![]() |
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
imi pare rau dak se simte careva jignit
fiecare cu ce are acu... |
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
1 la mana ...am un matiz, l-am luat nou , l-am omorat ca pe caine si inca merge ff rezistent la oboseala ..nu la impact.
2 poti te rog sa termini dexter cu mentalitatea unei masini x sa fie ea daca proprietaru vrea s-o faca p'aia ..e damblaua lui ..nu o confunda cu a ta sau nu confunda ce-ti place tie cu ce-i place lui. 3 se poate si oarecum usor insa numai custom si fara sa mai ajungi pe la itp sa montezi un motor de pe suzuki swift gti 1.3 101 cp ..un super motor care daca mai umbli la el e chiar tare 4 suspensie se poate face custom si matizu are destula stabilitate ........nu m-am rasucit cu el niciodata nici cu amortizoare obosite pe el..stock ma refer..de unele modif sa nu mai vb. orice se poate face bani si idei sa ai si utilaje sau oameni care sa faca modificarile. |
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
scuze frate!!! :( sincer
nu contest ce zici! CORECT FIECARE CU DAMBLAUA LUI ma refeream doar ca nu poti scoate cine stie ce din el scuze dinou ^:)^ |
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
Quote:
On-topic: s-ar potrivi si motoarele de Daihatsu Charade, cele in 3 cilindri, cum ar fi 1.0 i, 1.0 diesel si 1.0 turbo...cum ar fi un Matiz diesel? :-P |
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
cat costa niste stopuri de matiz transparente...asa cu leduri...cine stie va rog...;)
|
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
cat costa niste stopuri transparente fumuriu de matiz cu leduri...si cat ma costa un spoiler fatza si spate?
|
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
Domnu daca te intereseaza ceva frumos pt masinutza ta eu imi vand tot de pe masina mea ....:D :shock:
|
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
Quote:
Total adevarat . Respect |
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
Quote:
|
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
Daca este euro matizul tau ... fa-l NON EURO ... se va simti , am un prieten cu matiz , are un reductor la aer , i-a pus teava ... uite 2 modificari de unde sa incepi .
Fa-i 0-100 km/h inainte si dupa fiecare modificare sa vezi daca e vreo diferenta (pe acelasi drum cu aceeasi benzina , cu aceeasi saracina) . matiz de 105 cai ?! :) raportul kg/cp cred ca este extraordinar la puterea asta ! Pe 400 metri cred ca ar pune la respect multe masini ! inclusiv bmw-uri :) |
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
o idee de tuning pe matiz pot sa iti dau si eu :D iete ideea
|
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
Quote:
|
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
Salut,
Uitati care e treaba, am un matiz modificat exterior. Ce pot sa fac ca sa ii cresc puterea ca am auzit ca se poate? AAAAAA sa nu uit, am si GPL pe el. Se poate face ceva si cam cat m-ar costa? |
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
Bre dude, tu stii numai sa scrii? Sa citesti nu stii? Nici nu trebuie sa cauti prea mult, doar sa te uiti pe pagina asta mai sus... sau sa citesti pe tot forumul tot ce s-a discutat despre tuning-ul unei masini aspirate, fiindca la toate e cam acelasi lucru. Abea dupa ce te documentezi poti sa incepi sa pui intrebari legate de diverse probleme.
|
Re: SUGESTII PENTRU TUNING MATIZ
Va salut!Vreau si eu site-ul de unde se poate comanda kit-ul turbo pentru Matiz! Multumesc anticipat!
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:44. |
- Copyright 2026 4Tuning