Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj.html)
-   -   Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic (https://forum.4tuning.ro/37-cluj/48594-conduita-soferilor-profesionisti-trafic.html)

bobo32 22-09-07 00:16

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by -LEXION- (Post 1112534)
la nervi , am franat, el s-a speriat si a franat si mai tare de a ramas in spate rau, prinde putere si se aproprie de mine, iar ma tachineza cu farurile, cand prinde loc liber, intra in depasire, ca sa il ft accelerez si eu, cand vede tirul de pe contrasens, se calmeaza , si pana in gherla nu l-am mai vazut nici aproape de mine :-)

bravo! sincere felicitari! meriti intr-adevar aprecierea tuturor celor din jurul tau pentru modul exemplar in care i-ai aratat nemernicului sa nu se puna cu tine...

-LEXION- 22-09-07 00:19

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by bobo32 (Post 1112692)
bravo! sincere felicitari! meriti intr-adevar aprecierea tuturor celor din jurul tau pentru modul exemplar in care i-ai aratat nemernicului sa nu se puna cu tine...


Sincer, ma grabesc si eu cateodata, dar nu presez pe nimeni, cand prind loc ii depasesc, nu fac cu farurile si clanxonez ca disperatul. Aia urasc cel mai mult.....unii cred ca nu am procedat bine, dar chiar te schimbi cand te piseaza un nesuferit din spate , iar tu nu enervezi pe nimeni si mergi normal.....

CJ-86-UHE 22-09-07 00:46

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by -LEXION- (Post 1112625)
bine ca e larg trotuarul in fata la cinema arta, ca pe acolo am ajuns intr-o seara incercand sa scap de un depravat...la noi e cum e, dar in Bucuresti mi-e frica sa conduc , pentru ca e sinucidere curata, mai ales daca ai masina cu numere din provincie :x

tre sa te adaptezi stilului lor de condus si sa fi nesimtit in trafic ca si ei si e ok..poti conduce linistit...m-am riscat eu si a fost ok ;-)
numai bine

bobo32 22-09-07 00:46

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by -LEXION- (Post 1112697)
Sincer, ma grabesc si eu cateodata, dar nu presez pe nimeni, cand prind loc ii depasesc, nu fac cu farurile si clanxonez ca disperatul. Aia urasc cel mai mult.....unii cred ca nu am procedat bine, dar chiar te schimbi cand te piseaza un nesuferit din spate , iar tu nu enervezi pe nimeni si mergi normal.....

hai sa nu facem pe sfintii aici, ca fiecare mai avem momente proaste combinate cu graba... da faza cu acceleratul cand te depaseste eu la alta categorie decat "cretinitati grave" nu o pot incadra.

te simteai mai bine daca poate, sa zicem prin absurd, avea accident pe tema asta?

-LEXION- 22-09-07 00:51

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by bobo32 (Post 1112735)
hai sa nu facem pe sfintii aici, ca fiecare mai avem momente proaste combinate cu graba... da faza cu acceleratul cand te depaseste eu la alta categorie decat "cretinitati grave" nu o pot incadra.

te simteai mai bine daca poate, sa zicem prin absurd, avea accident pe tema asta?


sincer, nu prea imi pasa, pentru ca eu nu am inceput sa il incurc pe el in trafic, daca nu a invatat sa depaseasca fara sa deranjeze si pe cine depaseste, sa stea pe coada lui pana ii se permite. Daca era normal, si nu ma enerva inainte, pur si simplu nu ma deranja cu nimica ca intra in depasire , compoprtamentul prost al lui, a determinat comportamentul prost al meu....

bobo32 22-09-07 00:56

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by -LEXION- (Post 1112744)
sincer, nu prea imi pasa, pentru ca eu nu am inceput sa il incurc pe el in trafic, daca nu a invatat sa depaseasca fara sa deranjeze si pe cine depaseste, sa stea pe coada lui pana ii se permite. Daca era normal, si nu ma enerva inainte, pur si simplu nu ma deranja cu nimica ca intra in depasire , compoprtamentul prost al lui, a determinat comportamentul prost al meu....

ramane valabila urarea initiala. nu mai continuii discutia ca n-are rost.

CJ-86-UHE 22-09-07 00:57

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by -LEXION- (Post 1112744)
sincer, nu prea imi pasa, pentru ca eu nu am inceput sa il incurc pe el in trafic, daca nu a invatat sa depaseasca fara sa deranjeze si pe cine depaseste, sa stea pe coada lui pana ii se permite. Daca era normal, si nu ma enerva inainte, pur si simplu nu ma deranja cu nimica ca intra in depasire , compoprtamentul prost al lui, a determinat comportamentul prost al meu....

poate a vazut ca te poti da un pic mai in dreapta si sa depaseasca mai lejer si de aceeea iti facea cu farurile si dadea claxoane;-)

-LEXION- 22-09-07 00:58

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by CJ-86-UHE (Post 1112756)
poate a vazut ca te poti da un pic mai in dreapta si sa depaseasca mai lejer si de aceeea iti facea cu farurile si dadea claxoane;-)

nu prea puteam, poate stii ca acolo , pana la intrare in Apahida, dinspre cluj, au inaltat foarte mult asfaltul, si e foarte ingust, nu poti trece 3 masini pe 2 benzi....

-LEXION- 22-09-07 14:51

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
am vorbit cu un unchi din Germania pe tema asta, care mi-a zis ca acolo, pentru ''impingere'' , adica sa mergi in spatele altei masini pe autostrada si sa ii faci cu farurile si claxonul sa mearga mai repede sau sa se dea din fata ta, daca esti prins, poti face de la 1 pana la 3 ani de inchisoare, si ca mai bine depasesti pe banda de rezerva, ca e doar 800 de euro amenda.....

Eu zic, ca e vina codului nostru rutier, e prea lejer....daca te-ar prinde un radar cu 20 km peste limita si ti-ar da o amenda mult mult mai mare, nu cred ca ai mai depasi asa usor limita de viteza....

RA_2fast4u 23-09-07 12:16

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by -LEXION- (Post 1113350)
Eu zic, ca e vina codului nostru rutier, e prea lejer....daca te-ar prinde un radar cu 20 km peste limita si ti-ar da o amenda mult mult mai mare, nu cred ca ai mai depasi asa usor limita de viteza....

baaaaaaii!!! tu cu cine ti? =) tu trebuie sa fi cu noi nu cu ei :))

-LEXION- 23-09-07 12:45

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by RA_2fast4u (Post 1114414)
baaaaaaii!!! tu cu cine ti? =) tu trebuie sa fi cu noi nu cu ei :))


tin cu noi, dar din cauza lor se intampla ce se intampla.....exemplu, treci pe rosu, nu faci accident, iti ia carnetul , dupa care ti-l da inapoi fara examen , fara nimic....practic au incurajat trecutul pe rosu. Si acum sa dezvoltam, trece un dobitoc pe rosu, ca se gandeste ca in cel mai rau caz ii ia carnetul.... face un accident, in care, doamne fereste, e cineva din familia ta....cu cine mai tii?

andreinui 27-09-07 16:40

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by -LEXION- (Post 1112744)
sincer, nu prea imi pasa, pentru ca eu nu am inceput sa il incurc pe el in trafic, daca nu a invatat sa depaseasca fara sa deranjeze si pe cine depaseste, sa stea pe coada lui pana ii se permite. Daca era normal, si nu ma enerva inainte, pur si simplu nu ma deranja cu nimica ca intra in depasire , compoprtamentul prost al lui, a determinat comportamentul prost al meu....


extraordinar de tare esti mosule, ai ajuns idolul meu, si scuza-ma ca-ti zic franeaza in fata mea ca te scot de pe drum fara nici cea mai mica mustrare de constiinta, doar nr de inmatriculare sa ti-l stiu
...foarte bun comportament la amandoi soferi ---scuza-ma conducatori auto--- noroc ca s-au intalnit 2 dobitoci pe drum, ca de era doar unu nu stiu ce se intampla.....trist domnilor...trist

-LEXION- 27-09-07 17:30

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by andreinui (Post 1121646)
extraordinar de tare esti mosule, ai ajuns idolul meu, si scuza-ma ca-ti zic franeaza in fata mea ca te scot de pe drum fara nici cea mai mica mustrare de constiinta, doar nr de inmatriculare sa ti-l stiu
...foarte bun comportament la amandoi soferi ---scuza-ma conducatori auto--- noroc ca s-au intalnit 2 dobitoci pe drum, ca de era doar unu nu stiu ce se intampla.....trist domnilor...trist

daca imi stii numerele, cum dovesedesti ca din cauza mea ai ajuns in decor, si nu din cauza ta, a dobitocului de la volan, care nu s-a asigurat in depasire sau nu a pastrat distanta fata de masina din fata, sau a deranjat pe alti conducatori?

ilegal 27-09-07 23:54

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
vreau sa va intreb,ca am intalnit o gramaba de fraieri in trafic,care vroiau sa ma bata,pt ca pur si simplu lam depasit pe o strada in cartier...sau pt ca lam depasit si dupa vreo 100 m trebuia sa opresc si am oprit cu avariile ca nu puteam urca pe bordura,....sau pt ca era drum cu 2 benzi si 2 mergeau in paralel si eu iam depasit printre ei(la limita)eu ma grabeam,...pt ca erau cativa pe un trotuar langa o masina si eu am ferit o groapa si am intrat pe praf dp marginea drumului(aveam cam 30kmh)si ziceau ca o sarit pietre pe masina(crek:-) )si la toate fazele astea eu am oprit sa vad carei baiu(mai putzin faza cu 2benzi)ca ei strigau injurau,kiar o venit pana la me in parcare,,sa ma bata,,(mo urmarit,ca in filme:lol: :lol: :lol: :lol: )CE POT SA FAC?sa sun la politie?ca ma injura?sau ce?

andreinui 28-09-07 02:13

Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic
 
Quote:

Originally Posted by ilegal (Post 1122336)
vreau sa va intreb,ca am intalnit o gramaba de fraieri in trafic,care vroiau sa ma bata,pt ca pur si simplu lam depasit pe o strada in cartier...sau pt ca lam depasit si dupa vreo 100 m trebuia sa opresc si am oprit cu avariile ca nu puteam urca pe bordura,....sau pt ca era drum cu 2 benzi si 2 mergeau in paralel si eu iam depasit printre ei(la limita)eu ma grabeam,...pt ca erau cativa pe un trotuar langa o masina si eu am ferit o groapa si am intrat pe praf dp marginea drumului(aveam cam 30kmh)si ziceau ca o sarit pietre pe masina(crek:-) )si la toate fazele astea eu am oprit sa vad carei baiu(mai putzin faza cu 2benzi)ca ei strigau injurau,kiar o venit pana la me in parcare,,sa ma bata,,(mo urmarit,ca in filme:lol: :lol: :lol: :lol: )CE POT SA FAC?sa sun la politie?ca ma injura?sau ce?

ai doar 19 ani, inevitabil o sa mai cresti si n-o sa ti se mai para asa de frumos sa te depaseasca unu si la 100 de metri sa puna avariile in fata ta sau sa intri printe doua masini cu nevasta, respectiv kinderii in masina sau sa vopsesti juma de masina din salar pentru ca unu "se grabea"
...bine .....asta nu inseamna ca tre sa-i urmaresti pana in parcare si sa le iei beregata :)


All times are GMT +2. The time now is 10:20.

- Copyright 2024 4Tuning