Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania? (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/50082-dispus-participe-emma-romania.html)

C8V5S 03-09-07 23:42

Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
 
Amplificarea tweeterelor o faci prin reglaje repatate ajutat de ureche:-) , dar trebuie sa ai urechea formata pt un reglaj de SQ sau sa te ajute cineva priceput, este foarte diferit un sunet de competitie fata de un sunet care ti-ar placea tie sa zicem. Sistemul trebuie reglat liniar, sa nu iasa nimic in evidenta, exclus vreun bass puternic, sub-ul are un rol de a completa sunetul cu frecvente f joase, sub 50hz, sau vreun tweeter tipator...Foarte multa experienta practica nu am nici eu, insa pot spune ca stiu orientativ cam cum ar tb sa sune o masina pt concurs. Poate te ajuta mai mult Bogdan cu ceva detalii, el a tot umblat cu statii si reglaje pt EMMA timisoara

tre 04-09-07 00:28

Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
 
mersi mult, am inteles.

bogdan_wrc 24-09-07 08:41

Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
 
Quote:

Originally Posted by tng (Post 1075855)
a reprezentat cineva pana acum ploiesti`u la astfel de concursuri ... si sa ia si premii ? :???:

cum sa nu...chiar e premiant..
https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea/14303-vw-golf5-gti.html

corrado_ro 02-10-07 20:18

Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
 
si baiat bun pe deasupra...

bogdan_wrc 03-10-07 08:20

Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
 
oricum, pe langa etapele din tara, pe care le castiga constant, pleaca si peste hotare la EMMA Europe. a luat locul III anu trecut la sound, fiind sungura masina privata.
anu asta o sa participe in danemarca. ii ruam succes.

bogdan2670 03-10-07 08:50

Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 1130514)
oricum, pe langa etapele din tara, pe care le castiga constant, pleaca si peste hotare la EMMA Europe. a luat locul III anu trecut la sound, fiind sungura masina privata.
anu asta o sa participe in danemarca. ii ruam succes.

O masina de referinta in Romania......dar nu este singura care va merge in Danemarca.....oricum sper sa faca senzatii acolo

bogdan_wrc 03-10-07 09:42

Re: Este cineva dispus sa participe la EMMA Romania?
 
pai da...nu e singura. dar are mari sanse. sta mai bine ca anul trecut. si anul trecut a fost singura, nu?
si cat cati mai multi cu atat mai bine. ;) concurenta influenteaza performanta.


All times are GMT +2. The time now is 23:25.

- Copyright 2026 4Tuning