![]() |
Eu tot pe ala ash merge ca am toata linia in mashina pioneer !!!
Dar poate ii unu mai bun !!! Mai ashtept !!! |
Iuiu: ce intelegi tu prin \"i-ti rupea capu' de bas.\" :D .
|
Vrei sa-ti desenez? Stii cum e Matizul facut? Tremura tabla pe el. Pe Kalos nu se mai aude asa.
|
II super asta pioneer !!! Sunt de-a dreptu uimit !!! super !!!
|
Iuiu: daca tu imi spui mie ca doua difuzoare domotec si mai ales legate in serie (8ohm) puse pe jucarioara aia de statie care o ai tu in poza, \"iti rup capul\" pai atunci imi este frica sa ma urc intr-o masina de peste 3000euro investiti in muzica.
|
Pai nu are cum sa se auda ca un sistem de zeci de milioane, l-am facut cu numai 4 mil(ce am in poze). Oricum se auzea super beton pe Matiz. Pe langa astea mai aveam pe spate 2 difuri de la Alpine de 22cm(mai mari nu incapeau) cu twiter separat tot Alpine shi un CD VDO. Pe fata au ramas cele originale de la Matiz. Statia nu e chiar jucarioara, am ars nishte difuri dinalea chinezesti in 3 minute. Domotecurile nu sunt chiar asa de rele la cat costa. Statia e pusa deabia la juma' de volum chiar shi cu ele puse in serie.
|
``twiter`` domotec ... boxe de mtz o daaaaa iti rupea capu de la distorsiunile acelor boxe chinezesti :))
|
tweeter..ete na!
|
scuze ca ma bag, am si eu un difuzor domotec din ala negru cu excursie lunga si pot sa spun cu mana pe inima ca face fata la un jbl 301.1 mono de 204 w rms@4ohmi ! se auzea aproape la fel cu un gt4-12 (in casa, ca in masina nu am facut comparatie). ideea e ca e foarte important amplificatorul, mult mai important decat subwooferul.
|
DaciaMustang: sunt curios dupa ce criterii ai comparat tu dometec-ul cu jbl-ul. :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:13. |
- Copyright 2026 4Tuning