Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   Cum se monteaza un subwoofer auto? (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/51401-monteaza-subwoofer-auto.html)

silviu.o 12-07-12 15:44

Re: Cum se monteaza un subwoofer auto?
 
Fa o poza cu statia sa vedem cum e legata. Trebuie sa ai un fir cu 12 v de la baterie la +, un fir conectat la caroserie la -, si un fir cu +12 V la rem (remote), care sa fie legat la remote-ul cd-player-ul si ar trebui sa mearga.

Luk@$ 16-10-12 16:29

Re: Cum se monteaza un subwoofer auto?
 
1 Attachment(s)
Salut! Nu mai deschid alt topic si intreb aici in speranta ca ma poate ajuta cineva.
Am un amplificator GTA 4 Special Mk II , Este bun de ceva? Il pot monta pe un mondeo 2008?, cum iau semnal daca playerul masini nu are iesire pt amp si ce subwoofer imi recomandati? inainte a mers cu unul identic cu cel de ma jos si nu a rezistat prea mult timp ramanand fara membrana si acum vreau unul care sa sune bine in incinta ramasa de la cel vechi.
Acestea sunt specificatile ampluficatorului.
amplificator 4 canale
clasa A/B
putere RMS:
4 x 60W (4 ohmi)
2 x 180W (4 ohmi, punte)
4 x 90W (2 ohmi)
raspuns in frecventa: 10Hz - 30KHz
raport semnal/zgomot: >90dBA
nivel semnal intrare: 0,1 - 8V
salabila in 2 ohmi
filtru LPF: 50 - 250Hz (12dB/oct)
filtru HPF: 80Hz (12dB/oct)
bass boost: 0 / 6 / 12dB (45Hz)
dimensiuni: 190 x 56,5 x 390mm


All times are GMT +2. The time now is 15:23.

- Copyright 2026 4Tuning