Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   BMW 325i - B-70-CTL (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/4343-bmw-325i-70-ctl.html)

daflyer_oradea 30-03-05 12:40

N-am zis eu ca nu e superba CTL-u.
Dar GAj-u are acel ceva...ce parca CTl-u nu il are.E mult prea ingrijita, pare o masina numai de ssalon.Cat despre rugina de la GAJ, eu nu am vazut-o...eleronul zbarnaia de la cei peste 1000 de watti, plus ca masina a venit pe rotile ei de la Oradea,avea usile alea tari de tot, kit exterior peste ctl, jenti peste ctl, sunet peste ctl, numai interiorul foarte impopotonat al ctl-ului era peste GAJ, dupa anumite pareri...
NU spun eu ca nu e ctl-u frumoasa, dar mie tot mai mult imi place GAJ-u.
daca as avea de laes intre cele 2 , as alege GAJ-u, fara sa sa stau prea mult pe ganduri.De aceea am zis ca as alege-o in detrimentul oricarei alte masini.Pus ca nu s-au bagat in ele sume comparabile...
Deh, poate isi face GAJ-u si calibra turbo...si atunci , cine ste, poate aia o sa si arate bine, si are si motor...

NSL_Cosmin 30-03-05 13:25

daca nu era cazul sa-i dea alta culoare adica sa schimbe verdele care-l avea inainte cu acest portocaliu era si mai BMW. :)
Un plus pentru eleron ptr. ca din cate stiu eu e si functional .
S-ar fi incadrat mult mai bine si ar fi fost mult mai estetic sa fie doua evacuari.
Alt plus pentru ceasurile montate pentru ca-i sunt intradevar de folos si nu sunt puse de forma.
Ca si concluzie personala: BMW indulcit(dar nu si cumintit) de aceasta culoare portocalie

Robert_V6 30-03-05 16:49

super masinutza! merita sa castige premiul cel mare!

DonHacker 30-03-05 16:58

interiorul mi se pare de tot ***..d c ?? hai sa va spun:
**Marile firme (Mercedes,VW,BMW) incearca sa reduca cat de mult faza cu 'ceasurile,ledurile,neoanele' de interior ca sa nu`i distraga atentzia soferului..mai bine zis PT CE`I TREBE` CTL`ului '100' de ceasuri ?? vrea cumva sa moara mai rapid ?? La volan nu trebuie sa fii cat mai relaxat?..nu sa fii atent la 20 de ceasuri..si mai ales ca au si culoarea aia tzipatoare..nu gasesc rostul acelor ceasuri..ala e cel mai mare KITCH de pe masina..si un kitch mare de tot :wink:

Gabi 30-03-05 17:03

Ceasuri asa, fara rost, doar tu poti sa-ti pui pe masina. Alea sunt chiar functionale. Poate nu toate, dar majoritatea. Iar vorbesti ca sa te aflii in treaba.

Vyruss 30-03-05 17:11

Cunosc masina de cand era verde, shi chiar imi place. Nu prea am nimik de comentat. Imi este foarte greu sa-i gasesc un defect. Poate doar interiorul prea incarcat, dar nici aici nu este facut cu prost gust.

DonHacker 30-03-05 17:32

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Gabi\"
Ceasuri asa, fara rost, doar tu poti sa-ti pui pe masina. Alea sunt chiar functionale. Poate nu toate, dar majoritatea. Iar vorbesti ca sa te aflii in treaba.

cum vb sa ma aflu in treaba ?? Si daca sunt functionale..are logica ?? Atrage atentzia soferului :!: :!: :!: :!: :!: :!: ,mie mi se par kitch curat..nu era mai logic sa`si puna un monitor si sa aiba toate functiile ceasurilor incorporate ?? gen WCC ?? :wink: !! think about it.. :wink: cum era in Celica aia alba (parca..)

Turbo110 30-03-05 18:17

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"DonHacker\"
interiorul mi se pare de tot ***..d c ?? hai sa va spun:
**Marile firme (Mercedes,VW,BMW) incearca sa reduca cat de mult faza cu 'ceasurile,ledurile,neoanele' de interior ca sa nu`i distraga atentzia soferului..mai bine zis PT CE`I TREBE` CTL`ului '100' de ceasuri ?? vrea cumva sa moara mai rapid ?? La volan nu trebuie sa fii cat mai relaxat?..nu sa fii atent la 20 de ceasuri..si mai ales ca au si culoarea aia tzipatoare..nu gasesc rostul acelor ceasuri..ala e cel mai mare KITCH de pe masina..si un kitch mare de tot :wink:

Cu bani pe care ia investit catalin in masina aia cred pustiule de 15 ani ca iti iei 2 mii de biciclete !

Turbo110 30-03-05 18:20

:))
 
esti chiar terminat......ceasulire alea indica turatiile motorului presiune din kompresor .......temperatura apei .temperatura uleiului......s.m.d asa ca tu ratatule numai vb despre masina unui om care a investit in ea 50 de mii de E atata timp cat tu mergi cu bicicleta ! cu bicicleta !

Gabi 30-03-05 18:27

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Gabi\"
Ceasuri asa, fara rost, doar tu poti sa-ti pui pe masina. Alea sunt chiar functionale. Poate nu toate, dar majoritatea. Iar vorbesti ca sa te aflii in treaba.

Lasa-l, Feghea, s-o dea inainte pana trece de la scuter la motor :lol:

Robert_V6 30-03-05 19:02

un cesulet din ala e mai scump ca bicicleta lu Pustiu! sunt 150$ bucata(stiu din surse sigure)

DJ e-Jay 30-03-05 21:46

Masina sta cam slab in la sonorizare !
Un singur subwofer ? Cu un singur difuzor ? Mergea mai mult !
Si ce m-i s-a parut cel mai nasol erau filtrele alea din usi !
Ce naiba erau beculetele ale, zici ca era pom de craciun !
Si sa nu mai zic de luminile de sub masina ! Pom de craciun de-a binelea !!!

Robert_V6 30-03-05 22:39

DJ e-Jay - esti varza rau, mai bine stai acasa si invata! filtrele alea sunt filtre harmankardon-cand o sa ai tu asa ceva pe dacie sa comentezi!

DonHacker 30-03-05 22:48

Re: :))
 
Quote:

Originally Posted by \"Turbo110\"
esti chiar terminat......ceasulire alea indica turatiile motorului presiune din kompresor .......temperatura apei .temperatura uleiului......s.m.d asa ca tu ratatule numai vb despre masina unui om care a investit in ea 50 de mii de E atata timp cat tu mergi cu bicicleta ! cu bicicleta !

ba dobitocule ca deja ma enervezi..u ejti prost ? u ai vazut ce am scris eu in posturile de mai sus ?? da` ce ma intereseaza pe mine cat costa un ceas d`ala ? voi suntetzi tzarani prosti..numa` la pretz va uitatzi..eu am zis ca nu este normal sa aiba atatea ceasuri deoarece ii distrage atentzia la sofer !!!! u chiar ca esti prost !! ce te mananca pe tine cu ce merg eu?? vezi ca iara esti prost..macar Gabi e informat..acu is cu o treapta mai sus la scuter !!

p.s.100% postul acesta va fi sters..rog sa fie lasat pana il va citi Turbo110 !!

Gabi 30-03-05 22:56

Aloooooooooo !!! Nea' Mistretu' de servici, iar pleci pe tarla? Iar prinzi fluturi cu borcanu'?

Tu nu realizezi cat de infantil esti ? Nu-ti dai seama ca iar te apropii de marginea prapastiei ? Bai copile, eu nu stiu cine-ti da tie acces la net, da' mare prostie face.

Iti dau un sfat: ia un Magnum si trage-ti 2 gloante-n cap - 1 in parietal si 1 in occipital.


All times are GMT +2. The time now is 22:21.

- Copyright 2026 4Tuning