Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Sugestii pentru tuning Matiz (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/5804-sugestii-tuning-matiz.html)

dexter_parazitu 21-08-07 02:19

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
imi pare rau dak se simte careva jignit
fiecare cu ce are acu...

ROV` 21-08-07 02:31

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
1 la mana ...am un matiz, l-am luat nou , l-am omorat ca pe caine si inca merge ff rezistent la oboseala ..nu la impact.
2 poti te rog sa termini dexter cu mentalitatea unei masini x sa fie ea
daca proprietaru vrea s-o faca p'aia ..e damblaua lui ..nu o confunda cu a ta sau nu confunda ce-ti place tie cu ce-i place lui.

3 se poate si oarecum usor insa numai custom si fara sa mai ajungi pe la itp sa montezi un motor de pe suzuki swift gti 1.3 101 cp ..un super motor care daca mai umbli la el e chiar tare

4 suspensie se poate face custom si matizu are destula stabilitate ........nu m-am rasucit cu el niciodata nici cu amortizoare obosite pe el..stock ma refer..de unele modif sa nu mai vb.

orice se poate face bani si idei sa ai si utilaje sau oameni care sa faca modificarile.

dexter_parazitu 21-08-07 02:36

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
scuze frate!!! :( sincer
nu contest ce zici!
CORECT FIECARE CU DAMBLAUA LUI
ma refeream doar ca nu poti scoate cine stie ce din el
scuze dinou ^:)^

quick_5hifter 21-08-07 12:41

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
Quote:

Originally Posted by dexter_parazitu (Post 1056953)
scuze frate!!! :( sincer
nu contest ce zici!
CORECT FIECARE CU DAMBLAUA LUI
ma refeream doar ca nu poti scoate cine stie ce din el
scuze dinou ^:)^

Daca ar fi toti ca tine, ar umbla numai AMG-uri, Brabus, Lamborghini, Ferrari si Bugatti pe strazi, dar deh, uite ca mai sunt si alte masini...omule, cand te opresti din jucat NFS, revino cu picioarele pe pamant si rupe-te de lumea aia. Nu-si schimba nimeni Matizul ca asa vrei tu !


On-topic: s-ar potrivi si motoarele de Daihatsu Charade, cele in 3 cilindri, cum ar fi 1.0 i, 1.0 diesel si 1.0 turbo...cum ar fi un Matiz diesel? :-P

v1adutz 23-12-07 15:46

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
cat costa niste stopuri de matiz transparente...asa cu leduri...cine stie va rog...;)

v1adutz 25-12-07 01:49

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
cat costa niste stopuri transparente fumuriu de matiz cu leduri...si cat ma costa un spoiler fatza si spate?

spark88 04-01-08 20:57

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
Domnu daca te intereseaza ceva frumos pt masinutza ta eu imi vand tot de pe masina mea ....:D :shock:

Dr3adLorD 12-03-08 15:52

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
Quote:

Originally Posted by T@zMania (Post 586753)
kitul turbo cumparat de la cehi costa 3000 euro cu montaj cu tot....partea buna sau proasta[depinde din ce punct de vedere privesti;)]este ca montajul se face doar la ei......puterea masurata pe dino este de 105 cai.....mai mult decat suficient ptr o masina de talia asta.....129 de cai scosi lejer din masina asta e super greu de scos......si eu am matiz si imi iubesc masina mult dar nu cred ca este posibil asa ceva...eu am in proiect kitul turbo....si sper cat de curand sa vad cum merge un matiz de 105 cai......oricum nu trebuie sa aruncam cu pietre si sa jignim oamenii,parerea mea,daca ai matiz nu inseamna ca ai bicicleta sau chestii de genul asta...vld cred ca si tu ar trebui satzi controlezi putzin modul de exprimare...hai sa nu jignim oamenii ca au motorul mic la masina si nu prezinta interes.din contra eu asta consider tuning adevarat,sa faci dintr-o masina fara pretentzii omasina care sa dea clasa la altele mult mai puternice.....si nu stiu daca tzir pica bine sa vezi ca esti umilit la semafor de ''un motor de bicicleta''....
respect...


Total adevarat . Respect

Dr3adLorD 12-03-08 15:56

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
Quote:

Originally Posted by dexter_parazitu (Post 1056941)
bai baieti!
calmati-va cu matizuturile astea
am vazut p-acolo admisii de aer chestii trestii
dar...
blocu motor, pistoane alea ce mai zic
ca sa nu mai zicem ca masina e f usora si la fel de instabila
asa ca...
din punctu meu de vedere
ca sa scoti dintr-un matiz o masina competitiva singura solutie e SA O SCHIMBI

prietene poti sa scoti din matiz o masina de care sa fii multumit cand te urci in ea si sa te simti bine si eventual poate mai intoarce vreun pasionat capul dupa ea respectandu-te pentru pasiunea ta. lasa-ne cu ideile astea si schimba-ti tu masina asta bineinteles dak ai

W R S 20-03-08 09:02

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
Daca este euro matizul tau ... fa-l NON EURO ... se va simti , am un prieten cu matiz , are un reductor la aer , i-a pus teava ... uite 2 modificari de unde sa incepi .

Fa-i 0-100 km/h inainte si dupa fiecare modificare sa vezi daca e vreo diferenta (pe acelasi drum cu aceeasi benzina , cu aceeasi saracina) .

matiz de 105 cai ?! :) raportul kg/cp cred ca este extraordinar la puterea asta ! Pe 400 metri cred ca ar pune la respect multe masini ! inclusiv bmw-uri :)

GRIGO 05-04-08 13:30

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
o idee de tuning pe matiz pot sa iti dau si eu :D iete ideea

Snapy_xxl 05-04-08 14:06

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
Quote:

Originally Posted by GRIGO (Post 1467391)
o idee de tuning pe matiz pot sa iti dau si eu :D iete ideea

Nu poti sa faci si pt Cielo? :lol: Foarte frumos Matizul :D Felicitari.

snip3r_dude 16-08-08 13:45

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
Salut,
Uitati care e treaba, am un matiz modificat exterior. Ce pot sa fac ca sa ii cresc puterea ca am auzit ca se poate? AAAAAA sa nu uit, am si GPL pe el. Se poate face ceva si cam cat m-ar costa?

Geo_ZGA 16-08-08 13:52

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
Bre dude, tu stii numai sa scrii? Sa citesti nu stii? Nici nu trebuie sa cauti prea mult, doar sa te uiti pe pagina asta mai sus... sau sa citesti pe tot forumul tot ce s-a discutat despre tuning-ul unei masini aspirate, fiindca la toate e cam acelasi lucru. Abea dupa ce te documentezi poti sa incepi sa pui intrebari legate de diverse probleme.

Antonyo20 17-09-08 23:18

Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
 
Va salut!Vreau si eu site-ul de unde se poate comanda kit-ul turbo pentru Matiz! Multumesc anticipat!


All times are GMT +2. The time now is 03:44.

- Copyright 2026 4Tuning