Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   Inmatriculare in Bulgaria (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/50747-inmatriculare-bulgaria.html)

Dodo_998 25-11-07 22:18

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
App, cine vrea inmatriculare pe RO, sa-mi dea msg privat. (valabil pentru masinile cu taxa de inmatriculare peste 1000 de euro )

B-87-CTE 26-11-07 06:27

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
si uite asa a rasarit concurnta :)),pai ce facem aici ,talcioc?

doggz 26-11-07 10:13

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
Dupa cercetari amanuntite :D, se pare ca bulangii astia de la guvern or sa scada taxele pt prima imatriculare, si de exemplu la mine la 1.6, euro 2 plateam 3000 E, iar din ianuarie in jur de 1500, deci concluzia o trageti singuri...

B-87-CTE 26-11-07 14:00

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
exista deja niste calculatoare pt taxa de mediu pe 2008 (care se achita la prima inmatriculare ),dar nimic cert:(:x :x

Nukeblast 26-11-07 16:34

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
salut!

Vreau sa-mi aduc si eu un prelude de prin 94-95 si in conditiile actuale as da mai mult pe taxa decat pe masina.... asa ca astept cu nerabdare solutiile voastre cu bulgaria sau ungaria :D

Cheers!!!

dixxi 26-11-07 18:14

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
asta cu asigurarea e abureala am un prieten care a facut accident cu un bmw inmatriculat pe bulgaria asigurarile din bulgaria sunt bune doar ca trebuie tradusa costa in jur de un milion si merg la omniasig si asa a reparat masina aluia si el masina cu asigurarea aluia asa ca asigurarile de acolo sunt bune si faza e ca nu a facut asta numai o singura data ca a lovito de 3 ori pana acum si tot asa ori intrau alti in el ori el in alti :))

DrDMX 26-11-07 19:41

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
Daca va fii vreodata sa imi iau SH ..in bulgaria ma duc sa mi-l iau (daca nu scot astia taxa asta nenorocita) ... si mi-l inmatriculez acolo , in sofia am vazut o groaza de masini SH aproape noi , veneau in fiecare zii tiruri intregi cu masini SH din germania .

Dodo_998 28-11-07 16:37

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
da.. masini busite din germania si facute in bulgaria ....

mikkai 29-11-07 20:12

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
Quote:

Originally Posted by B-87-CTE (Post 1202938)
:D :lol: nu e de contestat ce spui ....dar pana mea ,cand vezi ca arunci 60 de mil pe un harb de dacie (fara suparare pt posesori ,si eu voi fi unul :???: ),si pe mobile gase4sti masini de 1000 de ori mai bune la acelasi pret ....... te cam seaca :x :sad:

Sa presupunem prin absurd ca dai in total 2500 euro pe un e36 adus.Nu crezi ca esti cam optimist?Reparatiile pe ce bani le faci?Sau ti-ai luat masina la banii aia ca aveai destui bani dar ai vrut tu sa te complici pentru 1000e?.Unii dintre voi habar n-aveti ce inseamna un e36 cand vine vorba de intretinere.Nu inseamna ca daca ai banii pentru o masina ti-o si permiti.Mai sunt si exceptii.

B-87-CTE 30-11-07 09:00

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
sunt constient ca o masina sh ,mai ales asa de veche, o sa aiba si alte costuri in afara de pretul de achizitie,lucrurile astea vin pe parcurs,si daca sunt asa de junghiuri, dc sunt o groaza cu numere straine prrin bucuresti la preturi in jur de 2000 euro ,2000 de euro care ce inseamna pret masina ,drum, acte si alte nimicuri....

B-87-CTE 30-11-07 09:18

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
ma deranjeaza atitudinea.....

mikkai 30-11-07 18:24

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
Daca ai avea cunostinte cu e36 nu cred ca te-ar mai deranja atitudinea mai degraba te-ar aduce si pe tine cu picioarele pe pamant putin.Eu cunosc 3 persoane care au si nu vorbesc din auzite.Oare sa fie alea singurele 3 masini la care se strica tot timpul ceva?

florentin84 03-12-07 09:27

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
Quote:

Originally Posted by B-87-CTE (Post 1202940)
so repara ea usor ..da in fiecare zi devii mecanic fara sa vrei :))

aici exagerezi! depinde si de dacie(berlina), daca e pusa la punct nu trebuie sa repari la ea in fiecare zi. eu zic ca orice masina sh cu o anumita varsta cere investitie dar una lume compara o dacie de 10 ani cu o masina straina mai tanara si automat mai scumpa.

catvisimo 08-12-07 16:06

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
salut,ti-am vazut "anuntul" referitor la inmatriculari in bulgaria k am si eu un bmw 320 coupe din 2002 si ma costa vreo 2800 taxa la el si vreau sa le dau prin guritza astora cu taxa lor, dak inca mai e valabil zi-mi si mie pe mail la catvisimo@yahoo.com sau pe mess, astept raspuns de la tine, salut.

Mark_Ro 11-12-07 23:19

Re: Inmatriculare in Bulgaria
 
Varianta inscrierii pe firma bulgara e cea mai sigura.
Baiatul meu si-a inscris cu 650 eu (incluse toate cheluielile pe un an) un opel vectra adus din D, la care taxa era de 3100 eu. ITP-ul fara probleme. Pentru 50 de euro si masina la schimb pana ies actele (1-3 zile).
E putin mai scump decat la dealerii bulgari, dar e mai sigur.
Am fost cu actele la un avocat inaine de a face deal-ul si a zis ca e beton.
Plus de asta a primit si factura, cu clauza de returnare a banilor (dublu) in caz de...
Singura nemultumire: contract limitat la 5 ani.
Pana atunci poate or modifica astia taxa.


All times are GMT +2. The time now is 18:28.

- Copyright 2024 4Tuning