![]() |
Re: Jante de plastic!!!
orcum una peste alta o sa fie o inventie buna si asteptata de multi kred
|
Re: Jante de plastic!!!
nu va ganditzi la plasticu de la bidonu de cola sau la sticla din parbriz....k nu e vb d asta...sunt doar fibrele....am mai vazut niste materiale destul de interesante din combinatzia asta si va zic k am ramas prost cnd am vazut ce rezistentza au...
|
Re: Jante de plastic!!!
Quote:
|
Re: Jante de plastic!!!
Doamne da ce minte au unii.... :|
cum sa se arda ma cu bricheta ? nu e plastic ordinar fratilor..de fapt nici nu e plastic... |
Re: Jante de plastic!!!
palea da direct cu cheia si tot si-a inscriptionat numele :D sau o hartie abraziva de 40 ... parfum :D
|
Re: Jante de plastic!!!
pai da se putea sa nu viseze lumea la q7.....al draq tractor....daca termina proiectu si vor iesi in productie va fi o treaba buna...poate nu ne intoarcem la fier...etc....tehnologia trebuie sa avanseze. Parerea mea!
|
Re: Jante de plastic!!!
Sa testeze la noi in Romania astfel de jante...Sa echipeze un Logan cu niste jante din acest aliaj si sa strabata tara sa vedem cat de rezistente sunt.
|
Re: Jante de plastic!!!
eu zic ca 'de mare fitza' ar fi, aceste jante..daca s-ar putea sa le faca ( nu complet) transparente... si cu niste cauciucuri , nu negre, ci colorate, albastru, ceva de genul racordurilor siliconate...albastrul ala puternic..
:lol: |
Re: Jante de plastic!!!
ar fi ceva... kitsch dar ar fi ceva.. :)) .. On topic .. Jantele astea la prima vedere dau impresia de ceva ieftin..Nu cred ca ar da bine deloc pe un supercar sau o masina de lux de ex..
|
Re: Jante de plastic!!!
nu stiu cat de repede se vor lasa oameni convinsi de asemene chestii!!!!!!!plus de asta exista un monopol al industriei de "aliaj" si astia nu or sa se lase dusi de la borcnul cu miere asa de repede ,vor incerca si ei sa mai imbunatateasca perfomantele !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
asa ca putem sa mai asteptam pana o da vedem productii de serie la asa ceva!!! |
Re: Jante de plastic!!!
mai bine zici nu stii cati romani se vor lasa convinsi....pentru ca europenii din ce am observat si cunoscut io sunt foarte deschisi la ceva nou! mai ales daca au argumente.....si apropo de supercars daca dai 500 de mii de euro pe o masina doar n-o sa aiba jenti din plastic:)))) poate ooptional
|
Re: Jante de plastic!!!
chiar dc europeni sunt deschisi la nou ,gandeste-te ca chestile astea sunt la stadiu de proiect!!!!!
un procent foarte mic de proiecte ajung la nivelul de serie care sa aiba un succes absolut astept macar un concept auto care sa aiba jantele din plastic sau o firma mare (producatoare de jante) sa promoveze asa ceva la un salon auto !!!!! si atunci putem vori de fatul ca plasticul concureaza aliajul |
Re: Jante de plastic!!!
cred k astea de plastic ar putea avea un design mult mai frumos decat aliaj
|
Re: Jante de plastic!!!
Quote:
|
Re: Jante de plastic!!!
parerile sunt impartite, orice lucru este distructibil poate fi si titaniu ca si ala la un moment dat cedeaza, deci treaba cu arsul jantelor se poate aplica si la o janta de aliaj ca si asteia i se schimba culoarea la un moment dat sau de zgariat este chiar foarte usor cum a zis si razak. tipuri noi de materiale se folosesc la jante de cand au aparut, tabla, magneziu, aluminiu, carbon, de ce nu si un plastic... mai ales daca va fi mai ieftin decat metalul ceea ce nu prea cred dat fiind ca va fi un produs nou si poate concura la calitati pozitive cu cele existente.
|
| All times are GMT +2. The time now is 05:32. |
- Copyright 2026 4Tuning