![]() |
Re: De unde si cu ce sa alimentam....Pt diesel
cum la benzina e cifra octanica, spre exemplu cifra octanica la benzina noastra e 80 - 90, "octane booster" ( aditiv pt benzina ) mareste cifra octanica la peste 100 ( din cate stiu kerosenul avea 120 cifra ) , la fel e treaba si la dieselache ;)
|
Re: De unde si cu ce sa alimentam....Pt diesel
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:25. |
- Copyright 2026 4Tuning