![]() |
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
da, cu siguranta face 230 pe bord ! insa ei au ras de mine ca nu ca nu are cum ;) asta e
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
eu am un passat 1.8 t, si comparand niste timpi, am ramas surprins sa aflu k golfu 2.0 tdi e mai rapid
tractorashu ... |
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
passat mai greu ;) poate si mai vechi .. poate nici nu mai are toti caii .. si pe mine m-ai surprins :D
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
are toti caii...
am comparat datele date de producator. deci cu masinile in stare perfecta. eh ...motoru meu a aparut prin 96 ... si probabil de asta. |
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
probabil ca tdi are un cuplu mai bun fata de 1.8t!!!
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
da e mai mare.
si motorul 1.9 crek il are mai mare decat 1.8 benzina. eu am doar 210 nm. dar, nici passatu si nici audi cu motor 2.0 tdi, nu e mai rapid decat mine. doar golfu pt k e mai usor. dar depinde de sofer, pt ca diferentele sunt extrem de mici. |
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
pai logic ca are mai mare ! pt ca TDI are mai mare cuplu decat benzina. dar am avut si 1.9TDI ...dar el zicea "MAI RAPID". si asta nu are treaba cu cplu. iti da senzatia ca te baga in scaun. dar da, poate fi mai rapid. ca e mai usor si pt ca un 2.0TDI are 140 si ~1400 kg, iar passat 150 de cai si ~1600kg.
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
Quote:
passatu meu b5 ar fix 1380 kg ;) |
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
pina la urma care este mai rentabila din aceste doua exemplare vw sau opel
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
Opel !!!!!!
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
zise el..care are Golf in semnatura... :)))
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
am avut opel si inca plang dupa el.. e minunata masinuta aia daca vrei sa o ai DOAR CA SA AI O MASINA, insa daca vrei sa te distrezi iti recomand cu multa caldura toyota aygo ;) si golf :D
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
mersi mult pt sfaturi dar ma mai documentez putin despre ele
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
man, daca vrei masina fiabila, in care sa nu bagi bani aiurea, care sa nu te coste intretinerea prea mult si care sa se infiga destul incat sa faci depasiri, iti recomand cu multa caldura opelul, insa daca vrei ceva in plus la distractie, insa cu un consum ridicat si de motorina si de ulei, golfu e ;)
. eu am adus golfu meu din germania, acolo era ok totul, am mers lejereanu cu el si dupa 2 saptamani mi-a dat in ulei PUR SI SIMPLU. |
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
Ce Consum De Ulei Ai Avut La Ea De Cind Ai Cumparato Si Citi Km Ai Facut Cu Ea ??
Citi Km Are In Prezent Masina Ta Vw Golf |
| All times are GMT +2. The time now is 17:24. |
- Copyright 2026 4Tuning