Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - proaspat modificat! (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/52935-e36-proaspat-modificat.html)

Vallah 01-10-07 18:34

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
Asta asa e. Masina avea cand am cumparat-o niste evazari mai micute,ca dimensiune, dar la acelasi nivel iesite cum sunt acum si aveam 9j cu 265. Dar imi freca putin la gropi. Am pus atunci 254 si a fost ok. Jantele actuale le-am luat cu anvelope 225...

Deci sunt de acord cu X Ray.

bc02sxi 05-10-07 21:31

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
Salut.
Am si eu o intrebare.
Care stiti cate aerisitoare de la apa are un E36 motor de 2000 si unde sunt?
Merci

MC Mate 07-10-07 18:13

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
Masina mie nu imi place, imi placea de 10 ori mai mult cum era inainte SIMPLA, evazarile nu au nici o treaba cu masina, erau atatea feluri in care le-ai fi putut facut si sa arate bine insa ai ales asa, in al 2-lea rand un bmw caruia ii scoti nasul sau il deformezi sau nu-l lasi original sub forma lui originala strici toata fata masinii nemai vorbind de spoilerul fata care nu are nici o treabam dar ma rog dak tie iti place f bine , dar io zic k dak intrai si u pe cateva siteuri de specialitate tuning bmw cu aceaiasi bani ai fi facut ceva cu gust si frumos chiar dak mai avea si altu , decat sa faci ceva unicat dar asa... iar ca vopsea sincer imi pare rau pt banii tai SINCER... oricum sa te bucuri de ea k ti-ai dorit-o asa si acum oricum masina e gata.

Vallah 07-10-07 18:35

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
si sa-mi pun kit m3? sau imitatie de rieger? sau poate trebuia sa imi iau din vitan ceva spoilere? Au poate un eleron de dacie mergea mai bine? Bara fata este de import cumparata de la o firma foarte apreciata. Evazarile sunt inspirate de pe alt site de tuning BMW american, dar nu copiate. Iar vopseaua va primi polish saptamana asta. Data viitoare promit sa imi pun "bare de em" ca asta stiu toti. :)

MC Mate 07-10-07 18:42

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
daca o dam in dastea kitu ala M sau de ,,em'' care il au toti arata de 100 de ori mai bine decat arata masina ta acum, decat sa ai un chici unicat mai bine ii pui un kit gandit cu cap de niste proiectanti care urmareste liniile masinii decat un kit cu evazari tuguiate sa urmareasca linia marii

MARI_NSL 07-10-07 18:52

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
salut . nu are rost sa va certati pentru o masina. e masina lui dake lui ii place . e fb .
Si aku sincer si fara suparare . kitu de M face treaba aia rusinoasa pe multe modele de bare. Numai bine ...va rog nu mai continuati cu cearta ;) nu are rost :-P

MC Mate 07-10-07 18:56

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
3 Attachment(s)
nu vreau sa crezi k am ceva cu tine dar nu ma lua pe mine cu ,,em'' sau cu vitan, ai cerut parerile oamenilor si eu ti-am expus-o pe a mea, puteai face mai mult de atat si sa arate mult mai bine, daca nu vroiai sa auzi parerea oamenilor nu mai trebuia sa postezi aici

ti-am urcat niste poze cu un e36 cu aceeasi culoare ca a ta numai ca are kit M si sa-mi zici ce crezi despre ea

Vallah 07-10-07 19:08

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
pai ca asta iti mai arat eu vreo 30

MARI_NSL 07-10-07 19:15

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
Quote:

Originally Posted by Vallah (Post 1137338)
pai ca asta iti mai arat eu vreo 30

nui nevoie ca are si el destule......El a vrut sa iti arate ca asta cat de simpla este dct cu un kit M este mult mai frumoasa ca a ta :lol:

Coss_min 07-10-07 19:18

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
Sunt de aceiasi parere cu Mc Mate. O fi investit omul bani si timp, dar produsul final nu este ceva sa sara in ochi pentru finete si armonie.Fata mi se pare ca semana foarte mult cu a unui rover, evazarile se puteau face altfel gen M3 (E 46), si spoilerele alea semana mai degraba a tuning de garaj. Crezi ca firmele mari de tuning nu ar fi facut alte kituri daca ar fi aratat mai bine pe masina asta? Si cu tuningul la americani nus cum sa iti zic dar majoritatea masinilor pe care le fac sunt niste kitch-uri. Si daca zici ca mai sunt 30 de masini cu kitul de M, in Germania cate masini cu kit de M crezi ca sunt? Si toate arata f bine.Si crezi ca pe posesorii lor ii deranjeaza ca mai sunt nu stiu cate sute la fel? Ceea ce am zis mai sus e parerea mea personala nu e un atac la adresa posesorului masinii.

Vallah 07-10-07 20:14

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
God! cand va aud cu sa le fac gen...mai , eu nu am vrut nimic gen.... orice. Masina mea nu are nimic pe ea care sa fie gen.... Nu e nici un gen. Este custom. La partea cu finisajul mai e mult de munca, aici aveti perfecta dreptate... Vopseaua nu imi place cum a iesit, bara spate nu intra deloc in kit, bara fata trebuie fixata mai bine deoarece are un joc. Si inca ceva! pozele nu sunt deloc concludente. Unii care au vazut masina live au avut alta parere.

Vallah 07-10-07 20:36

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
3 Attachment(s)
poze cu ea curata. Chiar nu ma oftic cand aud ca nu place la lume masina. Mie imi place. Dar mor cand aud de kit m3. E depasit deja... Parerea mea... Ochiul meu vrea sa vada in tuningul romanesc linii noi si indraznete. De aceea modificam masini. Ca sa fie unice. Nu sa aud despre masina mea ca "e ca aia de la mine de la bloc'.... Poate ceea ce am facut eu pe ea este chiar prea indraznet ... Asta e! Orice ar fi, eu nu am sa imi pun kit de m3 pe 320i. E ca bara de solenta pe dacia 1300!

Coss_min 07-10-07 20:46

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
4 Attachment(s)
Man raman la prima mea parere nah eu sunt unul dintre cei care nu ii place masina. Ti-am zis nu imi place MIE cum arata.Asia 2 arata mult mai bine chiar daca ala inchis nu e finisat chiar la mare arta.

Vallah 07-10-07 20:48

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
Iti respect parerea! Dar spune-mi si mie.... Ce are original si iesit din cale afara masina care mi-ai postat-o? cea neagra. Cea albastra imi place mult, cu exceptia eleronului care este cam prea mare.

Coss_min 07-10-07 20:56

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
Nu are nimic original imi place masina cum arata si imi plac mai mult si evazarile alea e parerea mea. Sincer nu cred ca trebuia sa ii schimbi nasul masinii.Mie imi place tuningul mai finut nu asa de agresiv ti-am zis nu o lua in nume de rau e ceea ce as face eu daca as avea o pisica.


All times are GMT +2. The time now is 19:48.

- Copyright 2024 4Tuning