Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   o intrebare haioasa (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/45149-intrebare-haioasa.html)

skillz 05-07-07 23:22

Re: o intrebare haioasa
 
In afara de vrajala asta proasta ai si tu ceva dovezi pe care sa-ti bazezi afirmatiile?

Daca tot nu-mi dai dreptate inseamna ca nu stii engleza (nu ma mira, tu nu stii nici romana), asa ca roaga pe cineva sa-ti traduca ce scrie aici: http://publib.boulder.ibm.com/tividd...sl21pmst39.htm

Dupa asta sper sa nu incepi cu carcota cum ca nu e credibila sursa... caci dupa cum vezi adresa este un subdomeniu de la IBM.com
Sau si aia sunt prosti ?

sKyNeT 05-07-07 23:39

Re: o intrebare haioasa
 
ce dezbatere aici :rolleyes2 :lol:

BiG-Q 06-07-07 00:35

Re: o intrebare haioasa
 
Quote:

Originally Posted by BiG-Q (Post 978444)
pai ziua tine pana la 23.59.59 la 00.00.00 intram in 1 ca s-au dus cele 3600 de secunde ...io cel putin asas zic ..ca la ora 0 data e 1 ianuraie

io am zis de la inceput ...of doamne

BULLDOG 06-07-07 01:11

Re: o intrebare haioasa
 
skillz scrie clar ...from ...aia inseamna incepand de la ...adica fara momentu ala :). noah cum crzi tu ..eu nu ma mai cert cu tine ca vad ca nu are rost si te rog frumos sa nu ma jignesti k nici eu nu te-am jignit ok??

skillz 06-07-07 03:31

Re: o intrebare haioasa
 
Quote:

Originally Posted by BULLDOG (Post 984350)
skillz scrie clar ...from ...aia inseamna incepand de la ...adica fara momentu ala :).

cum sa insemne "incepand de la...adica fara momentu ala" ?? iar incepi sa inventezi reguli?
acolo scrie ca anul se termina la 23:59:59 deci asta inseamna ca 00:00:00 apartine zilei/anului urmatoare/urmator.


Quote:

Originally Posted by BULLDOG (Post 984350)
eu nu ma mai cert cu tine ca vad ca nu are rost

normal ca nu are rost, nu ai cum sa ma convingi pe mine de niste aberatii cand eu ti-am explicat foarte clar cum sta treaba si chiar am venit cu argumente solide in timp ce tu ai venit numai vorbe goale si reguli inventate de tine.

Quote:

Originally Posted by BULLDOG (Post 984350)
si te rog frumos sa nu ma jignesti k nici eu nu te-am jignit ok??

stai linistit, nu te-a jignit nimeni, eu am spus decat ca ai vrajala proasta (adica nu ai vrajala buna) ;)

snopy's brother 06-07-07 13:55

Re: o intrebare haioasa
 
ce matematicieni sunt pe acest topic...toata lumea isi da cu parerea si uneori nu coincide ...:D

BULLDOG 06-07-07 14:47

Re: o intrebare haioasa
 
skillz.... daca te dai asa de mare profesor ar trb sa stii diferenta dintre starting from si starting with :D

skillz 06-07-07 20:37

Re: o intrebare haioasa
 
nu ma dau mare profesor, dar pt mine totul este clar si nu inteleg de ce tu te incapatanezi sa ma contrazici.
vorbesti numai prostii care nu au sens.
daca ar fi cum zici tu si anul incepe de la 00:00:00 "fara momentul ala" si tine pana la 23:59:59 pai atunci momentul ala ramane al nimanui ? chiar nu vezi ca te contrazici singur?

snopy's brother 06-07-07 21:35

Re: o intrebare haioasa
 
sa va dati cu parerea ... cand o roata de la masina ii miscare oare aerul dinauntrul pneului sta pe loc sau se invarte cu roata ?:?:

BULLDOG 06-07-07 21:57

Re: o intrebare haioasa
 
Quote:

Originally Posted by skillz (Post 985494)
nu ma dau mare profesor, dar pt mine totul este clar si nu inteleg de ce tu te incapatanezi sa ma contrazici.
vorbesti numai prostii care nu au sens.
daca ar fi cum zici tu si anul incepe de la 00:00:00 "fara momentul ala" si tine pana la 23:59:59 pai atunci momentul ala ramane al nimanui ? chiar nu vezi ca te contrazici singur?

tine panna la momentu ala inclusiv:)
nu am zis nicaieri k se temina la 23.59.59

skillz 07-07-07 00:37

Re: o intrebare haioasa
 
Quote:

Originally Posted by BULLDOG (Post 985584)
nu am zis nicaieri k se temina la 23.59.59

Nu ai zis tu nicaieri, dar nu e relevant ce zici sau ce nu zici tu. Scrie clar in linkul ala ca anul se termina la ora 23:59:59 din ultima zi a anului. Acum ce incerci sa zici, ca aia de la IBM sunt prosti si tu esti destept?

Last Year: From 00:00:00 on the first day of the previous year to 23:59:59 on the last day of the previous year.

Ma faci sa cred ca intentionat faci pe prostul ca sa-ti faci posturi, asa ca eu ma retrag...

dagosh88 07-07-07 05:05

Re: o intrebare haioasa
 
Voi inca nu ati terminat cearta??:lol: :lol: Pana la urma conteaza fractiunea aia de secunda in care se face trecerea??Atatea certuri pentru ceva pe care nici nu poti sa constientizezi!!!


Quote:

Originally Posted by snopy's brother (Post 985560)
sa va dati cu parerea ... cand o roata de la masina ii miscare oare aerul dinauntrul pneului sta pe loc sau se invarte cu roata ?:?:

Evident ca se invarte,dar se invarte o data cu roata,deci fata de roata la o viteza constanta miscarea este nula,dar fata de ax cu siguranta are o miscare de rotatie.
Aerul este un fluid care pus in contact cu un obiect solid sau alt fluid ii este imprimata aceeasi miscare ca a acelui obiect sau fluid.

Alex-Rahova 07-07-07 05:39

Re: o intrebare haioasa
 
deci vad ca numele topicului ar fi trebuit pus : INTREBARI HAIOASE...
maine poimaine apare intrebare : EXISTA EXTRATERESTRII? :lol: :lol:


stiu ce intrebari ar fi trebuit puse aici.. cele din testele psihologice de admitere in politie , la academie ( cele mai grele ) ...:lol:

HoricutzWSR 07-07-07 07:58

Re: o intrebare haioasa
 
Quote:

Originally Posted by Alex-Rahova (Post 985997)
deci vad ca numele topicului ar fi trebuit pus : INTREBARI HAIOASE...
maine poimaine apare intrebare : EXISTA EXTRATERESTRII? :lol: :lol:


stiu ce intrebari ar fi trebuit puse aici.. cele din testele psihologice de admitere in politie , la academie ( cele mai grele ) ...:lol:


:D :D :D Ce-a aparut inainte,oul sau gaina? :D

shantzu 07-07-07 10:29

Re: o intrebare haioasa
 
Quote:

Originally Posted by hori_cutz_tuning (Post 986007)
:D :D :D Ce-a aparut inainte,oul sau gaina? :D

matritza oului :lol:


All times are GMT +2. The time now is 23:31.

- Copyright 2026 4Tuning