Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Al meu Cielo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/42996-meu-cielo.html)

Lao 12-06-07 07:51

Re: Al meu Cielo
 
Dă-l dracu de bip. Eu am scos din prima zi de cand am luat maşina acea mufă de sub scaun, să nu mai aud nici un bip.

Snapy_xxl 12-06-07 09:09

Re: Al meu Cielo
 
asa si l mine...cand las farurile aprinse sau cand pun contactu...cred k ma avertizeaza k nu am centura :P

BGD_NNE 12-06-07 09:14

Re: Al meu Cielo
 
Poi te avertizeaza ca nu ai centura knd pui contactu , iar daca ai farurile aprinse teavertizeaza doar knd deschis portiera

Geo_ZGA 12-06-07 10:35

Re: Al meu Cielo
 
Quote:

Originally Posted by Snapy_xxl (Post 944764)
asa si l mine...cand las farurile aprinse sau cand pun contactu...cred k ma avertizeaza k nu am centura :P

:lol: ce treaba are centura cu farurile??? e separat bip-ul pt faruri de cel pt centura...

BGD_NNE 12-06-07 11:03

Re: Al meu Cielo
 
Geo fii mai atent , omu a pus "sau" nu si ;):P

Geo_ZGA 12-06-07 11:12

Re: Al meu Cielo
 
Pai oricum nu are nici o legatura. Am vazut ca a pus "sau" si m-am referit doar la faruri fiindca bip-ul de "pornire", cand pui contactul, este la toate Cielo. Eu ma gandeam ca e posibil sa fie avertizarea pt pompa de benzina, pt cand se incarca ea.
Cand pui contactul iti bipaie indiferent daca pui centura sau nu (la mine cel putin, asa face).

BGD_NNE 12-06-07 11:14

Re: Al meu Cielo
 
Quote:

Originally Posted by Geo_ZGA (Post 944908)
Pai oricum nu are nici o legatura. Am vazut ca a pus "sau" si m-am referit doar la faruri fiindca bip-ul de "pornire", cand pui contactul, este la toate Cielo. Eu ma gandeam ca e posibil sa fie avertizarea pt pompa de benzina, pt cand se incarca ea.
Cand pui contactul iti bipaie indiferent daca pui centura sau nu (la mine cel putin, asa face).

Ia incearca sa iti pui centura si apoi sa pui contactu sa vezi ca nu mai bipaie , la toate cielo care le-am intalnit asa face...aku cine stie ce fel o fi a ta

vs-03-amg 12-06-07 11:26

Re: Al meu Cielo
 
parerea mea ...o bara de aceashi culoare ...cobori garda ... o priza de aer pe capota dar finutza nu exagerata ...sau bara sa fie cu nishte taieturi laterale... jantele sunt mishte ....shi un eleron nici prea mare nici prea mic...Bafta incontinoare ...Succes in tuning ...eu ma chinui sa imi aduc o Dacie sa o fac in asha in ciuda celor care spun mereu aceasi vorbe de cacao..."DACIA TOT DACIE RAMANE"....cred ca am sarit de la topic ....BAFTA IN TUNING

Geo_ZGA 12-06-07 11:53

Re: Al meu Cielo
 
Da, si un volan din ala...mumu, mama...cum i-o zice :p si niste bling-bling pe la capacul rezervorului...si niste "actipilde" "nici prea mari, nici prea mici', dar colorate frumos...si deja ai castigat vreo 100 cp. :lol:

d_axelll 12-06-07 12:13

Re: Al meu Cielo
 
Sal'
Mai baietzi bip-ul este unul la centura mai rar cand pui contactul shi altul mai alert cand raman farurile aprinse!
La ushi deschise cielo nu are nici un avertizor audio!!!
Eu aveam alta problema de ce nu se aude de fiecare data cand scot centura in mers!?!?!?!
:(:(:(

Snapy_xxl 12-06-07 14:44

Re: Al meu Cielo
 
Aha...deci pana l urma cred k am lamurit-o cu "beepu" ala kre apare peste tot :lol:

Geo_ZGA 12-06-07 14:49

Re: Al meu Cielo
 
Bip bip bip....zdrang, a cazut bipul pe jos :P

d_axelll 12-06-07 14:50

Re: Al meu Cielo
 
Sal'
Snappy
Nu shtiu ce ai intzeles dar sunt doar doua bip-uri
Unul la centura shi unul la faruri!
Primul mai rar, al doilea mai alert!
OK!?

:)

d_axelll 12-06-07 14:51

Re: Al meu Cielo
 
:):):):):):):):):):)

Snapy_xxl 12-06-07 15:12

Re: Al meu Cielo
 
gata fratilor...ok ok...next subject...


All times are GMT +2. The time now is 12:52.

- Copyright 2026 4Tuning