde de ce rol are unul si altul, dar nu o pot dona unei asociatii care sa nu faca nimic sa aiba capital apoi sa se desfinteze si sa imparta terenul adus la nu stiu cati oameni.
In principiu se poate dona insa cand vad ca e ceva fezabil si c conditi de realizare altfel ...
In Florica nu am incredere.

mpa 04-12-07 22:07

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by NSL_Florica (Post 1230033)
-Problema lui MPA nu este numai aici.....pe wvforum este conscacrat in certuri si acolo a fost indepartat usor usor. Aici i s-a permis sa faca scandal si taraboi fara a primi vre un avertisment.
-A mai avut el o problema cu cati va baieti dintr un club....atunci am inteles ca se facuse mic mic.....si nu i se mai auzea gura....pacat in primele clipe cand am vorbit cu el parea Ok si se parea ca detine ceva in caputz si informatii utile........dar mi-a trecut repede.
-Nu mi permit sa postez pm"urile primite la adresa lui pt ca .....sunt unul de pe starda si asa am preferat sa sterg posturile lui si ale mele . A si ar trebui sa mai stii ceva.....am trait pe strada mult timp.....acolo am invatat respectul fata de "dusman" nu este cazul mpa , dar ar mai trebui sa stii ca de la tati nu am primit un capat de ata....ce am , am muncit si mi am facut asa ca nvata prietene cuvantul respect ca nu stii cand ne vedem in viata asta .....si un spate intors nu va echivala cu 2363211877 injuraturi si vorbe grele pe care le adresezi aici.

Posteaza ce vrei Florica. Nu iti mai fa reclama prin persoana mea.
Daca esti capabil sa faci ceva o sa faci, daca nu esti o sa faci ce ai facut pana acum.
Nu sunt impresionat nici de rime ieftine, nici de afirmatii gratuite. Ai sectiunea ta. Esti rege acolo. Lasa-ne si pe noi aici la periferie.
Numai bine si tie.

mpa 04-12-07 22:08

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by NSL_KiwY (Post 1230120)
Am spus ceva chiar foarte constructiv: sa stea in banca lui...
O seara buna!!!

Eu din fericire am terminat suficiente scoli. Eu imi vad de treaba. Pazeste tu banca.

SEBASTIAN 04-12-07 22:09

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Ai ridicat bine o problema si insist la un Admin sa faca asa cum e normal o sectiune separata pentru propunerea noastra de pista.

Lucian 04-12-07 22:10

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1230255)
Depinde de ce rol are unul si altul, dar nu o pot dona unei asociatii care sa nu faca nimic sa aiba capital apoi sa se desfinteze si sa imparta terenul adus la nu stiu cati oameni.
In principiu se poate dona insa cand vad ca e ceva fezabil si c conditi de realizare altfel ...
In Florica nu am incredere.

Am mentionat ... o asociatie din care sa faci si tu parte. Deci se presupune ca face ceva palpabil si onorabil. Ce rol consideri ca ar trebui sa ai intr-o asemenea asociatie ?

mpa 04-12-07 22:10

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1230235)
Eu spun asa. Corect ar fi sa faca toata lumea ceva palpabil , concret , probabil ( ce se poate dovedi ) pt a face o pista . Apoi putem avea comentarii . Pana atunci ... Sebastian ... vreau sa-mi raspunzi sincer si direct la o intrebare ... ai fi dispus sa donezi acel teren unei asociatii non-profit din care sa faci si tu parte si al carei scop sa fie strict construirea unei piste de drag ? Daca nu vrei sa te asociezi cu Florica de ce mai pierzi timpul pe forum la topicul asta in loc sa iti canalizezi atentia la strangerea fondurilor pt ridicarea constructiei ? Daca scopurile tale sunt nobile ... iti voi acorda acelasi sprijin neconditionat de care l-am asigurat si pe Florica. Eu as vrea sa existe o pista. Cine o face e un detaliu irelevant pt mine.

Iti multumesc pentru sprijin si cu prima ocazie astept o sedinta de brainstorming. Mia facut placere discutia avuta. Numarul meu e 0726.583.433.
Cei care ma tot ameninta noaptea se pare ca il cunosc asa ca doresc sa il fac cunoscut si celor care vor sa ajute.

mpa 04-12-07 22:12

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1230263)
Ai ridicat bine o problema si insist la un Admin sa faca asa cum e normal o sectiune separata pentru propunerea noastra de pista.

Nu poti sa ceri asta cuiva decat cand o sa fie un plan public. Sa nu mergem ca altii doar pe vorbe. Eu sunt MPA. Asta nu zice nimanui nimic. O sa las alte lucruri atunci sa vorbeasca pentru mine.

SEBASTIAN 04-12-07 22:16

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1230270)
Am mentionat ... o asociatie din care sa faci si tu parte. Deci se presupune ca face ceva palpabil si onorabil. Ce rol consideri ca ar trebui sa ai intr-o asemenea asociatie ?

Sti cat costa terenul la margine de Bucuresti la cca 10km distanta ?
Am sa-ti raspund usor dupa ce-mi raspunzi.

Lucian 04-12-07 22:23

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1230284)
Sti cat costa terenul la margine de Bucuresti la cca 10km distanta ?
Am sa-ti raspund usor dupa ce-mi raspunzi.

Avand in vedere ca e o pista pt Romania faptul ca e la 10 km de Bucuresti e irelevant pretul . Poate fi la Brasov din punctul meu de vedere .

SEBASTIAN 04-12-07 22:25

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1230299)
Avand in vedere ca e o pista pt Romania faptul ca e la 10 km de Bucuresti e irelevant pretul . Poate fi la Brasov din punctul meu de vedere .

OK la raspunsul asta inchid discutia cu tine pt ca imi pierd timpul.

mpa 04-12-07 22:36

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Gasiti aici un thread facut de mine. Sper sa raspunda la cat mai multe intrebari. Cititi acolo si discutam aici.

Lucian 04-12-07 22:42

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Cu ocazia asta m-am convins si eu ca de fapt tu vrei sa faci o afacere nu o pista . E f bine ! Dar atunci hai sa lasam intentiile nobile la o parte si sa ne gandim ca .. fiind o afacere .. inca o societate indiferent de natura ei dar cu acelasi profil ... inseamna concurenta.

SEBASTIAN 04-12-07 22:44

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Prefer sa fie nonprofit si nu afacere ci pista dar nu pot sa nu am conditile mele.

SEBASTIAN 04-12-07 22:46

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Convingerea ta cu intentia mea nu coincid. Dar poti avea orice parere.

mpa 04-12-07 22:49

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
https://forum.4tuning.ro/53-starea-curselor-auto/59168-1-4-mile-proiect-public.html


All times are GMT +2. The time now is 09:06.

- Copyright 2026 4Tuning