Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Botosani (https://forum.4tuning.ro/107-botosani.html)
-   -   De unde si cu ce sa alimentam....Pt diesel (https://forum.4tuning.ro/107-botosani/58940-alimentam-pt-diesel.html)

dolb 08-01-08 15:46

Re: De unde si cu ce sa alimentam....Pt diesel
 
cum la benzina e cifra octanica, spre exemplu cifra octanica la benzina noastra e 80 - 90, "octane booster" ( aditiv pt benzina ) mareste cifra octanica la peste 100 ( din cate stiu kerosenul avea 120 cifra ) , la fel e treaba si la dieselache ;)

vLLLad 08-01-08 15:48

Re: De unde si cu ce sa alimentam....Pt diesel
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1281974)
cum la benzina e cifra octanica, spre exemplu cifra octanica la benzina noastra e 80 - 90, "octane booster" ( aditiv pt benzina ) mareste cifra octanica la peste 100 ( din cate stiu kerosenul avea 120 cifra ) , la fel e treaba si la dieselache ;)

aham.......mersi de informatie :???:


All times are GMT +2. The time now is 23:25.

- Copyright 2026 4Tuning