Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo GLE - TL 33 CTL (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/49036-cielo-gle-tl-33-ctl.html)

Geo_ZGA 23-10-07 22:15

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Bravo Web, arata bine bara...parca un pic neterminata, i-ar mai lipsi ceva, dar nu pot spune exact ce si cum :)
Finala suna bine dar nu f tare, nu? ;) merita, mai ales la banii aia :D Ce-i lipseste e un ornament frumos, dar sa fie tot din inox (nu porcarii de 2 lei) si sudat ca sa nu te trezesti fara el... mi mi-a placut unul pe dreptunghi, mai lat, care face cot de 45 grade in sus... dar merge bine si unul rotund, mai ales ca ai gaura la spoilerul spate pe rotund.
spor la treaba.

webcathos 24-10-07 00:20

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Mersic Geo...nu a iesit exacty cum vream dar mai bine ca cealalta!Finala suna bine rau..am testat-o si la drum lung si nu e deranjanta!Suna mai tare de pe la 3500 in sus! :D
Tot la unul cu cot m-am gandit si eu si tocmai de aceea am lasat gaura mai mare...Daca ai vazut pe vre-un site te rog sa il impartasesti... :)!
Ornamentele...vream sa le vopsesc doar cele de pe usi...si le voi vopsi dar culoarea masinii nu negre!!!Ideea e sa apara totul cat mai simplu!Nu ma deranjeaza daca imi mai aratati poze...orice sursa de inspiratie e binevenita!
Oricum urmatoarea investitie este intr-un eleron..Geo stie care :)...si un set de pleoape!!!!

Geo_ZGA 24-10-07 08:03

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Nu am vazut pe un site anume.... am vazut montate pe masini. cei de la Borla au, dar nu stiu ce si cum.
eleronul ala merita...arata super si e bun la pret.

webcathos 24-10-07 09:45

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Sper sa il mai aiba pana fac eu rost de bani...O sa ma apuc sa caut pe net un Tips,ca in Tulcea asta nu gasesti nika!

webcathos 21-12-07 17:51

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Da am renuntat la eleron din lipsa de fonduri momentan!Imi pare tare rau de el si sper sa nu il fi incurcat prea rau pe proprietar..Astept si niste stoipuri clare care le-am luat mai de mult...As vrea totusi niste pleoape!Mi-a promis matza ca imi trimite dar cred ca e prea ocupat si...De unde recomandati sa iau?

Snapy_xxl 21-12-07 18:23

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Cati bani stopurile?! Ori sunt dinalea la 700 ron?

webcathos 22-12-07 10:48

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Nu nu prea imi plac alea la 700...Sunt cu 2 cercuri rosii si am gasit la 250 ron...sh,folosite 3 luni!!!

Snapy_xxl 22-12-07 10:54

Re: Cielo TL 33 CTL
 
1 Attachment(s)
Cam asa ceva?!

webcathos 22-12-07 13:06

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Da,exact la fel sunt!!!Nu stiu...dar mie imi plac enorm de mult!!!

webcathos 05-01-08 20:55

Re: Cielo TL 33 CTL
 
A aparut si la mine o problema dupa ceva timp..chiar ma miram ca mergea totul perfect!!!
Am un sunet ciudat pe la alternator,ca un fel de rulment gripat!!!Am inteles ca exista un rulment pe akolo (nu ma pricep la astea deloc) dar nu stiu cat de greu se schimba.Are cineva idee de operatiunea asta?

aXeL.ZeY 06-01-08 17:48

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Dragutz celoul, la niste arcuri nu te gandesti ?

webcathos 06-01-08 21:53

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Ma gandesc mai de mult..dar deocamdata pana pe la primavara nu vor mai surveni mari modificari...vreau sa schimb si kitul de exterior....

aXeL.ZeY 06-01-08 22:45

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Am inteles te-ai axat mai mult pe exterior, dar daca stai sa te gandesti arcurile schimba si aspectul exterior, eu daca as mai avea cielo primu lucru pe care l-as face i-as schimba arcurile mi se pare cea mai buna afacere la un cielo.

webcathos 06-01-08 23:52

Re: Cielo TL 33 CTL
 
la inceput m-am axat mai mult pe exterior..dar acum vreau sa umblu si prin alte parti..!!! :)
Arcurile vor veni in mod sigur undeva spre primavara.Sper sa nu trebuiasca sa umblu si la amortizoare....Si vor surveni si altele pe langa.Deocamdata e slaba treaba cu finantele... :D .

Geo_ZGA 07-01-08 10:13

Re: Cielo TL 33 CTL
 
daca pui arcuri sport, mai joase, obligatoriu o sa umblii si la amortizoare... astea stock sunt destul de moi si daca ii micsorezi garda o sa-ti atinga de aripi, daca pui greutate risti chiar sa dai cu curul de pamant :D


All times are GMT +2. The time now is 16:01.

- Copyright 2026 4Tuning